Podróż Franciszka do Meksyku coraz bliżej - zdjęcie
09.10.15, 19:35

Podróż Franciszka do Meksyku coraz bliżej

1

- Podróż planuje się na przyszły rok – powiedział o papieskich planach wyjazdu do Meksyku rzecznik Stolicy Apostolskiej.

Projekt podróży Ojca Świętego do Meksyku „nabiera konkretnych kształtów” – oświadczył ks. Federico Lombardi.

- Papież pragnie udać się do Meksyku, jak dobrze wiemy, bo nieraz o tym mówił. Podróż planuje się na przyszły rok i podjęto już konkretne kroki w kierunku realizacji tego projektu – dodał watykański rzecznik.

Podczas swojego lotu z Hawany do Waszyngtonu Franciszek powiedział dziennikarzom, że wcześniej rozważał możliwość krótkiej wizyty w Meksyku po drodze do Stanów Zjednoczonych. Zrezygnował jednak z tej idei, aby w późniejszym terminie odbyć dłuższą pielgrzymkę do tego kraju. Najpóźniej w listopadzie ma być znany program podróży. Wiadomo na razie, że Papież chce odwiedzić bazylikę Matki Bożej z Guadalupe w stolicy Meksyku.

Franciszek już dwukrotnie odwiedził Amerykę (raz Południową i raz Północną), ale w Meksyku jeszcze nie gościł. Meksyk był celem pierwszej podróży apostolskiej Jana Pawła II (razem z Dominikaną i Bahamami).

KJ/radiovaticana.va

Komentarze (1):

anonim2015.10.9 20:34
"Meksyk był celem pierwszej podróży apostolskiej Jana Pawła II (razem z Dominikaną i Bahamami)." Ciekawe, czy to miało jakiś wpływ na to, że "nuncjuszem apostolskim" na Dominikanie został Polak...