PO bojkotuje zaprzysiężenie. Kuźmiuk: Niewiele zrozumieli z tego co stało się w Polsce przez ostatnie 5 lat - zdjęcie
06.08.20, 09:05Fot. Platforma Obywatelska via Flickr, CC 0

PO bojkotuje zaprzysiężenie. Kuźmiuk: Niewiele zrozumieli z tego co stało się w Polsce przez ostatnie 5 lat

31

1. Przed dzisiejszym posiedzeniem Zgromadzenia Narodowego zwołanym w celu zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy na następną kadencję, można było się nasłuchać i naczytać wypowiedzi czołowych polityków Platformy, którzy nie wezmą udziału w tym posiedzeniu, bo wybory prezydenckie były niedemokratyczne.

Platforma przegrała już 7. z kolei wybory (samorządowe w 2014 roku parlamentarne, prezydenckie w 2015 roku, samorządowe w 2018 roku, europejskie i wreszcie po raz kolejny parlamentarne i prezydenckie w 2019 i 2020roku) i do tej pory jej politycy nie wyciągnęli wniosków z tych porażek.

Winni tych porażek wg jej czołowych polityków, są oczywiście przede wszystkim wyborcy, którzy dali się przekupić obecnej władzy, winne są media głównie te publiczne, że wspierają rządzących, ba winni są rządzący dlatego, że sprawnie organizują kolejne kampanie wyborcze i że się wzajemnie wspierają.

Na przykład w ostatniej kampanii wyborczej, zdaniem polityków PO, wspieranie prezydenta Andrzeja Dudę przez premiera Mateusza Morawieckiego i ministrów jego rządu, nie powinno mieć miejsca.

Według tej logiki rządzący powinni cierpliwie czekać aż wygra konkurent Andrzeja Dudy i będzie wetował uchwalone ustawy rządowe, tak aby rząd nie był w stanie realizować programu wyborczego, dzięki któremu stojąca za nim większość parlamentarna, wygrała ostatnie wybory.

2. Politycy PO teraz twierdzą, że wybory nie były równe, że media publiczne wspierały tylko jednego kandydata, że za granicą nie zagłosowali wszyscy chętni, że zmieniona ordynacja wyborcza łamała Konstytucję RP, że wreszcie Sąd Najwyższy zbyt powierzchownie rozpatrzył protesty wyborcze, więc reasumując wybór Andrzeja Dudy jest niedemokratyczny.

Tyle tylko, że w sytuacji kiedy nowelizacja ordynacji wyborczej pozwoliła PO na wymianę kandydata (marszałek Kidawa- Błońska zrezygnowała z dalszego kandydowania, a na jej miejsce zgłoszono Rafała Trzaskowskiego), politycy PO nie protestowali, uważali że swoista „sztafeta wyborcza” w ich wykonaniu, to rzecz normalna i często spotykana w kampaniach wyborczych.

Ba ich formalni i nieformalni doradcy (np. Roman Giertych) w czasie kampanii wyborczej wprost pisali na portalach społecznościowych, że opozycja powinna się porozumieć, jeżeli wybory wygra jej kandydat wybory były demokratyczne i ważne, jeżeli wygra urzędujący prezydent, wybory będą niedemokratyczne i trzeba będzie protestować.

Tak się teraz dzieje, najpierw był etap składania protestów do Sądu Najwyższego (Platforma już w maju założyła stronę internetową „protestwyborczy2020.pl”), teraz gdy Sąd cześć rozpatrzył ale uznał że nie miały wpływu na wynik wyborczy, część oddalił i uznał wybór Andrzeja Dudy, protesty polityków PO nie ustają.

W ramach tego protestu w dzisiejszym posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego, PO będzie reprezentować niewielka delegacja z marszałkiem Grodzkim i wicemarszałek Kidawą- Błońską, co tylko potwierdza, że politycy tej partii uważają, że demokracja jest tylko wtedy kiedy oni rządzą albo samodzielnie albo z koalicjantami.

3. Platforma do tej pory nie jest w stanie przyjąć do wiadomości, że od zwycięstwa Andrzeja Dudy i Zjednoczonej Prawicy w 2015 roku w polskiej polityce zmieniło się bardzo dużo, wybory wygrywają ci, którzy przedstawiają w kampanii realistyczny program, który podoba się większości wyborców, a następnie ten program konsekwentnie realizują.

Ba wyborcy są w stanie wybaczyć potknięcia przy tej realizacji, są w stanie czekać, rozumieją, że niektóre zobowiązania wyborcze były składane na wyrost ale jeżeli widzą determinację w realizacji najważniejszych zobowiązań wyborczych.

Wtedy są gotowi głosować na daną formację dalej, z nadzieją, że kolejne zobowiązania wyborcze będą realizowane z taką samą determinacją jak do tej pory.

