15.04.15, 15:17Piotr Wielgucki (fot. niepoprawni.pl)

Piotr Wielgucki dla Fronda.pl: Dzieci z puszkami na ulicy są parawanem dla cynicznego biznesu Owsiaka

Satysfakcję poczuję wówczas, gdy każdy Polak wrzucający choćby grosz do puszki WOŚP będzie miał pełną informację, co Owsiak z tymi pieniędzmi robi. Ciągle nie przedostaje się do ludzi podstawowa wiedza, że WOŚP to jest biznes oparty na brutalnym marketingu i szantażu emocjonalnym, dzięki czemu Owsiak z rodziną zarabiają krocie, a polscy pacjenci i obywatele są oszukiwani wizją wspaniałej inicjatywy, bez której dzieci umierałby na szpitalnych łóżkach.

Największe zło, jakie wyrządza Owsiak i WOŚP to wykorzystywanie ludzkiej wrażliwości i potrzeby dzielenia się do celów pod każdym względem niskich. Dzieci z puszkami na ulicy i dzieci w inkubatorach z "serduszkiem", są parawanem dla cynicznego biznesu, w którym uczestniczą CZTERY firmy należące do Jerzego Owsiaka, jego krewnych i osób związanych z rodziną. Od 23 lat wszyscy krytycy Owsiaka byli zaszczuwaniu medialnie albo walono w nich zdjęciami i filmami uratowanych niemowlaków - tak działa sekta, nie wycofuję się z jednego słowa, które wypowiedziałem pod adresem WOŚP i Jerzego Owsiaka.

Jestem przekonany, że dzień, w którym Polacy dowiedzą się prawdy zbliża się wielkimi krokami.

