PiS prezentuje dwa merytoryczne spoty - o bankach i hipermarketach - zdjęcie
18.10.15, 11:20

PiS prezentuje dwa merytoryczne spoty - o bankach i hipermarketach

6

Prawo i Sprawiedliwość na tydzień przed wyborami i dzień przed debatą Szydło – Kopacz prezentuje dwa merytoryczne spoty. Oba dotyczą podatków – bankowego i obrotowego.

„Zyski z tego sektora wspierają rozwój Niemiec, Holandii, Włoch. Przeciętny Polak za obsługę konta płaci dwukrotnie więcej niż w innych krajach. Mamy jedne z najwyższych opłat bankowych”. – mówi Beata Szydło o wysokich opłatach bankowych w Polsce. 

„Gdyby banki wiedziały, że można jeszcze bardziej podwyższyć opłaty to już dawno by to zrobiły”. – tłumaczy kandydatka PiS na premiera odpierając zarzuty, że koszt podatku bankowego zostanie przeniesiony na konsumenta.

  „Lokalny sklepikarz wyda pieniądze, tam, gdzie mieszka, zamawia usługi u rzemieślników, a ten pójdzie do lokalnego sklepu. A zyski hipermarketów nie zostają w Polsce”. – mówi o korzyściach dla społeczności na przykładzie gminy, gdzie nie ma hipermarketów:

„Chodzi o to, żeby w Polsce zostawały zyski hipermarketów, a nie tylko koszty. Obecnie, tym wielkim sieciom jest bardzo łatwo unikać podatków. Nowy podatek obrotowy jest trudniejszy do ominięcia. To gest solidarności społecznej”. – tłumaczy.

 „Już słyszycie, że to będą podwyżki cen. Tyle razy to słyszycie, ile razy są wprowadzane rozwiązania korzystne dla konsumentów”. – podkreśla Szydło.

Kz/300polityka.pl

 

Komentarze (6):

anonim2015.10.18 11:55
emigrant ty jesteś głąb kapusciany jednostronny, tylko peło !!! co ? a ile twoi kumple przez lata wydali na swoje potrzeby, choćby komoruski lekką rączką na referendum wywalił 100 milionów, wiesz głąbie kapusciany ile można wyżywić dzieci ? typowy ćwok i do tego leming, no ale tarasa ludzi nie myśli a jest jak mięso armatnie do popierania i wazelinowania dla peowców, burak !!! XXI wiek a ty myślisz jak burak z wczesnego średniowiecza
anonim2015.10.18 12:10
rząd Kopacz odznacza właściciela hipermarketów, Kopacz w tvp reklamuje sklepy o dużej powierzchni należące do obcego kapitału. W wyniku opieszałości Kopacz, traci rocznie Polska aż 3, 3 miliarda złotych na uprzywilejowanej działalności marketów.
anonim2015.10.18 12:13
e-migrant głodne dzieci, przecież to propaganda Rosyjska zdaniem Kopacz, zatem posługujesz się Ruską propagandą, ciemny człeku z platformy. Szczaw i mirabelki od waszego Niesiołowskiego zjedzą, na zielonej wyspie całe mnóstwo jedzenia.
anonim2015.10.18 12:40
tren w ZUS całe multum urzędników pensję otrzymuje, kosztowne służbowe limuzyny też nie są darmowe. Kopacz wam obiecuje że ZUS i KRUS zlikwiduje, pieniądze z OFE które rząd Kopacz zrabował też do ZUS wprowadzono.
anonim2015.10.18 20:26
tren obiecywał poprzednio Tusk, teraz Kopacz obiecuje, ty nadal się na to nabierzesz. Kwota ZUS pozostanie bez zmian i KRUS jak był tak i zostanie. Sprawiedliwość jest, jak ci ZUS nie odpowiada przenieś się do KRUS, spróbuj do ARR nabyć kawałek ziemi, przecież dla obcokrajowców to żadne kłopot, a tym bardziej dla obywatela kraju w którym władza ma na pierwszym miejscy umieszcza sprawy Polaków.
anonim2015.10.18 20:28
Max49 o Skok Wołomin założonym przez WSI jest wystarczająco dużo informacji, PO z Amber Gold ograbiło Polaków, to i w Skok Wołomin się nachapali i na Cypr z gotówką zwiali.