PiS poprze pomysł Gowina - zdjęcie
03.04.20, 13:22Fot. via. Wikipedia

PiS poprze pomysł Gowina

49

Wchodzące w skład koalicji rządzącej Porozumienie nie zgadza się na przeprowadzenie wyborów korespondencyjnych 10 maja. Partia Gowina proponuje jednorazową zmianę konstytucji i wydłużenie kadencji prezydenta Andrzeja Dudy o dwa lata. Aby pomysł mógł zostać zrealizowany, potrzeba poparcia nie tylko Zjednoczonej Prawicy, ale również opozycji.

Prawo i Sprawiedliwość zgadza się na takie rozwiązanie i poprze premiera Gowina, jeżeli jego projekt znajdzie odpowiednie poparcie w Sejmie i Senacie:

"Mając na uwadze interes Polski popieramy i będziemy popierać propozycję premiera Gowina, oczywiście jeśli znajdzie się większość w Sejmie i Senacie dla poparcia takiego rozwiązania" – napisała na Twitterze rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

 

kak/ Twitter

Komentarze (49):

ja22020.04.25 21:54
Gowin postanowił podpalić Polskę i zniszczyć nasz kraj. Powiedział przecież , że dla "dobra" jest gotów sprzymierzyć się nawet z diabłem.
KATON STARSZY2020.04.24 9:24
Zdrajca wtedy się ujawnia,kiedy kraj/rząd /jest w kryzysie wewnętrznym jak i zewnętrznym /UE /.Gowin długo się maskował aż pękł.Takie kryzysy ujawniają charakter ludzi,no i podłego człowika PIS ma z głowy.
Ryszard2020.04.15 14:43
Zwyciestwo!!!!Niech zyje demokracja w wydaniu PIS. Pani marszalek Sejmu dala az 5 minut czasu na zreferowanie Projektu Ustawy STOP 447 z trybuny sejmowej. A mogla dac tylko 5 sekund. Niech zyje praworzadnosc i Demokracja!!!!
Jan Radziszewski2020.04.11 20:53
Módlmy się o Namaszczonego: Przywódcę Polaków jakiego nie było w dziejach, będącego głosem Chrystusa. Obiecanego przez Adama Człowieka i innych. Aby się ujawnił jak najszybciej i mógł pomagać Polsce w tym trudnym czasie. Aby się ujawnił wedle Woli Bożej lecz prosimy aby to stało się jak najszybciej. Prosimy Cię o to Panie, nasz Królu Jezu Chryste, szczególnie Królu od 20 lutego 2020, na zasadach na jakich nie byłeś nigdy do tej pory. Niech to narzędzie Twej Ręki stanie do walki o Polskę i tym samym o Kościół w świecie jako iskra z Polski. Ześlij mu Panie potrzebne Łaski. Amen.
kibic2020.04.4 6:31
Mąciciel Gowin znajdzie sie na liście hańby narodu polskiego, razem Z Tuskiem, Jaruzelskim, Kiszczakiem, Wałęsą, itp. !!!
antoni.s2020.04.3 19:13
Powiedzcie polakom że gowin zachował się jak trzeba.
Walter2020.04.3 19:12
Za kilka miesięcy w Polsce będzie recesja gospodarcza i szanse na reelekcję Andrzeja Dudy znacząco się zmniejszą. Dlatego Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński chcą przeprowadzić wybory w dniu 10 maja, nawet kosztem zdrowia i życia biorących udział w głosowaniu. Andrzej Duda złamał następujące artykuły konstytucji na które przysięgał mówiąc: "tak mi dopomóż Bóg": art 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Jest "prezydentem" niesamodzielnym posłusznie wykonującym polecenia Jarosława Kaczyńskiego. Dlatego bardzo negatywnie oceniam jego prezydenturę. Decyzja o lądowaniu w Smoleńsku spowodowała śmierć 96 osób. Decyzja o przeprowadzeniu wyborów w dniu 10 maja spowoduje śmierć znacznie więcej ofiar. Można to określić jako "do władzy po trupach".
