PO nie jest w stanie ogarnąć tej porażki - zdjęcie
30.05.15, 08:37

PO nie jest w stanie ogarnąć tej porażki

9

„Nikt z liderów Platformy nie jest w stanie intelektualnie ogarnąć tej porażki” – powiedział na antenie Telewizji Republika szef Polski Razem, Jarosław Gowin. „PO się skompromitowała” – ocenił z kolei prof. Piotr Gliński, szef rady programowej Prawa i Sprawiedliwości.

Gliński wskazał też, że podczas wczorajszej uroczystości wręczenia prezydentowi elektowi aktu wyboru na urząd zabrakło kilku ważnych osób, jak Bronisława Komorowskiego, Radosława Sikorskiego czy Bogdana Borusewicza.

„Zostawiłbym na boku Bronisława Komorowskiego. Wczoraj widziałem go jako człowieka, który przeżywa głęboką traumę” – powiedział Gowin. „Jednak to, że nie było marszałków sejmu i senatu jest niedopuszczalne” – dodał.

Zdaniem szefa Polski Razem Platforma wciąż nie może pozbierać się po klęsce. „On są w szoku. Polacy wypowiedzieli się przeciwko obozowi władzy. Może to być efekt tego, że zniknął mag słowa, który czarował Polaków – mówię o Donaldzie Tusku” – mówił.

Szef rady programowej PiS, odnosząc się pomysłów PO takich jak zmiany w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym czy zamieszaniu wokół ewentualnej rezygnacji szefa NBP, stwierdził, że „są to tanie sztuczki, które niszczą polską demokrację i pogarszają funkcjonowanie życia publicznego”.

„Może PO będzie mieć pięciu sędziów w Trybunale Konstytucyjnym, ale straci kolejne głosy Polaków. Polacy już widzą, jak wygląda sytuacja. Potrafią to ocenić” – ocenił z kolei Jarosław Gowin.

bjad/telewizja republika

Komentarze (9):

anonim2015.05.30 9:49
PO chyba naprawdę wierzyła w to, ze są wspaniali i dobrze rządzą Polską. Byliście głusi na wolanie narodu choćby przez strajki. Dlatego trzeba was odsunąć od władzy, bo jesteście zagrożeniem dla naszego społeczeństwa i jedności narodu.
anonim2015.05.30 10:34
Znaczna część Polaków, nie jest w stanie ogarnąć, jak fatalnie łatwo ich rodacy dawali się robić w bambuko przez osiem lat rządów złodziei, oszustów i malwersantów występujących pod szyldem: PO. Ale ten czas letargu się kończy. Państwo Polskie na powrót staje się własnością Polaków. Polskojęzyczne sługusy Berlina albo Moskwy zostaną odsunięte od wpływu na losy obywateli Rzeczpospolitej. .
anonim2015.05.30 12:12
@AnitaF- Widzę, że ci kopara opadła i tak jak Bredzisław jesteś w ustawicznym szoku!-DDDD
anonim2015.05.30 13:36
Dla niektórych osób wartości takie jak : trwała i zdrowa rodzina, honor, wiara w Boga, praca na rzecz wspólnego dobra, społeczna solidarność, kulturotwórcze media itd. są tylko " tanimi zagrywkami" czy "worem pustych obietnic". Jest nadzieja, że na jakiś czas takie osoby, tacy politycy zostaną pozbawieni totalnego wpływu w naszym kraju. I na to mam obecnie nadzieję.
anonim2015.05.30 14:47
@bogdanusn - oni nigdy nie myśleli , że są wspaniali i dobrze rządzą Polską. Byli tylko przekonani, iż Lemingrad będą po wsze czasy siedzieć przy korycie utrzymując lemingów młodszych i tych całkiem starych na haju swojej taniej propagandy sprowadzającej się do bycia jedynym ratunkiem dla Polski, jedyną realną siłą na Kaczora chcącego wszcząć wojnę z Rosją.
anonim2015.05.30 14:48
Byli tylko przekonani, iż będą po wsze czasy siedzieć...
anonim2015.05.30 20:01
AnitaF W chochoła to walisz Ty razem z Twoimi idolami POpaprańcami. Naród już się na Was poznał. Wasz koniec jest bliski. Czas na zmiany.
anonim2015.05.30 20:24
@ Anita, coś w tym jest. Jak czytałam twój wips pomyślałam o chocholim tańcu i sznurze, który się ostał po złotym rogu........jako analogii do sytuacji w której znalazła się PO i jei wyborcy.....
anonim2015.05.30 21:09
@anitaf - cały czas udajesz głupa ale to bronek naobiecywał w ostatnich spazmach przedwyborczych wszystkiego co mu PR'owcy doradzili (referendum o JOW'ach itd). Ale ty oczywiście "bezstronnie" i z "troską" pochylasz się większością Polaków którzy wybrali Dudę. Czy Ty naprawdę myślisz że ludzie jeszcze się nabiorą na taki łabędzi śpiew? Nigdzie nie wspomniesz o autobusach dowożących na wiece "zwolenników" bronka a zwykli obywatele nie byli dopuszczani do głosu (w internecie jest masę filmów nagrywanych przez zwykłych ludzi i pokazujących jak to wyglądało od "kuchni"), nigdzie nie piszesz o prostactwie i braku ogłady BK tuszowanej przez główne media które tak naprawdę przestały być niezależnymi komentatorami ale zwykłymi opłacanymi agitatorami. I po mimo całej tej machiny bronek padł. I super - trzeba się cieszyć nawet z tego że ten prościuch nie będzie nam już więcej robił wstydu na świecie .