11.10.19, 15:47Zdj. Prawo i Sprawiedliwość, Flickr, CC BY SA 2.0

PiS niekwestionowanym liderem! W Sejmie 4 partie (SONDAŻ)

Cztery ugrupowania w Sejmie i miażdżąca przewaga Prawa i Sprawiedliwości- to wynik najnowszego sondażu przeprowadzonego dla "Wiadomości" TVP na panelu Ariadna. 

Według tego badania PiS może liczyć na 45 proc. poparcia w wyborach parlamentarnych, które odbędą się już w najbliższą niedzielę. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja obywatelska (PO, Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska), na którą chce głosować 24 proc. Polaków. Podium zamyka Lewica (SLD, Wiosna, Razem) z poparciem 10 proc. respondentów. 

Do Sejmu weszłaby jeszcze jedna formacja, czyli Koalicja Polska (Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz'15) z wynikiem 7 proc. 

Konfederacja (Korwin, Ruch Narodowy), na którą chce głosować 4 proc. ankietowanych, znalazłaby się poza parlamentem. 

10 proc. respondentów to osoby niezdecydowane, które nie wskazały konkretnej partii. 

Od północy z piątku na sobotę zacznie obowiązywać cisza wyborcza, a już w najbliższą niedzielę ruszymy na wybory. Głosować będzie można w godzinach otwarcia lokali wyborczych, czyli od godziny 7:00 do 21:00. 

