PO zawiadamia prokuraturę ws. Jarosława Kaczyńskiego. Sasin: To są absurdalne zarzuty - zdjęcie
30.01.19, 12:10Fot. Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC BY-SA 2.0

PO zawiadamia prokuraturę ws. Jarosława Kaczyńskiego. Sasin: To są absurdalne zarzuty

11

Platforma Obywatelska złożyła do prokuratury zawiadomienie ws. możliwości popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego. Zarzuca mu między innymi płatną protekcję, powoływanie się na wpływy i przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. „ Niech się dobrze zastanowi, czy warto iść tą drogą, to są absurdalne zarzuty” - komentuje Jacek Sasin odnosząc się do wypowiedzi Grzegorza Schetyny, który zapowiadał dziś złożenie wniosku ws. prezesa PiS.

Tak jak wczoraj zapowiadaliśmy dziś składamy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez pana posła Jarosława Kaczyńskiego w związku z nagraniami, które zostały opublikowane przez "Gazetę Wyborczą"

- powiedział dziś w trakcie konferencji prasowej poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński. Uważa on, że nagrania udostępnione przez GW są „szokujące”.

Komentując zarzuty stawiane przez PO Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin przypomniał, że istnieje coś takiego jak nieuzasadnione zawiadomienie o przestępstwie. „To nie tak, że każdy może sobie coś wymyślić” - podkreślił w rozmowie na antenie TVP Info.

Dalej podkreślił:

Czym innym jest nagrywanie i ujawnianie tego nagrania, bo ktoś popełnia przestępstwo czy ktoś rzeczywiście opowiada takie rzeczy jak politycy PO w "Sowie i Przyjaciołach", a czym innym jest nagrywanie po to, aby w tej chwili - to jest moja opinia - próbować coś ugrać dla siebie w tym interesie”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (11):

ikra2019.01.30 19:07
widzą drzazgę w oku pisu,a niewidzą belki w swoim oku
Jozin z bazin2019.01.30 14:12
GW, jak i ta cała lewacka narracja to jedna wielka ściema, nic sami nie potrafią wymyślić ,tylko jątrzyć i nienawiść siać. Te taśmy JK to ściema, dopiero przy tym co peło robiło przez 8 lat i co jest nagrane to dopiero afery: Grzechy Platformy O. Ośmioletnie rządy Platformy Obywatelskiej obfitowały w afery i skandale związane z politykami tej partii, nie tylko na szczeblu centralnym, ale też lokalnym. Były to rządy wielkich afer takich jak hazardowa, afera Amber Gold, Infoafera, podsłuchowa czy afera Beaty Sawickiej, która wybuchła jeszcze przed objęciem władzy przez PO. Nieudolne rządy PO doprowadziły do zamknięcia polskich stoczni, czyli afery stoczniowej. Platforma Obywatelska zabrała też Polakom 150 mld oszczędności zgromadzonych w OFE aby spłacić część zadłużenia ZUS. Donald Tusk stwierdził wtedy, że pieniądze wpłacane na konta OFE nie należą do obywateli:
Polak Ateista Dumny Gej2019.01.30 14:49
wypad do swoich tu jest Polska proszę się nie mieszać w nasze sprawy
Jozin z Bazin2019.01.30 15:59
Co prawda w dupkę kole co ? weź sobie czopka zapakuj będziesz lepiej myślał najlepiej przeciw "bulowy" jak twój guru :D lewacki... peowski zboczeńcu :)
Urszula2019.01.30 13:57
NIK donosi na stowarzyszenie wspierane przez Macierewicza. Miało otrzymywać ogromne dotacje od MON Czy rozliczą Macierewicza za brak nadzoru w PGZ? Ile milionów państwowej kasy ukradziono za Macierewicza? Suma, jak widać rośnie. A potem się dziwią, że nie ma kasy na choćby mundury dla wojska. ZŁODZIEJE!!!!!!!
Yorik2019.01.30 13:42
Sasin, to taki etatowy, pisuarski straszak! Próbował zastraszyć Łodzian, że nie warto głosować na p. Zdanowską, bo i tak nie będzie mogła być prezydentem. Teraz straszy PO, żeby nie składała zawiadomienia do prokuratury. Nie zauważył, że jego straszenie, w g..o się obraca? Łodzianie go olali. Ponad 70% poparcia dla p. Zdanowskiej. Teraz będzie tak samo!
Piotr Nowak2019.01.30 12:28
Gdyby powiedział coś innego, to zobaczylibyśmy najszybszy sprint na kolanach przez ulicę Warszawy z wywieszonym jęzorem, na Nowogrodzką w wykonaniu człowieka. :D
Jozin z bazin2019.01.30 14:27
mieszaniec ty to już uzależniony jesteś od frondy, pewnie śni ci się po nocach :D
Polak Ateista Dumny Gej2019.01.30 12:16
Oczywiście, że wg. lizodupca kaczego zadu wszystko przeciwne Jarusiowi to "absurd". Nihil novi...
Jozin z bazin2019.01.30 14:26
Polak ? powiedz mi czy w psychiatryku dobre lekarstwa dostałeś :D
Polak Ateista Dumny Gej2019.01.30 14:48
haha nie przejmuj się dziubku jozin z bazin ciebie na pewno nikt o polskość nie posądzi :)