Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska w liście wysłanym do wszystkich szkół w Polsce zniechęca dyrektorów placówek do organizowania razem z uczelnią warsztatów medialnych „Zrozumieć media”. Zarzuciła, że warsztaty odbywają się w czasie zajęć dydaktycznych, co jest niezgodne z przepisami. Ostrzegała także przed licznymi nieprawidłowościami w kwestii organizacji warsztatów.

Zdaniem posłanki PiS Małgorzaty Sadurskiej, to jawna dyskryminacji szkoły o. Tadeusza Rydzyka. Wraz z posłem Maciejem Małeckim, Sadurska ma podjąć działania w sprawie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

„Będziemy pytać, dlaczego Minister Edukacji Narodowej przeszkadza to, że młodzi ludzie będą potrafili odnaleźć się w świecie medialnym? Dlaczego przeszkadza jej to, że warsztaty Zrozumieć media wypełniają podstawę programową lekcji wiedzy o społeczeństwie, czyli doskonale wpisują się w ten nurt, który można nazwać edukacją medialną? Czy minister konstytucyjny nie powinien stać na straży prawa i dbać o równość, i nie dyskryminować? Dlaczego pani minister Kluzik-Rostkowska wpisuje się w tę wielką nagonkę na dzieła związane z Radiem Maryja?” - zapowiada Sadurska.

Co ciekawe, warsztaty dziennikarskie WSKSiM organizowane są od ponad pięciu lat. Uczestniczyło w nich przeszło pięć tysięcy uczniów gimnazjów i liceów i do tej pory nie budziło to niepokoju żadnego z ministrów edukacji.

MaR/Radio Maryja