Piotr Duda: Niedziela jest dla Boga i rodziny - zdjęcie
17.09.17, 15:05zdj. Youtube

Piotr Duda: Niedziela jest dla Boga i rodziny

Przewodiczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", Piotr Duda wziął udział w XXXV Pielgrzymce Ludzi Pracy na Jasną Górę. Duda apelował do rządzących, aby pochylili się nad projektem ograniczenia handlu w niedzielę. 

„500 plus” to nie wszystko, niedziela jest dla Boga i rodziny"- podkreślił. Na początku zwrócił uwagę, że na pielgrzymce mogłoby być więcej osób, gdyby niedziele były wolne od pracy. 

"Jesteśmy tutaj, u progu Jasnogórskiej Pani, aby modlić się i dziękować za pracę, za bezpieczną pracę i za sprawiedliwość społeczną. Dzisiaj mogłoby być nas tu więcej, ale wielu z nas, szczególnie kobiet, musi pracować, i to w hipermarketach, niekoniecznie w sklepach pierwszej potrzeby."- zaznaczył lider "Solidarności". Jak dodał dbałość o rodzinę powinna być dopełnieniem programu 500 Plus. W ocenie Piotra Dudy, ograniczenie handlu w niedzielę to zarówno wyraz dbałości o pracownika, jak i o rodzinę.

"Z tego miejsca apeluję do rządzących: będziemy się modlić, aby jak najszybciej projekt obywatelski Solidarności znalazł swoje miejsce na biurku pana prezydenta, bo to jest dbałość o pracownika, ale także o wartości, o rodzinę, abyśmy w tym dniu, jakim jest niedziela, mogli być razem i cieszyć się wspólnie rodzinnym ciepłem"- podkreślił. 

Jak przypomniał Duda, postulaty podnoszone przez NSZZ "Solidarność" to również wypełłnienie testamentu błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, który zresztą zapoczątował pielgrzymkę ludzi pracy na Jasną Górę.

yenn/PAP, Fronda.pl