27.03.19, 09:10Fot. MOs810 via Wikipedia, CC 3.0

PKO BP zaczyna zagraniczną ekspansję. W planach kupno banków m.in. w Czechach, Słowacji i Niemczech

PKO Bank Polski rozpoczyna swoją ekspansję. Na początek planuje kupować banku w Czechach, Słowacji, Niemczech i krajach nadbałtyckich. PKO BP zainteresowane jest tylko dyżymi transakcjami, wyjątek robi jedynie w przypadku Niemiec – informuje dzisiejszy „Puls Biznesu”.

W rozmowie z portalem prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło zaznaczył:

Mamy dobrze prosperujące oddziały w Niemczech, Czechach, kolejny otwieramy na Słowacji, mamy też bank na Ukrainie. To jednak za mało jak na potencjał kraju i PKO. Chciałbym, żebyśmy mieli silną pozycję w krajach ościennych”.

Pytany o kierunki, w jakich swoją ekspansję może prowadzić PKO, wskazał właśnie na Czechy, Słowację, Niemcy i „być może” kraje nadbałtyckie.

Nie mamy umiejętności budowania banku od podstaw i nie jest to ścieżka dla nas. Możemy natomiast przejąć bank i szybko go rozwijać”

- przyznawał Jagiełło.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Stachu2019.03.27 11:22
Ten sam PKO BP, który ostatnio wysłał komornika do innej "polskiej potęgi" czyli do firmy Ursus? "Wśród pojazdów brakuje Ursusa Elvi. I nie jest to przypadek. - Korzystamy z modeli występujących w rynkowej ofercie producentów i dilerów na terenie Polski. Pojazdy te muszą spełniać warunki dopuszczenia do ruchu - potwierdzone homologacją. Do tej pory nie były testowane samochody firmy Ursus. Pojazd tej firmy nie ma homologacji - wyjaśnia Justyna Siwek, rzeczniczka Poczty Polskiej. Jednocześnie przyznaje, że jej firma jest gotowa na rozszerzenie testów, o ile pojazdy będą dopuszczone do ruchu drogowego. Ursus jednak na ten temat milczy. Od kilku tygodni próbowaliśmy uzyskać komentarz od firmy w sprawie Elviego dla poczty, ale bez rezultatu. Tymczasem firma znana z produkcji traktorów ma coraz większe problemy. Od listopada ubiegłego roku trwa w niej restrukturyzacja (przyspieszone postępowanie układowe). W marcu do siedziby Ursusa wszedł komornik, który na wniosek PKO BP zajął majątek firmy. Bank domaga się spłaty ponad 10 milionów zł należności. W poniedziałek okazało się, że Ursusowi - decyzją sądu - udało się wstrzymać postępowanie komornicze na 3 miesiące." Ależ wam ta propagandowa rzeczywistość skrzeczy. Bardziej skrzeczy niż za czasów Jaruzela i Urbana.
WidłyWbiteNaWallStreet2019.03.27 10:34
Państwowe kolosy na glinianych nogach zawsze tak robią: pchają się w "ekspansję" na rynek prawdziwej konkurencji. Tylko po to, żeby za 5 lat budżet państwa musiał je ratunkowo dofinansowywać z powodu horrendalnych strat grożących upadkiem. No a co państwowe, to upaść nie może, więc trzeba ładować miliardy w trupa, bo "dobro narodowe", "zagrożenie dla stabilności systemu", "obrona szarych ciułaczy" itp. Eksport socjalizmu PiSowskiego nie podbije nawet Słowacji, ani tym bardziej Estonii.
KKK2019.03.27 10:23
Za moje pieniądze? Nie życzę sobie. Czy to ma być FOZ bis?
ff2019.03.27 11:13
pożal się kacapie swojemu idolowi putlerowi