Not. Kuba Jałowiczor

Komentarze

anonim2015.04.15 15:41
"Największe zło, jakie wyrządza Owsiak i WOŚP to wykorzystywanie ludzkiej wrażliwości" Oczywiście, że tak. Tyle się narzeka na znieczulicę społeczną, że w tych czasach nie ma komu ufać, a gdy milionom Polaków zedrze się z oczu klapki reżimowych mass mediów rozczarowanie może być bardzo bolesne: "i komu teraz ufać, panie, skoro ten Owsiak to taka hiena?" - takie słowa mogą się przetaczać między panami przy piwku w całej Polsce. Rozczarowanie i poczucie nieufności, jeszcze większa izolacja jednych od drugich - kiedyś w podręcznikach psychopatologii będzie się to nazywało "efektem Owsiaka".
anonim2015.04.15 16:01
zero kasy dla tych jego mrówek i nie wiadomo czego tam jeszcze, Caritas Polska tam można dać swoje parę groszy, ale Owsiakowi ! "mai"
anonim2015.04.15 16:06
"Czyli robią to co kościół, z tą różnicą, że dzieci, seniorzy i generalnie cała Polska w szpitalach nie leczą się na sprzęcie od kurii czy caritasu tylko od WOŚP"...... .....Owsiak na ministra zdrowia, Sawicka na ministrę sprawiedliwości, ......
anonim2015.04.15 16:40
Zdjęcie przedstawiające człowieka przed kamerką internetową w domowym zaciszu i aktywnego Jurka Owsiaka mówi samo za siebie.
anonim2015.04.15 16:48
Wielgucki ma sporo racji tylko chyba zapomniał że Polska to kraj w znakomitej większości zamieszkały przez lemingi, które tak jak powyżej z zachwytu nad Jurasem z czerwonych spodniach przechodzą płynnie do opluwaniem Kościoła bo taki jest medialny przekaz. biedne stworzenia.
anonim2015.04.15 19:42
To już chyba każdy samodzielnie myślący człowiek wie na jakiej zasadzie Juras geszeft zorganizowała te luksusowe apartamentowce i mnóstwo posiadłości należących do Owsiaków są wynikiem posługiwania się chorymi dziećmi do zdobywania upragnionego szmalu. Więcej Owsiak szkody przynosi niżeli jego szemrana działalność charytatywna korzyści. Arłukowicz zamiast na Leczenie pieniądze marnotrawi na zupełnie zbyteczne zabiegi in vitro pochłaniające krocie. To może niech Juras in vitro dotuje z puchy oraz pozostałe ateistyczne karygodne procedery natomiast NFZ w pierwszej kolejności na sprzęt medyczny przeznaczać ratujący życie. Kontroli w WOSP i pokrewnych spółkach Jurasa to od dawna nie było jego rozliczenia na stronie internetowej nie mają w dokumentacji mającą moc prawną potwierdzenia to rachunkowość w celu oczu zamydlenia.
anonim2015.04.15 21:15
Wojtek1983 ; młody jesteś to i powtarzasz ogólnie znane brednie, a z drugiej strony jesli ktoś daje i .wie ,że to idzie na jak to nazwałeś " księży i ich przyjemności" bo utrzymanie to oczywiste jest, to jego problem bo jego pieniądze.Protestowałeś tak jak ludzie wydawali na Amber Gold, albo inna Kasę szybkiego bogacenia się? Trzeba trochę pożyć aby zacząć rozumieć ten świat!
anonim2015.04.15 21:16
..."Jestem przekonany, że dzień, w którym Polacy dowiedzą się prawdy zbliża się wielkimi krokami..."-ja też , tak jak i prawda o zamachu smoleńskim, o dieduszce Komorowskim i WSI itd;
anonim2015.04.15 21:18
Maksym; przysięgnij ,że nie poprosisz przed śmiercią o spowiedź jak wielce sławny polski dyktator Jaruzelski?
anonim2015.04.15 21:20
co do dnia dodam też: wielkimi krokami zbliża się dzień, kiedy okaże się jawnym wszelkie zboczenie a w tym sodomizm (ładnie nazywany -homoseksualizmem, choć jest jawnym zboczeniem)
anonim2015.04.15 21:29
wojtek1983 zgodzę się z Tobą po części. Jeżeli On to robi, wkłada swój cały czas to dlaczego nie miałby na tym zarabiać. Tylko problem pojawia się w tym aspekcie że on zarzeka się że nic z tego nie ma, że na tym nie zarabia. A to jest już chamstwo tak ludziom wciskać kit w oczy. Dodatkowo wszystkich wyzywać a jak ktoś go wyzwie, użyje podobnego do jego języka to ciąga ludzi po sądach za zniesławienie.
anonim2015.04.16 12:38
No cóż, p. Wielgucki całą pracę, którą wykonuje wyjaśniając rozliczenia p. Owsiaka wykonuje bezpłatnie: dotarcie do danych (tylko teoretycznie wszystko "wisi" na stronie Orkiestry), rozliczenia, próby poskładania w sensowną całość pokrętnej księgowości WOSP a na koniec sprawy sądowe (wytaczane przez p. Owsiaka, nawiasem mówiąc). Poza tym Matka Kurka został skazany za nazwanie lidera WOŚP "hieną cmentarną", a nie za jasno sformułowane i udowodnione dokumentami i konkretnymi liczbami zarzuty sprzeniewierzenia za pomocą "swoich" spółek pieniędzy zebranych przez Orkiestrę. Mówiąc krócej: nazwał p. Owsiaka złodziejem i hieną żebraczą (albo coś w tym rodzaju) i skazany został tylko za "hienę" i to też dopiero w kolejnej instancji- no więc co?" Złodziej" pozostaje w mocy, zwłaszcza w kontekście uznania przez pełnomocnika p. Owsiaka stawianych Wielguckiemu zarzutów za bezpodstawne i wycofania kolejnego pozwu. W całej sprawie nie chodzi o "zawiść prawactwa", a o rzecz elementarną: uczciwość w życiu społecznym. Sprawę należy wyjaśnić i -bez względu na wynik- chwała ludziom, którzy wobec indolencji organów, które powinny się tym zająć, poświęcają za darmo spory kawał swego życia na jej wyjąśnienie. Zarzuty nie są błahe i wiarygodnie podparte, poczynając od fałszowania kolejnych "rekordów" zbiórek, a kończąc na spółkach wyprowadzających na lewo pieniądze zebrane przez Orkiestrę.
anonim2015.04.16 12:50
Kto ciekaw, wszystkie wyliczenia oraz skany dokumentów, które były ich podstawą na stronie www. kontrowersje.net na blogu p. Wielguckiego. Przeanalizowanie materiału wymaga pewnego wysiłku, ale warto go wykonać. No i odnieść się do argumentów tam zawartych, a nie do osoby p. Wielguckiego , "prawactwa" an block, KK, księży, Caritasu lub czego tam jeszcze.
anonim2015.04.17 21:59
do Wojtek 1983 rowniez do Maksym -Chlopcze -na caritas nie musisz dawac i tam nikt dzieci na zebry nie wysyla i nie sa zadne media i inne panstwowe struktury zaangazowane .W kazdym normalnym Panstwie w Europie placone skladki zapewniaja godziwa opieke medyczna i sprzet tylko w POlsze trzeba zebrac. Wlasnie takim polbuzga jak wy przeorali berety.Wierzyc sie nie chce ,ze takie ciemniaki jeszcze sie chowaja w Polsze i to duzo !!
anonim2015.04.17 23:03
Panicz Wielgucki ewidentnie zazdrości panu Owsiakowi skuteczności. Jak taki mądry niech sam więcej zbierze. Nikt więcej niż WOŚP nie zbiera - no, może Caritas. Tylko że Caritas nie kupuje pomp insulinowych ani maszyn do dializ dla dzieci, a WOŚP tak. J.E. abp Hoser też nie.