Podatek od reklam. Kukiz: Na pewno to poprę  - zdjęcie
07.03.21, 12:18Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Podatek od reklam. Kukiz: Na pewno to poprę

45

W ostatnim czasie media informują o kolejnych spotkaniach Pawła Kukiza z Jarosławem Kaczyńskim. Kukiz’15 ma chcieć bliżej współpracować z partią rządzącą. Teraz były muzyk zadeklarował, że poprze projekt dot. podatku od reklam. Warunkiem jest jednak, że beneficjentem uzyskanych ze składki środków będą ludzie związani z kulturą na każdym szczeblu.

Propozycja wprowadzenia podatku od reklam, z którego dochód ma zostać przeznaczony na służbę zdrowia i kulturę, wzbudziła w Polsce wiele kontrowersji. Wszystko za sprawą medialnych gigantów, którzy chcąc uniknąć nowej daniny, zorganizowali akcję „Media bez wyboru”. Protestujące media natychmiast poparła opozycja. Od propozycji PiS zdystansowało się również Porozumienie Jarosława Gowina. Pomysł popiera za to Paweł Kukiz.

W rozmowie z Polska Agencją Prasową lider Kukiz’15 podkreślił, że „jest za tym, żeby taka danina została wprowadzona przynajmniej na czas trwania pandemii i jej skutków”.

Zaznacza jednak, że jego warunkiem jest, aby z utworzonego dzięki składce funduszu korzystali wszyscy ludzie pracujący w kulturze.

- „Nie tylko gitarzysta, ale też ten pan, który sprzedaje kiełbaski przy okazji festynu, na którym gra gitarzysta asystujący celebrycie”

- podkreśla.

W ocenie byłego muzyka beneficjentem nie powinien być jednak Narodowy Fundusz Zdrowia.

- „Na pewno to poprę, jeżeli to będzie dotyczyło ludzi związanych z kulturą na każdy szczeblu, łącznie z animatorami kultury z domów kultury”

- mówi polityk.

kak/PAP

Komentarze (45):

