Pilne. Szczepionka AstraZeneca tylko do 65 roku życia - zdjęcie
28.01.21, 17:28fot. pixabay.com

Pilne. Szczepionka AstraZeneca tylko do 65 roku życia

3

Jak informuje PAP, szczepionka firmy AstraZeneca ma być – zgodnie z zaleceniem niemieckiej komisji ds. szczepionek Instytutu im. Roberta Kocha (RKI) – podawana tylko osobom poniżej 65. roku życia.

W uzasadnieniu podano, że producent nie dostarczył wymaganej ilości danych z badań i testów nad tą szczepionką.

Zgodnie z tym zaleceniem preparaty AstraZeneca mogą być podawane w Niemczech osobom w wieku od 18 do 64 lat.

- Choć wcześniejsze badania wykazały, że preparat jest bezpieczny dla seniorów, dokładne oszacowanie jego skuteczności jest niemożliwe – czytamy na portalu tyso.pl.

W badaniach w Wielkiej Brytanii i Brazylii - jak wynika z dokumentu STIKO - wzięło udział jedynie 660 osób powyżej 65. r.ż. Na ogólną liczę ponad 11,6 tys. uczestników.

AstraZeneca – jak dalej informuje PAP – ma też trudności w procesie zatwierdzania preparatu przez urząd w USA, a decyzja w tej sprawie ma zostać wydana przez EMA w dniu jutrzejszym.

AstraZeneca miała być jednym z głównych dostawców szczepionek dla państw UE.


mp/pap/tysp.pl

Komentarze (3):

abc2021.01.29 9:20
To już rozgrywki o rynek
czekista2021.01.28 22:26
Chetnych po szescdziesiatym piatym wysylac na tip
matis892021.01.28 17:49
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''