4. Politycy Platformy w dalszym ciągu uważają, że trzeba raczej zmieniać szyldy partyjne, być może powoływać ruchy obywatelskie, pokazywać „nowe” twarze, a program można ogłosić tuż przed rozstrzygnięciem wyborczym, bo jest nieistotny, bo przecież i tak programów wyborczych się nie realizuje.

Tak robiono w Polsce przez blisko 25 lat, od 2015 roku to jest już niemożliwe, więc albo politycy PO to zrozumieją i przestaną bajdurzyć o braku demokracji albo jeszcze przez wiele lat będą tylko w opozycji.

Dzisiejsza kontestacja zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy przez czołowych polityków Platformy, po raz kolejny tylko potwierdza, że niewiele zrozumieli z tego co stało się w Polsce przez ostatnie 5 lat, że na zwycięstwo wyborcze nie ma szans formacja, której programem jest „żeby było tak jak było”.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (31):

Roman2020.08.6 17:01
Bardzo dobrze ze PO i Budka nie przyszli na zaprzysiezenie Prezydenta . Tym samym wydali o sobie opinie ze sa kretynami a nie politykami. Dobrze to wrozy na nastepne wybory , ktore mysle sromotnie przegraja i odejda razem z Tuskiem na smietnik historii.
ja2020.08.6 12:40
im wiecej wyborcow i PiS oczerniwja tym gorzej sie maja brak wychowania wylazi jak sloma z buta
Jan2020.08.6 11:19
PANIE KUŻMIK ONI ROZUMIEJĄ NO TAKOJ PRIKAZ I WSIO... Kacapskie łby / to mówił PIŁSUDSKI / ONI WEDŁUG ROZKAZU TO SAMO 5 KOLUMNA ITD
katolik2020.08.6 11:08
"Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. To jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się, idźmy na wybory"
katolik2020.08.6 11:36
ty, szatan w tobie znów bryka i podpisujesz się katolik. Nie podszywaj się, ale rozumiem ,że walczysz, niedługo...będzie trwało twoje jestestwo
katolik2020.08.6 13:19
nie strasz, nie strasz...........bo się............
Mirek2020.08.6 11:07
Totalną opozycję [PO] tak naprawdę załatwił Tusk , który usuwał konsekwentnie ludzi rozumnych i promował wokół siebie matołów takich sam jak i on . Skutek jest taki że Platforma , poza chęcią odsunięcia PiS-u od władzy , nie wypracowała żadnego programu dla Polski ....żadnego !!! . Tusk jako premier był wyjątkowo leniwy . Pracował tygodniowo 3........w porywach może ...4 dni [ w piątek leciał na Wybrzeże i wracał w poniedziałek] i to pod warunkiem że nie grał w gałę . Także żadnego programu dla Polski nie przedstawił Rafał Trzaskowski . To co mówił Trzaskowski podczas kampanii prezydenckiej to było zwykłe blagierstwo , fałsz a w końcówce kopiowanie programu PiS . Dzisiaj mamy już zaprzysiężonego prezydenta Andrzeja Dudę i mam nadzieję że Polska wejdzie na ścieżkę szybkiego rozwoju .
Polak2020.08.6 10:58
Czopek Kuźmiuk myśli że to znowu wymarzone przez komunistów z pisowskiej mafii lata pięćdziesiąte i wszechmoc jedynie słusznej partii, a ludzie nie widzą przekrętów pisowskich aparatczyków czy bezwolności i miernoty cykora Adrianka.
mika2020.08.6 10:51
Bo to są pieniacze zachowujące się, jak kundelki, które machają ogonem, kiedy im coś spadnie z brukselskiego stołu.
poPO=kurw.., zlodzieje, mordercy2020.08.6 10:46
i słusznie ze tych ANTYPOLSKICH ŚWIN nie było ich miejsce jestw wiezieniach i na śmietniku!!!
JS2020.08.6 10:28
To są najemnicy Sorosa, EU GmbH, Niemiec ! Mają korzyści za wykonania zleconych zadań ! My mamy SAMI sobą rządzić i być NIEZALEŻNI ! Ale sami tego nie zrobimy. Bez pomocy Nauki Jezusa tego nie zdołamy uczynić. Króluj nam Chryste ! Pozdrawiam
T.2020.08.6 10:16