Japa2021.03.7 21:48
Coś mi tu "waniajet " pania Jandą . Dawać forsę na "kulturę " nie pytając jaką ? Bo niby co to jest ta "kultura "? Jak by np . pani Lempart założyła teatr pod nazwą " Macica jest moja " a pan Kukiz Teatr Pieśni Antykościelnej . to mieli by prawo w imię kultury odebrać kasę na Służbę Zdrowia . Np . na podwyżki na pensję dla pielęgniarek ? Albo odebrać refundcję lekarstw cukszykom .A to wszystko poprzez szantażyk " "bo nie zagłosujemy za " ?
Pet2021.03.7 17:45
Kukiz, już cię Kaczorescu kupił? Biedny jesteś, człowieku.
HE Platfusom żal2021.03.7 18:53
No co Pawełek się nawrócił, Kukiz to tylko człowiek, więc błądził,
Japa2021.03.7 21:52
Na mój gust to jest odwrotnie . To Kukiz chce pohandlować naszym kosztem z Kaczyńskim To nie będzie żadna koalicja tylko przekupstwo . Szpetne .
KACZYŃSKI: W WARSZAWIE BĘDZIE BUDAPESZT2021.03.7 16:26
"Nie ma już wolnej prasy lokalnej na Węgrzech. Wszystkie gazety zostały już wykupione przez oligarchów – alarmują Reporterzy bez Granic. Po przejęciu ostatnich pięciu – do tej pory niezależnych od rządu – tytułów, już cała lokalna prasa znalazła się pod kontrolą osób powiązanych z rządemViktorem Orbána. Za zakupem stoją biznesmeni, którzy w kampanii wyborczej wspierali finansowo partię Fidesz i doprowadzili w 2016 r. do zamknięcia krytycznego wobec władz, największego na Węgrzech liberalno-lewicowego dziennika “Népszabadság”. Ostatnio w ręce tych samych ludzi bliskich Orbánowi trafiły regionalne gazety we wszystkich 19 województwach na Węgrzech. Komentatorzy podkreślają, że to kolejny krok w walce rządu z niezależnymi mediami. Po podporządkowaniu sobie mediów publicznych to właśnie przejęcie lokalnej prasy było priorytetem rządu, ponieważ Węgrzy są mocno przywiązani do lokalnych tytułów."
Ostatnie niezależne radio zamknięte2021.03.7 16:35
Sąd w Budapeszcie orzekł, że Klubrádió, ostatnia duża i niezależna rozgłośnia na Węgrzech, może nadawać w eterze tylko do niedzieli, 14 lutego. Marcin Sawicki pojechał na miejsce, aby porozmawiać z dziennikarzami zamykanego radia o zaistniałej sytuacji. Czy do podobnego zdarzenia może dojść również w Polsce?  Klubrádió - ostatnia audycja Drugi tydzień lutego br. - zarówno dla mediów węgierskich, jak i polskich był wyjątkowy. Sąd w Budapeszcie orzekł, że ostatnie duże, niezależne radio Klubrádió nie otrzyma zgody na przedłużenie koncesji, która obowiązuje do 14 lutego. Stacja nadawała od 19 lat. Szef wiadomości Mihály Hardy przyznał, że w latach 2010-11 byli radiem ogólnokrajowym z wieloma oddziałami w różnych miastach. Jednak rząd krok po kroku zabierał częstotliwość i tak ostała się tylko kwatera główna w Budapeszcie. Choć teraz i to im zabrano. Stacja bez koncesji może nadawać tylko w internecie. - Pozostały tylko wspomnienia chwalebnej przeszłości - przyznał szef wiadomości."
franek2021.03.7 17:21
Wy oczywiscie icek zydzie chcielibyscie zeby w warszawie byla Moskwa albo Berlin.
MEDIA WOLNE OD WŁADZY2021.03.7 16:23
"List otwarty do władz Rzeczypospolitej Polskiej i liderów ugrupowań politycznych Zwracamy się w sprawie zapowiadanego nowego, dodatkowego obciążenia mediów działających na polskim rynku, myląco nazywanego 'składką', wprowadzaną pod pretekstem COVID-19. Jest to po prostu haracz, uderzający w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, rozrywkę, sport oraz media. Wprowadzenie go będzie oznaczać: osłabienie, a nawet likwidację części mediów działających w Polsce, co znacznie ograniczy społeczeństwu możliwość wyboru interesujących go treści, ograniczenie możliwości finansowania jakościowych i lokalnych treści. Ich produkcja daje obecnie utrzymanie setkom tysięcy pracowników i ich rodzinom oraz zapewnia większości Polaków dostęp