R2020.04.3 18:42
gowin myśli lepiej od PIS - bo załatwia Dudzie pół kadencji bez wyborów
kat02020.04.3 17:59
Mordehaj czy to nie żydowskie przezwiski? Za co niby rząd ma byc sadzony/ Naszą politykę chwali sam prezydent WHO chwalą inne rzady w Europie. My pierwsi zamknęlismy granice i szkoły. Mamy tez najmniej zgonów i zachorowań w całej Europie. A w więzieniu panie Żydzie Mordehaj to raczej poprzednia ekipa powinna siedziec. Z panamo Tuskiem,Komorowskim,Kwasniewskim tez [z pop[rzednich lat] Gronkiewicz Walz za 40tys wyrzuconych na bruk warszawiaków. Za miliardy zabrane zOFFe polakom.za oddanie przemysłu niemcom,handlu niemcom Francji Za liczne afery chociazby 250miliardów VATowska afera. amber gold,Paliwowa.zelazo/ kiedyś.Za miliony ukradzione państwu polskiemu. Za to ,ze 3mln musialo wyjechać z Polski za chlebem wreszcie za smoleńskktoś musi za ten mord odpowiedziec. to nie może tak rozpłynąc sie .A sędxziowie/ A pani Gersorf która klamie w europie na polskę .A tokarczuk zwana laureatką nobla/ ktora pluje na Polskę,,,we włoszch. a Szczury aktorzy Jandy i Gajosy?. Ja bym teraz wprowadził stan wyjątkowy i jak Erdogan całe to towarzystwo co ujada na polskę w europie wsadzi bym w więzieniu. Posoedzieliby z pare lat to inaczej by spiewali. aktorzy w pierwszej linii Cieleckie,Jandy,Rozenku,Celebrytki, itd.
anonim2020.04.3 16:58
Obecna władza to nic tylko okradanie Polaków i demolowanie kraju na każdym polu... tylko koryto i nepotyzm jest dla nich ważny
MM2020.04.3 16:56
Obecna władza to nic tylko okradanie Polaków i demolowanie kraju na każdym polu... tylko koryto i nepotyzm jest dla nich w
Andy Semicki Rabin2020.04.3 16:46
A Gowin to agentura wpływu. Podobnie jak Korwin. Obydwaj słyną z tego, że nic dobrego w swojej długiej karierze politycznej jeszcze nie zrobili... i już z pewnością nie zrobią.
Andy Semicki Rabin2020.04.3 16:44
Pójdę na te wybory, ponieważ to muszą być ostatnie wybory dla marksistowskiej lewicy w Polsce. Dlatego też te wybory nie mogą i nie powinny być przesunięte. Jeśli PiS i obecny rząd im nie pomogą (rozdawnictwo stanowisk w senacie itp. "dbanie o lewą nogę" różnych notabli politycznych z naszego nadania), to wyborcy wykończą ich w tych wyborach.
gnida koszerna albo bolszewicka2020.04.23 18:50
icki w polsce to jest wrzod na d...pie
bezlitosny internauta2020.04.3 15:39
"Jednorazowa zmiana konstytucji" ? Po jakiemu to, @kak?
kasikasss2020.04.3 14:53
ciekawe ...jakiego argumentu teraz PO użyje,,,,co wymyślą żeby powiedzieć,,,nie
ŻałosneMarionetkowanieDudyniaKończySięWMaju2020.04.3 14:42
Jedyne, co sobie Duduń może próbować przedłużyć, to powróz, na którym trzyma go kaczy Breżniew z Żoliborza. Dlaczego PiSowski kretyn z Agencji Rezerw Materiałowych skupował przez całe lata najdroższy na świecie polski węgiel, zamiast środków ochrony medycznej dla systemu opieki zdrowotnej?
NIELEGALNE!!!2020.04.3 14:24