Platforma jest tak samo obywatelska jak obywatelska była milicja. Wyniku wyborów nie akceptujemy bo nie wygrał Nasz kandydat - żałosne myślenie. Wybór był jasny - albo rewolucja społeczna albo utrzymanie tradycyjnego modelu społecznego. Ludzie wybrali to drugie, chociaż PIS tak samo to gwarantuje jak Putin gwarantuje demokratyczne wybory. Gdyby PIS chciał to sprawę LGBT, aborcji i roszczeń żydowskich załatwiłby od reki, mając sejm, senat i prezydenta, ale tego nie zrobił i nie zrobi, bo nie pozbędzie się przecież swego paliwa wyborczego - zastraszaniem ludzi wykreowanymi wrogami - uchodźcy, pederaści itp. Platforma strzelała do górników, pacyfikowała marsze niepodległości, wyreżyserowali podpalenie budki strażniczej, weszli do redakcji Wprost, popisali się rynsztokowym językiem u Sowy... a ludzie dalej są tumanami i na nich głosują co jest zatrważające biorąc pod uwagę odsetek ludzi z wyższym wykształceniem którzy ich popierają. To świadczy raczej negatywnie o jakości polskich uczelni - wyprodukować magistra który nie potrafi myśleć samodzielnie. Zaraz swój dyplom schowam głęboko do szuflady.
Dam2020.08.6 10:05
Podsumowując: Jarosław Kaczyński mówiący w sfałszowaniu wyborów i nieprzychodzący na zaprzysiężenie Bronisława Komorowskiego troszczył się o jakość demokracji w Polsce, natomiast politycy PO zapowiadający nieobecność na zaprzysiężeniu Dudy i wyrażający sprzeciw wobec olania słusznych skarg wyborczych przez SN uprawiają warcholstwo i lekceważą Wolę Narodu.
Dałeś2020.08.6 10:09
Odbytu
Anonim2020.08.6 11:33
Humor na poziomie wyborcy PIS. Nic dziwnego, w końcu statystycznie jesteś przygłupem po podstawówce.
Anonim2020.08.6 10:01
I jednaj się tu z lewactwem...
Anonim2020.08.6 9:54
Staje się to już żałosne. Od 2015 r. uwalają wszystkie wybory mimo zmasowanego medialnego zachęcania - bo oczywiście propaganda to tylko PiS-u - mimo różnych pomocy kolegów z zagranicy, mimo całego tego cwelebryckiego zadęcia, mimo wsparcia od kolegów ze Wschodu i ciągle nic. W tych waszych spodniach to chyba jakieś miniaturki... hmm... nanocohones. Jak w tym powiedzeniu: chłop jak dąb...
Anonim2020.08.6 9:58
Ps. Brakuje do całości obrazu tylko ślochania Budki przed kamerami telewizyjnymi jak to ma w zwyczaju robić Hołownia.
katolik2020.08.6 9:41
Proszę prawdziwych Polaków-dno PO małpi zbok, to żadna partia, to ideologia śmierci samego szatana świata Sorosa i Gatesa
Anonim2020.08.6 9:55
Jak to u sodomitów - partia ruiny.
Anonim2020.08.6 9:56
Ps. Skończą jak żule spod budki z piwem.
katolik2020.08.6 11:39
tak, są przeklęci, bo sami to sobie uczynili, dają ostatnie pojedyncze wierzgnięcia .
katolik2020.08.6 9:38
przekaz jest jasny- dno PO małpi zbok- chciałoby wykończyć Polaków przez rozpustę, sodomię i gomorę. Wszystko wskazuje na to ,że już nastąpił u nich proces o który walczą, a który będzie sie pogłębial, relokacja mózgu z genitaliami, ale niekoniecznie muszą to obsenicznie pokazywać aż na balkonach. Niestety nie mają pojęcia, że to najkrótsza droga którą obrali ,do rozwoju u nich chorób psychicznych
Tadek2020.08.6 9:36
ZROZUMIELI DOSKONALE !!! GRAJĄ WARIATA ( może nie grają). Dlaczego ? Dostali polecenie odgórne.
knur jarzdrzewski2020.08.6 9:34
życie toczy się dalej
As w rękawie Boga2020.08.6 9:33
śmierdząca kasta wyprosiła się sama i wykazała się niechcący szacunkiem, dla Polski.
Jan Paweł II2020.08.6 9:25
Ci bardziej przyzwoici też bojkotowali zaprzysiężenie Bieruta, chociaż ci chwaleni tutaj w tym czasie po prostu zabijali ludzi Bieruta popierających.
Anonim2020.08.6 9:40
"Wycierasz sobie gębę" św. Janem Pawełem II. Myślisz, że ujdzie Ci to na sucho? "Młyny Boże mielą powoli", ale nieodwołalnie...
NaziBarbi2020.08.6 9:25
Kicham na troli lewackich, którzy zabłądzili z interii kretyńskiej i weszli tutaj.
Czytar2020.08.6 9:24
To kompletny skandal ! Powtarza się historia sprzed wieku . W 1922 bojkotowano zaprzysiężenie prezydenta Narutowicza bo wybrali go niewłaściwi Polacy . Wtedy judził m.in Jędrzej Giertych - dziadek Romana !
edi2020.08.6 9:20
JEZUS DO św. FAUSTYNY - "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732)" Wybór Andrzeja Dudy pokazał ŻE POLACY SĄ WIERNI JEZUSOWI - A TO OZNACZA ŻE POLSKA BĘDZIE WZOREM DLA ŚWIATA - I TEGO DOKONA SAM BÓG ORAZ MATKA BOGA KRÓLOWA POLSKI MARYJA - i żadne złe duchy i opętani ludzie JUŻ W POLSCE NIE WYGRAJĄ !!