do informacji, rozrywki oraz wydarzeń sportowych w znaczącej mierze bezpłatnie, pogłębienie nierównego traktowania podmiotów działających na polskim rynku medialnym, w sytuacji, gdy media państwowe otrzymują co roku z kieszeni każdego Polaka 2 mld złotych, media prywatne obciąża się dodatkowym haraczem w wysokości 1 mld zł, faktyczne faworyzowanie firm, które nie inwestują w tworzenie polskich, lokalnych treści kosztem podmiotów, które w Polsce inwestują najwięcej. Według szacunków, firmy określane przez rząd jako "globalni cyfrowi giganci" zapłacą z tytułu wspomnianego haraczu zaledwie ok. 50 - 100 mln zł w porównaniu do 800 mln zł, jakie zapłacą pozostałe aktywne lokalnie media. Buty, zegarki i wszystkie akcesoria do biegania. Sprawdź! Skandaliczne jest również niesymetryczne i selektywne obciążenie poszczególnych firm. Dodatkowo niedopuszczalna w państwie prawa jest próba zmiany warunków koncesyjnych w okresie ich obowiązywania. Jako media działające od wielu lat w Polsce nie uchylamy się od ciążących na nas obowiązków i społecznej odpowiedzialności. Co roku płacimy do budżetu Państwa rosnącą liczbę podatków, danin i opłat (CIT, VAT, opłaty emisyjne, organizacje zarządzające prawami autorskimi, koncesje, częstotliwości, decyzje rezerwacyjne, opłata VOD itd.). Własną działalnością charytatywną wspieramy też najsłabsze grupy naszego społeczeństwa. Wspieramy Polaków, jak i rząd w walce z epidemią, zarówno informacyjnie, jak i przeznaczając na ten cel zasoby warte setki milionów złotych."
olo2021.03.7 17:25
a ja bym icek powiedzial media wolne od sorosza i calego zydostwa
jle_ffm2021.03.7 16:02
Kukiz ostatnio jak zwykle kolaboruje z pisowcami - niczego nie zyska a wiele straci.
Walter2021.03.7 15:17
Andrzej Duda podpisał ustawę, która oznaczała przekazanie rocznej dotacji w wysokości 2 mld zł na TVP. W czasie kampanii wyborczej telewizja ta znacząco przyczyniła się do zwycięstwa wyborczego Andrzeja Dudy. Andrzej Duda był wychwalany, a Rafał Trzaskowski oczerniany za pieniądze z naszych podatków. Pomimo pandemii koronawirusa i związanych z tym olbrzymich wydatków TVP dalej otrzymuje roczną dotację w wysokości 2 mld zł rocznie. Wprowadzenie podatków od reklam ma na celu, zabranie pieniędzy mediom niezależnym i przekazanie ich mediom popierającym partię rządzącą. W ten sposób część mediów niezależnych zostanie wyeliminowana, a media prorządowe wzmocnione. Prezes PiS-u pod pretekstem "repolonizacji" mediów chce je przejąć, żeby kłamać i manipulować w celu przedłużenia swojej władzy. Naród ma się nie dowiedzieć o kolejnych aferach wśród osób związanych z partią rządzącą. PiS ma mieć monopol na przekazywanie informacji, tak samo jak PZPR w czasach PRL-u.
Klapaucjusz2021.03.7 15:03
Pan Kukiz myśli, że reklamy są jak diamenty znalezione przy drodze i dlatego można je opodatkować. Reklamy służą do promocji towarów (piwo, samochody, zupki w proszku itp.) i płacą za nie producenci tych towarów. Koszt reklamay jest wliczany w cenę produktu, którą płaci konsument. Media, producenci i konsumenci już płacą podatek od zysku, ale teraz każe się im płacić dodatkowy podatek od kosztów pozyskania zysku i od konsumpcji.
Cool2021.03.7 14:11
Jak platforma podwyższała podatki na produkty dla dzieci i na paliwo, to było OK?! ... lewactwo to zyeby bez mózgów!
Pet2021.03.7 17:48
Jak prawactwo podwyższa podatki i wprowadza wiele nowych to jest o.k? I kto tu jest zyeb?
Cool2021.03.8 7:42
Nie jest OK ... Ale "TEN" podatek jest jak najbardziej OK!
AAAtomek2021.03.7 13:36
Chcesz wiedzieć, jakim jestem "polskim patriotą"? Czytaj dalej. CYT.: "Kochany wirusie. Wyrżnij to stare, głupie katolickie bydło co głosuje na PiS ... JUŻ LEPIEJ ŻEBY JAREK ZDECHŁ" -