yenn/TVP Info, Fronda.pl

Komentarze

gumowa kaczka2019.10.11 17:48
Konfederacja spokojnie dostanie się do Sejmu -głos prawdziwej prawicy powinien być słyszalny Pis boi się odebrania premii za stracone głosy ugrupowań które nie wejdą do parlamentu -dlatego fronda (tubcia propagandowa ) pisze o agentach KGB itd.-wiadomo że to bzdury
GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ??? 2019.10.11 16:51
GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ??? Putinowskie q ...., trolle na polskich blogach są wszędzie. Tu najlepszym dowodem jest "polski gej" i nie tylko on. Prawda o "polskim geju". W jakim miescie jesteś "polski geju"? No powiedz, napisz. Tego nie zrobisz bo się boisz, że ktoś o szczegóły zapyta. 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐣-𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! Nie dajcie się nabrać na ta sowiecka sukę !!! Suki nie mają nic wspólnego z Polską !!! Łże suka kremlowska, oni tak jak cerkiew ruska sa 𝐚𝐠𝐞𝐧𝐭𝐚𝐦𝐢 𝐅𝐒𝐁 - 𝐆𝐑𝐔. GDZIE SĄ PIENIĄDZE ZEBRANE DLA "MIKOŁAJA" ??? GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ???
Lolek kremowka2019.10.11 16:40
........śmietnik historii już czeka na zdrajców i wrogów lewackich, niech nikt nie liczy jutro na przychylność sądu, wrzód Targowicy i podłe uczynki zaprzańców, nie będą cuchnąć zdradzieckim fetorem poglądów, w wolnej Polsce gdzie prawda i honor powróci, cmentarna dyplomacja odejdzie na wieki
BOGAnieMA2019.10.11 16:38
Zapamiętaj Polaku ! Pamiętajmy o tym,że ta mafia która opanowała samorządy i instytucje życia publicznego tak łatwo nie odpuści" powiedział w swoim wystąpieniu przew. Krakowskiego Klubu "GP" Marek Michno 10 sierpnia 2015 r. w czasie obchodów 64 Miesięcznicy Smoleńskiej w Krakowie.
Jack Em2019.10.11 16:37
Przyznaję, że nigdy z ust polityków PIS nie słyszałem słów nienawiści i nawoływań do zemsty, natomiast wielokrotnie słyszałem apele o wspólnej pracy na rzecz ojczyzny, pojednania, o wspólnym świętowaniu, zapraszania do dialogu, itd. To totalna opozycja (PO, Now. , PSL), i czerwona postpeerelowska gangrena, zwana Republiką Okrągłego Stołu, walczy z Polakami o koryto i o „ich” Polskę. Te dzikusy stosują różne rodzaje nienawistnej walki: -notoryczne, wielokrotnie powtarzające się kłamstwa , ulica i zagranica, - ciągła kłamliwa krytyka, walka z Kościołem, szukanie haków i nawoływania do nienawiści, - bojkotowanie uroczystości państwowych i organizowanie własnych, - organizowanie bojówek (np. KOD, ORP), prowokacji (np. urodziny hitlera, OTUA,strajk nauczycieli , LGBT), grup hejterowskich w internecie i wszelkich działań przeciwko obecnie rządzącym. Naszym celem jest to, aby patologie tych dzikusów nigdy więcej nie powróciły ! Nie wyobrażam sobie, aby obecnie Polacy mogli się przyczynić do zwycięstwa tego, co było w Polsce najgorsze''.
Iza2019.10.11 16:36
Piękna katastrofa PO jest nieunikniona. Titanic tonie a orkiestra pod dyrekcją J. Owsika gra do końca. Zorganizowało sobie konwencję programową – chodzi o PełO. Patrzę na nich (należy być czujnym, co wróg zamierza), a oni wyglądają jak opętani. Na każde zdanie nienawiści reagują gromkimi oklaskami : - oni się cieszą z ich kłamstw, - oni się cieszą z ich pogróżek, - oni się cieszą z ich nienawiści, - oni się cieszą z ich głupoty .................... To nie farsa, to są osobniki wykształcone. Ja nie wiem jak oni zdawali egzaminy na studiach, skoro myślenia logicznego mniej niż zero, a ogłupienie i depresja intelektualna ogromna. Pytanie, czy egzaminatorzy to to samo co zdający ? Czy plasując się w piątej setce wyższych uczelni na świecie, to ten poziom ? No, mniejsza z tym, ale o programie ani słowa, oczywiście oprócz likwidacji CBA, IPN i socjalnych programów PIS-u, bo piniędzy nie ma i nie będzie. Ludzie !!! Z takimi osobnikami nie można budować wspólnoty ! 0 Nieustające wyrazy współczucia dla lemingów
PePe2019.10.11 16:18
13 października czeka Polaków – w Kraju i na emigracji ważny egzamin obywatelski: Wybory parlamentarne. Skończmy wreszcie z post-komunistycznym układem totalnej opozycji i całkowicie odzyskajmy Polskę – to nasza ojczazna !
Lewak2019.10.11 16:17
Ogłaszam wszem i wobec, że 13.10.2019 od godz. 7:00 do 21:00 było w Polsce długotrwałe trzęsienie ziemi !!! Dotychczasowi pseudoposłowie i nowi kandydaci POKO, Lew. i PSL pospadają jak szarańcza z chorych drzew !!!