Legalne, normalne obojętnie jakie firmy jak chcą zareklamować swój produkt wykupują czas w mediach. Tak robią ludzie uczciwi prezentujący swój produkt LEGALNIE mający LEGALNY PRODUKT. A kim jest ten pajac proponujący filmy "dożywotnio"? Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji jakieś mendy polsko-języczne mają NIELEGALNE kopie z Chin - ale tu nie chodzi o filmy tylko o WASZE KARTY KREDYTOWE. O DOSTĘP DO WASZYCH KONT!
jozef2020.04.3 14:14
Jarosław Kaczyński: Nie możemy przesunąć wyborów na za rok "Ludzie, którzy powołują się nieustannie na konstytucję, jednocześnie tej konstytucji nie szanują. Te wybory powinny się odbyć, chyba że zostanie wprowadzony stan nadzwyczajny. Ale tu muszą być spełnione pewne warunki, które teraz nie są spełnione. Nie ma możliwości odłożenia wyborów prezydenckich na za rok" - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.
2020.04.3 14:25
chyba że za zgodą ustawodawcy się zmieni zapis w konstytucji o kadencji prezydenta
Dom z papieru 42020.04.3 14:13
Oglądaj Dom z papieru s4! ( Lacasa de papel ) Czy Sala samobójców. Hejter 2020 https://filmvod.pl Zapraszam no nową wyszukiwarkę filmów i seriali! Nowości oraz stare filmy!
Zmienić konstytucje - jedyna okazja 2020.04.3 14:07
Jestem za 7-letnią kadencją prezydenta, nie tylko dlatego że żyjemy w wyjątkowym czasie (a takich będzie coraz więcej), ale z czysto praktycznego powodu. Kadencje 4-ro czy 5-cioletnie zabierają urzędującemu prezydentowi conajmniej rok na kampanie re-elekcji tym samym zabierając go z urzędu. Siedmioletnia kadencja pozwoli prezydentowi na 5-6 lat na zajmowanie się tylko sprawami kraju. Od początku, już przy projekcje konstytucji, był to fundamentalny błąd. Zresztą nie tylko to. Cały system wyborczy w Polsce jest idiotyczny, ademokratyczny.
Elektor2020.04.3 14:04
40 dni do wyborów prezydenckich ! Obowiązkiem każdego patrioty jest aktywne włączenie się w kampanię prezydencką ! Zwolennikami bandy czworga opozycyjnych ugrupowań nie ma sensu się zajmować. To zajoby, którym TVN wyprał mózgi bezpowrotnie ! Naszym celem w uświadamianiu prawdy powinne być dwie grupy ludzi. Pierwszą z nich, to niezdecydowani. W niemal każdym sondażu, grupa ok. 10% ankietowanych to niezdecydowani, i właśnie tym ludziom należy pomóc gdzie szukać prawdy która jest przecież oczywista i namacalna, tłumaczyć różnice między dobrem a złem, i pokazać im jaka przyszłość ich czeka pod różnymi opcjami politycznymi. W przeciwnym razie, albo zrezygnują z głosowania, albo wybiorą fałszywą opcję ! W Polsce jest 30 MLN obywateli uprawnionych do głosowania, to 10% z tej liczby daje 3 MLN ludzi niezdecydowanych – to sporo ! Drugą grupą potancjalnych wyborców to około 11.5 MLN ludzi, którzy biorą udział w wyborach od czasu do czasu, lub wogóle nie brali dotąd udziału. Załużmy, że o połowie z nich możemy zapomnieć, to o 5-6 MLN ludzi trzeba się bić ! Tutaj nie wystarczy powiedzieć: „Nie świrujcie – idźcie na wybory !” Jesteśmy Polakami, a więc mamy obowiązki polskie !!! Naszym celem jest minimum 50 % + 1 głosów na obecnego Prezydenta Andrzeja Dudę w I turze majowych wyborów 2020 ! Co możemy zatem zrobić, żeby wygrać wybory ? Możemy przekonać niezdecydowanych i możemy namówić tych, którzy nie planują głosować, zabrać ich ze sobą do punktu wyborczego i pomóc im zagłosować. Jeśli każdy z nas namówi lub zabierze ze sobą przyjajmniej 1 osobę, to zamiast 8 MLN głosujących będzie nas 16 MLN głosujących na naszego Prezydenta Andrzeja Dudę !!! Mając na uwadze pandemię, do sejmu wpłynął projekt poselski PIS w sprawie głosowania korespondencyjnego dla wszystkich. Jest to znaczne ułatwienie udziału w wyborach i tutaj możemy pomóc wielu osobom w głosowaniu.