franek2021.03.7 17:18
ICEK ZYDZIE ALE JESTES GLUPI IBESZCZELNY.TU JEST POLSKA A NIE ZYDOLANDIA .
AAAtomek2021.03.7 17:38
Zostaw go, to prawak, złodziej nicków, głupi jak but i znany na frondzie antysemita
Sratata2021.03.7 18:54
Chcesz wiedzieć, jakim jestem "żyd pedofil"? Czytaj dalej. CYT.: "Kochany wirusie. Wyrżnij to stare, głupie żydowskie bydło co głosuje na PO ... JUŻ LEPIEJ ŻEBY DONALD ZDECHŁ" -
Miałem Total Mayhem2021.03.7 13:31
z mojej odbytnicy. Buzi Margot .... Do następnego łykendu.
Total Mayhem2021.03.7 13:13
Co, pisuary myślą o wywaleniu za burtę Ziobry i Gowina oraz wzięcia w zamian Kukiza? Na miejscu dwóch pierwszych wiałbym, a ten wiatr byłby działaniem uprzedzającym.
stop lewactwu !2021.03.7 13:13
Pozostaje tylko wyrazić radość z powodu deklaracji pana Kukiza !
kurwy żydowskiej wyłażą z nor2021.03.7 12:58
AAAtomek, Po11... Klapa na sedes, Cadyk spod Trocin, Cadyk bez Prostaty, doomsday, wd-59, Darek, Max, Michał jakiś, ladysucksmydog'sdick, Izydor, chłopka, Grizzly, ateusz, belfer, Filip,...
AAAtomek2021.03.7 13:09
Wypierdxxxxaj polski katolicki antysemito.
AAAtomek...jestem "polskim patriotą"2021.03.7 13:33
CYT.: "Mały polaczku! Przyjeżdżając do mojego pięknego kraju - Izraela, załóż jarmułkę bo ci głupota i polskie chamstwo bije z pod zawszonej hitlerowskiej polskiej głowy"
AAAtomek2021.03.7 13:47
Patrz wyżej, Wypierdxxxxaj prawaku i antysemito
Cool2021.03.7 14:14
W dzisiejszych czasach określenie "antysemita" jest komplementem!
AAAtomek2021.03.7 17:40
Może wśród was, katolickich i polskich antysemitów?
o ...2021.03.8 7:26
... ale ci tak gula wyszła ... lewacka jąkało ...
Cool2021.03.8 8:26
Czyli zdecydowanej wiekszosci, głąbie!
WryLewusaZydaDaj2021.03.7 18:55
Wypierdxxxxaj żydowski rabinoiwskopedalski antypolaku.
AAAtomek2021.03.7 12:54
Podwyżka prądu o 10% w 2021. Podwyżka gazu nawet o 100% od 2024. Likwidacja OFE w 2021 i 15-procentowa opłata przekształceniowa. To tylko kilka z "niespodzianek" jakie zafundował i zafunduje nam PiS.
Anonim2021.03.7 12:56
"Duda gwarantem braku podwyżek podatków" - twierdzi premier Morawiecki 2020
AAAtomek2021.03.7 12:58
I ty im qwa wierzysz? :D
Anonim2021.03.7 14:07
Sam szmaciarzu popierasz likwidacje wegla i budowe "nord stream" ... a tu pieprzysz o podwyżkach pradu i gazu
AAAtomek2021.03.7 14:47
To Wy - PiS, podnieśliście w 2021 nam cenę prądu o 10% i będzie drożało co roku? To wy chcecie uwolnić cenę gazu od 2024 roku o ponad 100%. To wy chcecie zlikwidować OFE, przejąć kasę i wprowadzić dodatkowo "opłatę haracz-ową" ? To wy spowodowaliście zrost cen i inflację. To wy, przekroczyliście magiczną kwotę długu publicznego 1 biliona złotych (przed sekundą wynosił 1 440 555 870 561 PLN). To wy to robicie, a nie nord-stram, Rosjanie, Niemcy czy ufoludki?!
o ...2021.03.8 7:27
.. w osrael?
Anonim2021.03.7 12:42
"Duda gwarantem braku podwyżek podatków" - twierdzi premier Morawiecki 2020
AAAtomek2021.03.7 12:42
Politycy powinni płacić 80% podatku od wszystkiego, a co!
Klapaucjusz2021.03.7 12:39
Największym beneficjentem będzie Ojciec Dyrektor Rydzyk, człowiek kultury na najwyższym szczeblu.
Józef2021.03.7 12:33
Czyli wchodzimy bez wazeliny, ale jak się nie ma kręgosłupa to łatwo.
?2021.03.7 12:44
Wazelina to nie jest w stylu Kukiza, ta decyzja o podatku to zdrowy rozsądek. Dlaczego gigant finansowy ma nie płacić podatku od swoich zysków skoro zwykły Kowalski musi to robić?
XYZ2021.03.7 13:43
Bo to nie ma być podatek do zysku tylko od przychodu,a to jest wielka różnica.Przychód minus koszty daje nam zysk.
o ...2021.03.8 7:29
... oj naiwny, naiwny ... jak nie płaci od dochodu to zapłaci od przychodu, proste? ...
XYZ2021.03.8 9:17
A konkretnie kto nie płaci tego napisać nie umiesz?