01.05.14, 20:18Sheila Jeffreys, fot. Youtube

Płeć to twór męskiej dominacji

Radykalna feminista i uczona z Australii, Sheila Jeffreys, uważa, że transgender to już przeżytek. Przynosi ludziom same szkody, powodując cierpienie czy dyskomfort. A to wszystko dlatego, że jest oparte na złych przesłankach – na istnieniu dwóch płci.

Jeffreys, która wykłada politykę seksualną (sic) na uniwersytecie w Melbourne postuluje odejście od koncepcji dwóch płci. „Bez płci transpłciwość nie mogłaby istnieć. W chwili obecnej prawa transpłciowe… są szkodliwe dla równości kobiet” – napisała Jeffreys. „Radykalny feminizm uważa płeć za system klasyfikacji oparty na męskiej dominacji. To coś, co produkuje ‘pręty w klatce’, w której zamknięta jest kobieta w jej codziennym życiu” – kontynuuje Jeffreys.

„Żeńskie dzieci są identyfikowane biologicznie już przy urodzeniu. Są szufladkowane jako żeńska kasta płciowa, co warunkuje ich niższy status na całe życie” – twierdzi uczona. Dodaje, że na mocy ideologii transgender mężczyzna może stać się kobietą, kiedy tylko chce. Kobiety nie mają takiej możliwości i do roli kobiet są przymuszane ze względu na wygląd ich organów płciowych.