mordechaj2020.04.3 14:01
Wystarczy wprowadzić ZGODNIE Z KONSTYTUCJĄ stan klęski żywiołowej. Wtedy można przesunąć wybory bez problemu. Dlaczego PiS się tego boi ? Bo stan klęski żywiołowej jasno wyznacza ODPOWIEDZIALNYCH za walkę z kryzysem. A PiS sobie nie radzi zupełnie.PiS boi się też odpowiedzialności, bo wie, że niektórzy przedstawiciele PiS będą sądzeni przez sądy powszechne i skazani na wieloletnie wyroki.
Krzysztof 2020.04.3 13:57
Jak to poprze? Ani kroku w tył towarzysze z PiS. Przecież mówiliście: "można głosować bo można iść do sklepu" , "to zajmie tylko chwilę" , "a w Niemczech głosowali" , "nie widzę żadnego zagrożenia" itd.
ateusz2020.04.3 13:53
Macie refleks korespondencyjnego szachisty. Artukuł jest bezprzedmiotowy, ponieważ propozycję Gowina odrzuciła opozycja, a bez jej głosów zmiana Konstytucji nie jest możliwa.
marianl2020.04.3 14:12
Myśmy proponowali a wy nie chcecie , i taki komunikat pójdzie w świat!
ateusz2020.04.3 14:14
Niech pójdzie. Propozycja była całkowicie bezsensowna. Zmiana Konstytucji na potrzeby jednego przypadku to kuriozum. Wystarczy stan klęski żywiołowej, który zresztą de facto panuje.
marianl2020.04.3 14:18
Mało kogo interesują realia.Lepiej kierować się emocjami.Pozdrawiam.
kawka2020.04.3 13:52
Gowin to trampkarz polityki @!!! on chyba chce za 2 lata zostać prezydentem !!! jeśli już to za dwa lata prezydentem bedzie Mateusz Morawiecki !!!!
darej2020.04.3 23:35
Tak samo obstawiam Morawieckiego , bedzie kandydował i wygra z tymi leszczami z bojówkarskiej opozycji. Wiedzą ogólną, światowym obeznaniem.. językami czy wiedzą z ekonomii łyka i wszystkich.
Precz z faryzeizmem!2020.04.3 13:51
Oto chrześcijańskie podejście : wyciszanie posla , ktory zadaje niewygodne pytania : https://wrealu24.tv/na-zywo/polityczne-trzesienie-ziemi-krzysztof-bosak-wyborach-prezydenckich-pis-kaczynskim-i-gowinie
2020.04.3 14:15
3 tygodnie temu Braun w wIzraelu24 mówił że PiS wykorzystuje koronawirusa żeby wprowadzić stan wojenny i oddać wszystko żydom.... tak że wicie rozumicie kolego konfederato
Michał Jan2020.04.3 13:49
Nawet jeżeli to była ustawka (vide: kol. marianl), to opadnięte kopary tutejszych PiS-maków tego były warte.
Japa2020.04.3 20:44
Panie ,,Misiu Jasiu " przeciez niech Pan poprosi ,,marianl " niech napisze tak aby Pan pokapował o co mu biega . Bo mi się widzi ,że sens Jego wpiu jest inny od Pana odbioru.
marianl2020.04.4 5:01
Dokładnie!
anonim2020.04.3 13:45
Koalicja rządząca zamiast na tym że zaraz wyzdychamy a gospodarka pierrdolnie z siłą huraganu, woli wzajemnie lizać się po jajach. Bo przecież stołki są najważniejsze!
Mirek..2020.04.3 14:03
He, he, he już nerwy zaczynają grać. Opozycja i ich wielbicieli, m.in. Nowak popuszczają w pory - czekamy kiedy się pogryzą !!!
anonim2020.04.3 14:15