Zosia2019.10.11 16:15
Przyjdzie wielka klęska tych, którzy nienawidzą Polski, którzy zdradzali i zdradzają naszą ojczyznę. Przyjdzie wielka klęska tych, którzy kradli, kłamali i kłamią nadal !!!
Reytan2019.10.11 16:14
Odliczamy dni dla tej opętanej totalnej opozycji : Dzisiaj 11.10.2019 jeszcze tylko 3 dni do wyborów ! 14.10.2019 my Polacy powiemy wam – W O N !!! Jeszcze tylko 3 dni !!!
Polak Ateista Dumny Gej 2019.10.11 16:10
boli mafie PełO--wską i innych Q----sów i będzie ich bolało po wyborach --ciekawe co będą pisać te JUHY chamy , zboki i inni degeneraci
sss2019.10.11 18:18
Właśnie Ciebie boli nieudaczniku że Ci w życiu nie wyszło, bo Ci się nie chciało bądź zabrakło Ci determinacji, dlatego tak bardzo kolą Cie w oczy ludzie którzy w życiu odnieśli pewien sukces ( niezależnie od jego miary ) dlatego tak łatwo przychodzi Ci wyciąganie ręki po cudze pieniądze. Sam sobie zarób pasożycie, a jak nie stać Cie na utrzymanie dziecka tzn że nie zasługujesz na nie, skoro potrzebujesz aby obcy ludzie na nie łożyli.
Marian2019.10.11 16:10
Apel do lewactwa z Frondy:Chociaz raz "zachowjcie sie jak trzeba" i glosujcie na Polske ,na PIS
Lech Keller-Krawczyk - lolek od "kremow"2019.10.11 16:07
Halo, nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą. Szkoły już otwarte, a ja mam pod bokiem podstawówkę nr. 133 (W-wa). Krótki spacer od domu. Kupuje kilka batoników czekoladowych dla chłopaczyków. Co za przyjemność posiedzieć tam i popatrzeć na te młode ciałka chłopczykow. Chce wyjaśnić "tajemnice" mego pseudonimu 𝐥𝐨𝐥𝐞𝐤 𝐤𝐫𝐞𝐦𝐨𝐰𝐤𝐚 . Otóż jak za dawnych lat kiedy miałem klientów, krem z kremówek i ptysiów nakladałem na odbytnice klienta i ... wylizywałem. Stąd mnie nazywano 𝐤𝐫𝐞𝐦𝐨𝐰𝐤𝐚 a 𝐥𝐨𝐥𝐞𝐤 to był mój najlepszy klient - sekretarz KC, "sportowiec".
lolek kremowka2019.10.11 16:05
Liczę na cud Nienormalni i normalni, skołowany polski ludu, Rodacy nieobliczalni, żyjący w krainie cudów. Nowa czeka nas atrakcja, którą tak bym zdefiniował, szykuje się demokracja policyjno-wyznaniowa. Na nowego Prezydenta, co podkreślam w tym wierszyku, będzie wpływać Trójca Święta ustami swych urzędników. I nareszcie, piękna sprawa w skali makro, w skali mikro, można będzie z mocy prawa zapuszkować za in vitro. A kto spyta - Co jest grane? Nie pasuje do winietki, się odwiedzi go nad ranem i założy bransoletki. Więc rozsądek zdrowy wyzwól, byś nie musiał się przekonać, jak z pomocą populizmu robi z ciebie się balona. By uniknąć tego losu i by nie mieć gigant kaca, wyjdź więc z domu i zagłosuj, to jest niezbyt ciężka praca. Frekwencję uaktualnij, zmień jej procent i oblicze. Jesteśmy nieobliczalni i ogromnie na to liczę. Warszawa, 15 maja 2015 WOJCIECH MŁYNARSKI Wiersz Wojciecha Młynarskiego: "Nie jestem już żaden smarkacz, Łeb mam pokryty siwizną. Nie zagłosuję na Dudę Bo zbyt cię kocham Ojczyzno! Skąd wiem, że wybór niedobry? Nie wierzę w zmianę oblicza Nie chcę powrotu Ziobry, I teczek Macierewicza. Na Dudę nie oddam głosu! Pamiętam, Jarka premierem, I kpiny z demokracji I koalicję z Lepperem. Nie chcę mieć znów premiera Co straszy Ruskiem i Żydem Co ciągle dzieli Polaków I może zaszczuć jak Blidę. Za kłamstwa i pomówienia, Prawdę, mgłą sztuczną okrytą Za skłócanie rodaków Za IV Rzeczpospolitą. Za "Tusk ma krew na rękach", A memu Bratu Chwała! Za wrzaski nad trumnami I nogę generała! Za propagandę, która nie łączy, ale dzieli. Za żądania pomników z kieszeni obywateli! Za marsze z pochodniami, Jazdę "po trupach do celu", Za negowanie wyborów I PROFANACJĘ WAWELU!!!! Dziś w duszy mej zakamarkach Odkrywam decyzji sedno: Nie chce powrotu PiS-u, Bo nie jest mi wszystko jedno!
Reytan2019.10.11 16:12
Zgłoś lewicowy szczochu akces do nagrody Nobla za twoją twórczość - może coś chapniesz ! A nie smrodź tu swoimi wymiocinami !
JańcioWodnik2019.10.11 16:53
Ty Reytan....naucz się czytać kmiotku niepiśmienny - to są wiersze W.Młynarskiego.
Tom Bombadil.2019.10.11 16:22
Przykro to powiedzieć, ale Młynarski na stare lata zidiociał. A był geniuszem.
Anna 2019.10.11 21:54
No i cóż z tego wyszło? Historia pokazała, że Młynarskiemu w 2015 w zasadzie już było wszystko jeno. Młynarski nie żyje, a Duda ma się dobrze. Ot, tak los z niego zakpił. Pokora przydaje się każdemu