Piotr Ślusarczyk: Całkowita porażka niemieckiej polityki - zdjęcie
08.04.19, 15:40

Piotr Ślusarczyk: Całkowita porażka niemieckiej polityki

11

0,1 procent – tylu nielegalnych migrantów odsyłanych jest do Grecji w ramach porozumień dublińskich. Choć rząd niemiecki sam nie stosował się do międzynarodowych ustaleń, dziś ma pretensje, że inni postępują podobnie - pisze na łamach portalu Euroislam.pl Piotr Ślusarczyk. 

Dane mówiące o liczbie osób, które zgodnie z obowiązującymi konwencjami dublińskimi powinny zostać odesłane do pierwszego bezpiecznego kraju, nie pozostawiają złudzeń. Berlin wnioskował do Aten o przyjęcie z powrotem 7 tysięcy nielegalnych migrantów. Grecja przyjęła jedynie siedem osób, choć początkowo zgodziła się na 183.

Jeśli przedstawić te liczby procentowo, okaże się, że skutecznie zawrócono jedynie 0,1 procent nielegalnych imigrantów. Rozgoryczenie Niemiec ciągle rośnie. Władze RFN zarzucają swoim partnerom w Atenach, Budapeszcie, Rzymie czy Warszawie niestosowanie się do umów międzynarodowych. Tymczasem to właśnie Angela Merkel podejmując samowolnie i bez żadnej podstawy prawnej decyzję o otwarciu granic we wrześniu 2015 roku sama złamała obowiązujące konwencje.

Problem leży także w systemie niemieckim. Po pierwsze władze hojnie przyznawały prawo do ochrony międzynarodowej, także tym osobom, które nie były dotknięte żadnymi traumami. Wystarczy przypomnieć skandaliczne decyzje urzędów imigracyjnych (prawo azylu dostał m.in. oficer niemieckiej armii, w innym miejscu dochodziło do przestępstw korupcyjnych).

Po drugie imigranci nad Renem mogli liczyć na relatywnie wysokie świadczenia socjalne. Po trzecie w końcu Niemcy przez lata konsekwentnie realizowali ideę kultury gościnności. Przygotowano nawet materiał filmowy, zachęcający migrantów z różnych części do ubiegania się o azyl właśnie w Niemczech.

Teraz sytuacja się diametralnie zmieniła. Dziś już wiadomo, że projekty „ekonomicznych barbarzyńców”, ślepo wierzących w inżynierię społeczną i to, że po rocznym kursie imigrant będzie wydajnym i zaangażowanym pracownikiem, spaliły na panewce. Niewykształceni i nieintegrujący się imigranci są obciążeniem dla budżetu państwa. Jeden z niemieckich publicystów trafnie skomentował hipokryzję rządu Merkel w tej sprawie: „Grecja odnosi się z taką samą arogancją wobec Niemiec, co rząd w Berlinie wobec własnych obywateli”.

Piotr Ślusarczyk

Euroislam.pl

Komentarze (11):

Angelus2019.04.8 19:50
Już się nie mogę doczekać jak Niemcy zaczną przyjeżdżać po nasze samochody. Sprzedam Forda, kupię Ładę.
bogdanus2019.04.8 17:14
Pozostaje tylko pogratulować Niemcom.
Ireneusz2019.04.8 16:55
porażka to będzie jak się wyłączy ich szczekaczki na naszym eterze.
MARIANKOWALSKI2019.04.8 16:30
Nie pokazujcie tej szkapy!
matis892019.04.8 16:02
I okazło się że lawakoateiści nie dązą do żadnego nieistiejącego już ateizmu, bo Franiszek to zlikwidował, tylko doprowadzili do islamizacji UE, wylewu religijnego terroryzmu, nowej fali gwałtów, multi kulti... i jeszcze tego bronią, kryją. A pożniej się dziwić że lewakoateiści są wrogami patriotyzmu, suwerennośći państw i dziłają jawnie dla obcych sił, interesów i obcych państw i religii.
Maria Błaszczyk2019.04.8 16:31
Eee, tylko że nie ma żadnej islamizacji. Nie ma żadnego religijnego terroryzmu, Nie ma zadnej fali gwałtów. Serio.
rybak2019.04.8 16:47
Jak się żyje w jakiejś holenderskiej wiosce z zabitymi przez dechy oknami, to się nie dziwię że wypisuje się takie bzdury.Paryż, Berlin, Londyn, Sztokholm itd.
matis892019.04.8 17:10
Sorry, ale jak lewakoateiśći i sodomici wypisują teraz takie bzdury że tego nie ma i nie było, to zwyczajnie robią z siebie idiotów. To jest i było, to się nie zmieni i za to odpowiadają lewakoateiśći i sodomici. Islamizacja UE i religijny terroryzmie to wprost owoce polityki lewakoateistów. Katolicy nie mają z tym nic wspólnego, to lewakoateiśći za to odpowiadają. Robicie z siebie fanatycznych religijnych idiotów, zaprzeczając temu. za religijną wojnę nie odpowiadają katolicy, tylko stworzyli ją lewakoateiśći i sodomici. Takie są fakty.
spederalizowana europa2019.04.8 16:00
A ja jestem ciekaw kiedy zakończy się niemiecki projekt dokarmiania ryb w Morzu Śródziemnym i czy będzie Norymberga dla organizatorów
anonim2019.04.8 15:56
Mają co chcieli i Żeby nie było.... W Warszawie latarnik latarenką będzie uczył przedszkolne dzieci masturbacji. To ma zagwarantować rozkwit pedofilii na niespotykana dotąd skalę .
matis892019.04.8 16:04
Warto dodawać że to właśnie lewackoateistyczna legalizacja pedofili.