PiS zgłosi kandydata na RPO! Terlecki: Wkrótce nowy termin  - zdjęcie
03.12.20, 09:49Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

PiS zgłosi kandydata na RPO! Terlecki: Wkrótce nowy termin

4

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że w najbliższym czasie ogłoszony zostanie nowy termin zgłaszania kandydatur na RPO. Swojego kandydata zgłosi również PiS. Wicemarszałek zaznaczył, że nie będzie to poseł Daniel Milewski ani poseł Bartłomiej Wróblewski.

Dwukrotnie dochodziło już do próby wyboru nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Za każdym razem jednak jedyną kandydatką była mec. Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, zaproponowana przez KO i Lewicę. Jej kandydatury nie poparli posłowie PiS.

Goszcząc w Radiu Plus wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zapowiedział, że w najbliższym czasie zostanie ogłoszony kolejny termin składania kandydatur i tym razem swojego kandydata zgłosi również PiS. Wykluczył przy tym kandydaturę posła Daniela Milewskiego i posła Bartłomieja Wróblewskiego.

- „Nie powiem jeszcze dziś, kto będzie kandydatem. Ogłosimy to w chwili, kiedy zostanie ogłoszony termin składania wniosków i zgłaszania kandydatów” – mówił szef klubu PiS.

Dodał, że prowadzone są rozmowy z Polskim Stronnictwem Ludowym, aby znaleźć kandydata popieranego przez obie partie i stworzyć dla niego bezpieczną większość w Sejmie.

Kadencja dotychczasowego Rzecznika Praw Obywatelskich dobiegła końca 9 września. Obecnie pełni on swoje obowiązki do czasu wyłonienia następcy.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (4):

Natalja Siwiec2020.12.3 13:41
Coś jakby lisy składały kandydaturę rzecznika praw kur.
Jenny2020.12.3 11:10
Najlepszym kandydatem bedzie kolejny fanatyk z ordo iuris:))))
Dlaczego zdradziliście Trumpa?2020.12.3 9:57
oto Polska , czyli POdkolonia, w której nawet tvpis nie mowi o tym: https://www.youtube.com/watch?v=Q2TzFoMX3bA&fbclid=IwAR3GZFVysLhdph86BrheQ7yNpcHncWEo8KTcehK5tig3VZnluf8HFkucDTE https://www.youtube.com/watch?v=OjiITw6iB3U
Anonim2020.12.3 9:56
Kolejny mierny, bierny, ale wierny? Od tej pory głównymi zadaniami RPO będzie ścigać tych, którzy się przy kapliczce nie przeżegnali, bo się proboszcz poczuł urażony.