Ja bym chciał dalej mieć pracę i móc do niej swobodnie chodzić. A ty i tobie podobni możecie się jarać tym kto wygrywa z kim i kiedy. A w ogóle to idź polizać uchwyty w autobusie. W imię partii! Na chwałę Prezesa! Powodzenia.
Saki Faki2020.04.3 19:11
Lizać? Gdzie jestem pierwszy bo miłość jest pierwsza. Rzuć Agnieszkę i chodź do mnie przeżyjemy to jeszcze raz. Pamietasz nirvane? Ssssaki Fucki.
Japa2020.04.3 20:36
Panie" Piotrze 1" .pewno ma Pan rację . No bo jak taki furman to zaueaży to musi ,,p ..........'" Tak prywatnie napiszę . Wolę walke o stolki niż walkę o karyta .
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2020.04.3 22:14
U mniem tak zawsze było Pietrek. Jam jak komunęm obalił i zapowiedział Tuskowi idziemy i zrobięm ciem premierem. I co miał nieźle a tera liza siem wszęndzie. Nawet na paradach gejuf. My konstytucyjnie ich weźmiemy a ciebiem zrobie ministro wojny. Pokłony od Heńki. Nigdy nie zapomni tej nocy, pamiętasz u mniem.
stanislaw2020.04.5 11:32
niema co ufac gowinowi bo to jest lewaqcki kmiot ktury mysli tylko jak najwyzej isc zsondarzami izdradzic pis tojest celowa pulapka na kaczynskiego niema nato zgody
marianl2020.04.3 13:39
Mnie się wydaje że rządzący właśnie kolejny raz objeżdżają opozycję!
Micek2020.04.3 14:13
W jednym masz rację - wydaje ci się. Opozycji się nie spieszy z przejęciem władzy. Do tej pory pisiaczki miały dość łatwe rządy, trwała prosperity, można było kupować wyborców za nie swoje pieniądze. Teraz nie będzie na takie fanaberie, a kryzys wymiecie bolszewików
2020.04.3 14:18
dlatego Boże uchowaj od złodziei i oszustów z PO-PSL, bo oni juz wszystko sprzedali co możliwe, a jak mówił żyd Rotfeld vel Rostowski - piniedzy za ich rządów nima i nie bedzie
Dam2020.04.4 10:26
Złodzieje i oszuści z PO mimo wszystko przeprowadzili nas suchą nogą przez poprzedni kryzys. Teraz PIS niech to powtórzy. Jak na razie wymyślili, żeby kraść nam wszystkim oszczędności dodrukowując pieniądze i wytwarzając inflację.
Waldek2020.04.3 13:31
Gowin to jednak typowy zdrajca. Teraz kiedy najbardziej go potrzeba przeszedł do opozycji. Mam nadzieję że we właściwym czasie będzie mu to policzone...
Alojzy Cedzidło2020.04.3 20:29
Może i zdrajca . Każdy kto otrze się o PO, chwyci wirusa zdrady. Ja jednak czegoś , jako nie polityk , nie rozumię .Wg , wiedzy jaką ,,nabyłem w TVP. ., aby spełnić warunki w których propozycje Gowiina , byby mozliwe , musiało by dojść do zmiany Konstytucji .Czy ta zmiana jest możliwa bez poparcia i PiS-u i PO wraz koalicjantami i tymi co stoja ,,rozkroku " ,ciężko powiedzieć . Ja twiedzę ,że nie .Jeśli dobrze deliberuję ,. to o co tu chodzi ? Gowin nie idiota . Kaczyński go popiera . Nie poprze , przegrywa .Poprze tez nie wesoło.W przypadku wyjścia Porozumienia" z koalicji Rzady PiSu " nie zrobia kroku bez zgody reszty . . Jest jeszcze jeden problem , który jakoś przemilczają nasi politycy z prawa i z lewa Ten ,,Stan " .W przypadku jego ogłoszenia Rzad otrzyma szczególne prawa . Będzie " być albo nie być " z powodów wirusa i gospodark w Polsce . Nie chciał bym być w skórze tych ,ktorym i w tym ,,Stanie " PiS się podobał nie będzie.