Podpisy dla Trzaskowskiego. Radni PiS zawiadomili prokuraturę i PKW - zdjęcie
29.05.20, 12:55Screenshot Youtube - TVP Info

Podpisy dla Trzaskowskiego. Radni PiS zawiadomili prokuraturę i PKW

8

Prokuratura oraz Państwowa Komisja Wyborcza zostały już zawiadomione przez radnych PiS z Pragi-Południe w sprawie nielegalnej zbiórki podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego.

Jak się okazuje, radna KO w której biurze miała mieć miejsce zbiórka nazwała całą rzecz prowokacją i zaprzeczyła doniesieniom.

Zawiadomienie zostało złożone po opublikowaniu przez TVP.Info artykułu oraz materiału, na którym widzimy jak dziennikarze podpisują listy poparcia dla Trzaskowskiego. Miało to mieć miejsce w biurze rachunkowym, które prowadzi radna dzielnicy Praga-Południe Bożena Manarczyk z Koalicji Obywatelskiej.

Radny PiS Marek Borkowski poinformował:

W związku z ujawnieniem tych informacji przez media i z nagraniem czujemy się jako radni klubu PiS w obowiązku złożyć zawiadomienia do stosownych organów, przede wszystkim do PKW, ale też do prokuratury”.

Co więcej, dodał że radni słyszeli, że nie mamy do czynienia z jednostkowym przypadkiem.

Według radnej KO w lokalu wydawano tylko karty do zbierania podpisów z informacją, że zbiórka może zostać rozpoczęta dopiero po ogłoszeniu wyborów.

dam/PAP,Fronda.pl 

Komentarze (8):

OKOpSK2020.06.1 14:53
Szumowiny z pisu boja sie Pana Trzaskowskiego? Banda swin zapomina o machlojach swoich kolesi z parti? Pisowskie zlodzieje i oszusci donosza do prokuratury? Na siebie doniescie pisowskie chamstwo
Andrzej2020.05.29 15:24
Słusznie. Jak tylko prokuratura doprowadzi do ukarania Sasina, który wydał prawie 100 mln złotych bez żadnej podstawy prawnej, niech wtedy zbada temat Trzaskowskiego, który rzekomo zbiera podpisy bez żadnej podstawy prawnej.
prosty2020.05.29 14:02
Prezydęt Trzaskowski na prezydęta? A co z prezydętem Grodzkim? Już nic nie rozumiem...
katolicka kretynizacja polski2020.05.29 13:09
Może niech podepną pod zawiadomienie te szmaty wywieszane na płotach z wizerunkiem PADalca zachęcające do głosowania na niego! Będzie można dwie rzeczy za jednym zamachem rozpatrzyć...
Polak Ateista Dumny Gej2020.05.29 13:02
Kiedy zawaiadomienie prokuratury w sprawie Szumowskiego, który zdefraudował z budżetu państwa 300mln do swoich spółek, które przepisał na żonę i brata?
Sylwester2020.05.29 13:41
Wtedy jak koperciarz pójdzie siedzieć?
Andrzej2020.05.29 15:25
Masz na to jakieś dowody, poza podstawionymi w tvpis zmyślaczami? Jak tak to pędź do prokuratury, jak nie to się więcej nie kompromituj.
Lublinianka2020.05.29 23:05
Prokuratura już od kilku miesięcy zajmuje się Kopertfildem. A ty masz "dowody" przeciw Szumowskiemu czy jesteś POkracznym trollem internetowym i bezmyślnie powtarzasz wypociny i paszkwile Michnika i TVNiarzy? Jakoś michnikowi ani miszczakowi szmaciarze nie zgłosili sprawy do prokuratury, a przecież zgodnie z art. 240 Kodeksu Karnego za ukrywanie przestępstwa grozi 3 lata wiezienia!