PKO BP. Dobre, bo w polskich rękach - zdjęcie
07.11.19, 09:53

PKO BP. Dobre, bo w polskich rękach

8

W trzecim kwartale br. zysk netto grupy PKO BP wyniósł 1 mld 229 mln zł. Za dziewięć miesięcy zysk netto wyniósł aż 3,3 mld zł. To zgodne z oczekiwaniami rynku.

Zysk netto w trzecim kwartale 2019 roku wzrósł 18 proc. rok do roku i 1 proc. w ujęciu kwartalnym.

Po trzech kwartałach zysk netto grupy PKO BP wyniósł 3 mld 308 mln zł, czyli wzrósł 21,1 proc. rok do roku. Wskaźnik ROE netto wynosi 10,9 proc.

Suma bilansowa grupy PKO BP na koniec trzeciego kwartału 2019 roku wyniosła niemal 342 mld zł i wzrosła od początku roku o około 17 mld zł.

Widać jak na dłoni, że grupa PKO BP rozwija się doskonale. Jest dobrze, bo grupa jest w polskich rękach - i przynosi zyski Polsce. Gdyby nie rząd Prawa i Sprawiedliwości dalej pokutowałby ojkofobiczny mit o rzekomej konieczności wyprzedawania polskiego majątku, który z lubością kultywowała Platforma Obywatelska, oddając zagranicy wszystko, co tylko się dało...

bsw/pap, fronda

Komentarze (8):

Polak2019.11.7 18:05
Jestem Polakiem dlatego płacę podatki w Polsce trzymam swoje pieniądze w polskim banku ,ubezpieczam się u polskiego ubezpieczyciela ,preferuję polskie sklepy ,a w nich polskie produkty i kupuję paliwo na polskich stacjach paliwowych ...
J.P🌍2019.11.7 20:12
Ale... jeździsz nie polskim samochodem, twoje podatki nie koniecznie ida na to co byś chciał, polskie sklepy sprzedaja produkty nie polskie lub z komponentów tańszych wschodnich bo polski miód i mąka to za mało. PZU jest spółką akcyjną , skarb państwa posiada ok.35% aktywów ponadto jest... drogie. Aha.. i jeśli masz piec to palisz w nim ukrainskim lub rosyjskim węglem.
M..X2019.11.7 23:48
J.P. A właśnie, że to nie jest prawdą ! Można żyć i kupować polskie rzeczy, a szczególnie żywność ! Nie w wielkich marketach, tylko w małych naszych sklepach lub na bazarach u rolników ! Trzeba tylko chcieć ! "Tym jestem, co jem " ! Kumasz? Stąd są potem te choroby na rakowe, bo chemię jemy! Trzeba czytać, uważać co kupujesz ! Patrz ile w produkcie jest tzw. "E... ! Chociaż niektóre są obojętne ! Ja uważam co kupuję, nieważne że tańsze, ważne że zdrowsze!
J.P🌍2019.11.8 6:53
Można jeździć do rolnika, mozna w małych sklepach, chociaż upadają, a rolnicy używają pestycydów do produkcji niestety i niektóre polskie warzywa nie mieszczą się w normach UE pod względem używanej chemii, poczytaj o rzepaku z którego robi się polski olej i jaką chemie w tym roku dopuszczono do jego produkcji. Rano odżywiam sie koktajlami: polska maślanka, polskie orzechy laskowe i włoskie, reszta niestety z zachodu: orzechy coli, banany, chia, migdały, wiórki kokosowe i inne cuda wianki. 5 minut i mam śniadanie. Jestem koktajlem :) przynajmniej rano, niestety lubię pepsi, wołowinę i smalec który sam wytapiam, także mój los jest przesądzony.Masz rację lepiej mniej dobrego niż więcej taniego i szkodliwego. Ale ja tak ogólnie wcześniej o gospodarce napisałem z w wnioskiem, że mało w gospodarce polskiej polskich rzeczy, więc nie ds się żyć mając wszystko tylko polskie. Zresztą nie ma takiego samowystarczalnego kraju... no może Korea Północna.
antek.b2019.11.11 9:50
No,panstwo watykan finansujesz pan
antek.b2019.11.11 9:54
Ja jem tylko polskie owoce ,najbardziej lubię banany i pomarańcze ze znaczkiem dobre bo polskie.
anonim2019.11.7 17:25
ale słyszałem, że Eskimosi mają wykupić
Ala2019.11.7 10:18
Polska musi mieć swoje banki to wtedy będzie niezależna.