Początek końca Platformy Obywatelskiej? - zdjęcie
25.05.15, 07:02fot. Wikipedia

Początek końca Platformy Obywatelskiej?

6

„Musimy spokojnie przeanalizować, jak to się stało, że z wielkiego zaufania społecznego, z dobrych wyników sondażowych, dziś przegrywamy i jesteśmy tu, gdzie jesteśmy” – powiedział w TVP Info Grzegorz Schetyna, minister spraw zagranicznych. Jego zdaniem wynik wyborów prezydenckich jest „poważnym ostrzeżeniem dla PO”.

„To sprzed dwóch tygodni, gdy Paweł Kukiz otrzymał blisko 21 procent i to dzisiejsze, kiedy przy sporej frekwencji przegrywamy te wybory.  To dla nas poważna sytuacja na pięć miesięcy przed kolejnymi wyborami. Teraz trzeba zadać trudne pytania i poszukać na nie odpowiedzi” – stwierdził Schetyna. I dodał, że jest jego życzeniem, by wczorajszy wieczór stał się dla wszystkich z obozu Platformy „wyzwaniem”.

Jarosław Gowin ocenił z kolei w programie TVN „Kawa na ławę”, że Schetyna będzie próbował odebrać Ewie Kopacz władzę w PO.

„Sądzę, ze w najbliższych dniach zderzą się dwie tendencje: Kopacz, która będzie próbowała powołać nowy gabinet usuwając Grzegorza Schetynę. Jest on jedynym człowiekiem, który może jej jesienią odebrać władzę” – powiedział.  

bjad

Komentarze (6):

anonim2015.05.25 7:16
Co się stało, panie Schetyna? Po prostu - kłamstwo ma krótkie nogi, tylko tyle!
anonim2015.05.25 7:27
arbiter Póki co przez 8 lat rządziło PO. Straszenie PiSem już nic nie da. Prawda. Będą mieli okazję się wykazać i dobrze. Bo media na nich szczuły a tak naprawdę nie mieli żadnego wpływu na to co sie w Polsce dzieje.
anonim2015.05.25 7:45
arbiter Odpowiedzialność za kraj nie polega na "merytorycznych dyskusjach"! Polacy mają dość propagandy uprawianej przez takich ludzi jak Tomasz Lis, Monika Olejnik czy Adam Michnik/ Odpowiedzialność za kraj wyraża się w konkretnej pracy na rzecz obywateli własnego narodu i to właśnie zrobi Andrzej Duda przy pomocy wszystkich Polaków, którym na sercu leży dobro Ojczyzny.
anonim2015.05.25 7:49
"Teraz trzeba będzie wziąć odpowiedzialność za kraj i merytorycznie dyskutować, a to przerasta możliwości populistów pisowskich." Z kim dyskutować? Z pozbawionymi argumentów prymitywami którzy nie potrafią robić niczego innego oprócz straszenia PiSem?
anonim2015.05.25 8:32
Arbiter zejdź na ziemię i przestań żyć w matrixie.
anonim2015.05.31 21:19
Na całym świecie od 100 lat rządzi system dwupartyjny, a świat jedzie w kolejne kryzysy i rozwarstwienia. Elektoraty nie wyciągają wniosków, czy wybory na całym świecie są fałszowane? Nie ma co liczyć na to że PIS coś zmieni. Tu potrzebna jest gigantyczna zmiana świadomości elektoratu i pomoc Boża by zmienić filozofię ustrojową na katolicką, co byłoby ewenementem na skalę swiatową i cudem.