19.02.15, 11:41O. Tadeusz Rydzyk (fot. YouTube)

PiS zapyta o dyskryminację szkoły o. Rydzyka przez MEN

Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska w liście wysłanym do wszystkich szkół w Polsce zniechęca dyrektorów placówek do organizowania razem z uczelnią warsztatów medialnych „Zrozumieć media”. Zarzuciła, że warsztaty odbywają się w czasie zajęć dydaktycznych, co jest niezgodne z przepisami. Ostrzegała także przed licznymi nieprawidłowościami w kwestii organizacji warsztatów.

Zdaniem posłanki PiS Małgorzaty Sadurskiej, to jawna dyskryminacji szkoły o. Tadeusza Rydzyka. Wraz z posłem Maciejem Małeckim, Sadurska ma podjąć działania w sprawie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

„Będziemy pytać, dlaczego Minister Edukacji Narodowej przeszkadza to, że młodzi ludzie będą potrafili odnaleźć się w świecie medialnym? Dlaczego przeszkadza jej to, że warsztaty Zrozumieć media wypełniają podstawę programową lekcji wiedzy o społeczeństwie, czyli doskonale wpisują się w ten nurt, który można nazwać edukacją medialną? Czy minister konstytucyjny nie powinien stać na straży prawa i dbać o równość, i nie dyskryminować? Dlaczego pani minister Kluzik-Rostkowska wpisuje się w tę wielką nagonkę na dzieła związane z Radiem Maryja?” - zapowiada Sadurska.

Co ciekawe, warsztaty dziennikarskie WSKSiM organizowane są od ponad pięciu lat. Uczestniczyło w nich przeszło pięć tysięcy uczniów gimnazjów i liceów i do tej pory nie budziło to niepokoju żadnego z ministrów edukacji.

MaR/Radio Maryja  

Komentarze

anonim2015.02.19 12:10
Warsztaty powinny być organizowane po lekcjach w salach katechetycznych a nie na fizyce lub chemii. To jakaś paranoja, lekcji coraz mniej a rozrywki coraz więcej.
anonim2015.02.19 13:39
Pani Kopacz jest debilką roku!!!
anonim2015.02.19 14:49
Jak po "wygranych" wyborach PiS dorwie się do władzy to dopiero będzie jazda w szkołach
anonim2015.02.19 17:49
@existenZ ----------------------------------------------------------------------------- "bez zgody rodziców" ----------------------------------------------------------------------------- Litościiiii... Wszakże mowa o szkołach średnich, do których uczęszczają, w ogromnej większości, osoby dorosłe, pełnoletnie... -------------------------------------------------------------------------------------- "w czasie trwania obowiązkowych zajęć lekcyjnych." -------------------------------------------------------------------------------------- Przecież różnego typu inicjatyw, które realizowane są "w czasie trwania obowiązkowych zajęć lekcyjnych", są tysiące... Kto wie, czy nie są to przedsięwzięcia wyrządzające więcej szkód i bazujące w oparciu o jeszcze większe nieprawidłowości niż akcja organizowana przez Rydzyka... Zastanawiającym jest, dlaczego wobec tychże wspomnianych Pani Minister już tak zdecydowanie nie protestuje...
anonim2015.02.19 22:40
@Sylabariusz Gdzie ty widziales wiekszosc osob dorosluch uczacych sie w szkolach srednich? U Ciebie w liceum przewazaly osoby powtarzajacy klase ? Czy bazujesz na doswiadczeniach z liceum dla doroslych z nauka w trybie wieczorowym?
anonim2015.02.19 23:19
@Aniasz Wiekszosc wypowiedzi Sylabariusza co prawda sugeruje, ze bylo to liceum wieczorowe dla doroslych, ale moim zdaniem to byla klasa specjalna dla tych co juz 3 raz nie przeszli :)