pac/lsn

Komentarze

anonim2014.05.1 20:36
Ideologia miast nauki ... ginęły przez to miliony!
anonim2014.05.1 20:38
Ja się z panią zgodzę, a nawet proponuję iść dalej. Kolory nie istnieją! Preferowanie kolorów to dyskryminacja innych . Nie ma kolorów!!!
anonim2014.05.1 20:49
A anatomi się pani uczyła w szkole? Niedouczone feministki.
anonim2014.05.1 21:00
Idlot!
anonim2014.05.1 21:19
Kolejny dowód na potwierdzenie, że dwie rzeczywistości nie mają granic. Miłosierdzie Boże i głupota ludzka.
anonim2014.05.1 21:22
Apeluje aby pisac: "uczona". Nu jakze powagi dodawac takieu belkotowi?
anonim2014.05.1 21:40
Bajdurzenie ateistycznej prukwy tylko niestety zapewne podobnie jak ideologia gender znajdzie się garstka durni którzy zacznie pod płaszczykiem nauki propagować ten kretynizm.
anonim2014.05.1 21:48
Mam propozycję dla tej feministki: mężczyźni i kobiety powinny OBOWIĄZKOWO chodzić w burkach!!! Dodatkowo stosować modulator głosu, by płci nie można byłoby rozpoznać :D Płeć wówczas przestanie w ogóle odgrywać jakąkolwiek rolę (oprócz sypialni). Co za lewacki odlot....
anonim2014.05.1 21:49
"Żeńskie dzieci są identyfikowane biologicznie już przy urodzeniu. Są szufladkowane jako żeńska kasta płciowa, co warunkuje ich niższy status na całe życie" - żeńskie dzieci są szufladkowane jako żeńska kasta płciowa. Czyż to nie jest tautologia?
anonim2014.05.1 21:54
http://chomikuj.pl/nbogdanus/*23+INNE+CIEKAWE+E-BOOKI PŁEĆ MÓZGU, O PRAWDZIWEJ RÓŻNICY MIĘDZY MĘŻCZYZNĄ A KOBIETĄ Książkę można potraktować jako bardzo dobry poradnik zrozumienia drugiej płci i czym to jest uwarunkowane. Książka porusza wiele wątków związanych z biologią, chorobami, różnicami relacjami, mężczyzny i kobiety. Dr Anne Moir proponuje na bazie biologi mózgu, poznanie i zrozumienie obojga płci a nie walkę, jak to chcą feministki.
anonim2014.05.1 22:11
Chłopa jej trzeba!!! :) Maksik ze "Seksmisji" mówił: >>Sfiksowałyście boście chłopa dawno nie miały! CHŁOPA WAM TRZEBA!!! << I miał rację. :) Dla przypomnienia ten kultowy tekst: http://www.youtube.com/watch?v=aRuBZefAQVI
anonim2014.05.1 22:12
@Monarchista +
anonim2014.05.1 23:05
Istotnie, uczona, ale bezskutecznie.
anonim2014.05.2 0:33
Jeżeli nie istnieje płeć (!), to również nie istnieje kobieta, a więc feminizm (łac. femina ‘kobieta’) jako ruch społeczno-polityczny i ideologia nie mają sensu.
anonim2014.05.2 0:39
debile wykładowcami-po prostu....koniec normalnego świata
anonim2014.05.2 0:40
PauloSilva ; rozumowanie nie pozbawione sensu -w stosunku do tego artykułu;brawo!
anonim2014.05.2 1:46
Im więcej takich "uczonych" tym szybciej feminizmo-genderyzm padnie... Toż coraz częściej człowiek się za głowę łapie, jak czyta podobne bzdury. Ci pseudouczeni nawet nie wiedzą, jak śmiech wzbudzają. Tym bardziej, że oni to biorą na poważnie....
anonim2014.05.2 1:49
//Kobiety nie mają takiej możliwości i do roli kobiet są przymuszane ze względu na wygląd ich organów płciowych.// No to czymś się róznimy, tak? Niech Pani profesor zastanowi się jak to zrobić, by feministki nie rózniły się organami, by już wszystko było sprawiedliwie. A potem trzeba dać nową nazwę feministkom z męskimi organami- może organistki?
anonim2014.05.2 5:50
Wydłubać widelcem estrogen feministkom. To wtedy z punku transdżender będzie trzecia płeć. Wydłubując kolejne hormony mamy kolejne "płecie".......
anonim2014.05.2 8:40
Zapraszam "to coś" na natychmiastową wizytę u psychiatry!!! Może da się jeszcze coś uratować :)
anonim2014.05.2 9:07
Jeżeli taka idiotka jest nazwana "uczoną", to co sądzić o poziomie intelektualnym reszty lewackich głupków?
anonim2014.05.2 11:24
Jest sposób na to wariactwo - wóde 40
anonim2014.05.2 11:49
'polityka seksualna' .. a co to jest ? o czym tu politykować ? bzdura na samym poczatku! 'koncepcja dwóch płci' .. a kto to ma ta koncepcję? nikt nie ma koncepcji, dwie płcie są od zawsze i nie jest to zadna koncepcja ale prawda naturalna. koncepcja to gender, feminizm itp.. 'cierpienie i dyskomfort' byl na ziemi od zawsze i nie ma nic wspólnego z płcią ale z naturą rzeczy, z zyciem samym w sobie. Sami sobie sprawiamy kłopoty, bywamy nieporadni, popełniamy błędy. TO jest zródłem cierpienia i dyskomfortu, nie wspominając już o aspektach politycznych powiązanych z gospodarką a to dalej sznureczkiem wiąże nas do tego kotła absurdu! ' zenskie dziecko..szyfladkowane'.. to sa spostrzeżenia plemion afrykanskich gdzie panuja inne warunki i inne zasady. Dzieje sie tak tylko po to by plemie przetrwało ! Feministka z europy siedząca wygodnia na kanapie mająca pełną lodówkę jedzenia za grosze nie jest w stanie zrozumiec tej prostej prawdy. Aby człowiek przetrwal w afryce musi podjąc pewne decyzje a badania pokazują że zachowania plemion róznią sie od naszych europejskich i jest to związane tylko i wyłącznie z chęcią przetrwania pokoleń. To się zmienia, pomoc z zywnością dociera coraz dalej a przy okazji wpaja sie tam ludziom rozne durnoty do głowy!
anonim2014.05.2 13:56
I co było pierwsze - jajo czy kura? Jeżeli udało by się jakoś przeanalizować ten odlotowy bełkot, to nasza cywilizacja (jaka by nie była) nie miała prawa doprowadzić do istnienia tego egzemplarza Homo sapiens (bezpłciowo) o stopniu zidiocenia nieporównywalnym z żadnym organizmem żywym, do dziś przetrwałym w formie określonej przez dotychczasowe zdobycze nauki.. Nie ma prawa bytu żadna forma hierarchii społecznej (z matriarchatem włącznie) - wszystko jest wszystkim i w proch się obróci.
anonim2014.05.2 18:27
To COŚ, nosi się po kobiecemu. Pewnosci jednak nie ma czy to ma to czy tamto pod spódnicą? Zatem skoro już relatywizuje i doprowadza do absurdu, to powinna się zgodnie z własnym poglądem wyrzec swojej płciowości i nosić się nijako. Ale czy to jest możliwe? A poważniej... NAsz świat zaczyna przybierać coraz obłąkańcze formy. Przynajmniej jak chodzi o szerzenie się rozmaitych ideologii. Znajduje się wielu którzy po rzekomym upadku komunizmu nie umieją się odnaleźć w zastanej rzeczywistości. Zwykle są to ludzie którzy nie boją się o swój codzienny chleb. Takich zaś określamy na ogół że im ODBIŁO. A jeżeli odbiło to czy otoczenie nie widzi tego? A jeśli widzi to dlaczego nie reaguje? A jeżeli nie widzi to dalczego? Acha, bo dali się sterroryzować tej czy innej dziwaczce od ideologii. A przy tym każdy z nich osobno w obecnosci kogokolwiek z ich środowiska boi się przyznać że w cichości swojego gabinetu kreśli kółka na czole słysząc te bzdety. A zatem mamy typowy obrazek silnych w gębie słabych w czynach. Zwykłych sprzedawczyków gotowych wyrzec się własnych poglądów oraz członków rodziny byle tylko zachować dostęp do koryta. Wszystko na sprzedaż. Włącznie z sumieniem i prawdą obiektywną. I tylko jakoś nikomu nie przychodzi do głowy że wszyscy, a zwłaszcza tzw. świat (kwiat?) nauki wychodzimy na durniów, którzy milczą bo się boją siebie wzajem? Och, jacy my jesteśmy jeszcze mali i nikczemni jako gatunek ludzki...