Pilne!!!! Rząd wprowadza kwarantannę narodową!  - zdjęcie
17.12.20, 15:29Fot. screenshot - TVP Info

Pilne!!!! Rząd wprowadza kwarantannę narodową!

114

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej, że rząd zdecydował się na wprowadzenie kwarantanny narodowej, która będzie obowiązywać od 28 grudnia do 17 stycznia. Zamknięte będą hotele, stoki narciarskie i galerie handlowe.  

Adam Niedzielski podkreślił, że jeśli zrealizują się groźby dot. trzeciej fali pandemii, wówczas polski system ochrony zdrowia może sobie nie poradzić. Dlatego zaapelował o odpowiedzialność i stosowanie się do wprowadzanych restrykcji.

- „Same apele to za mało dlatego od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową; zamykamy hotele, także na ruch służbowy oraz stoki narciarskie” – ogłosił dziś szef resortu zdrowia.

- „Niewykluczone, że przed nami trudniejsze dni i tygodnie; efekt szczepienia populacyjnego nie pojawi się w styczniu i lutym” -dodał.

Ponadto zamknięte zostaną galerie handlowe. Ponownie będą mogły w nich funkcjonować wyłącznie sklepu zaopatrujące w artykuły pierwszej potrzeby, jak sklepy spożywcze i drogerie.

W sylwestra natomiast od 21:00 do 6:00 następnego dnia będą obowiązywał ograniczenia w przemieszczaniu się.

Minister wyraził nadzieję, że nowe obostrzenia pozwolą przygotować Polaków do sprawnego przeprowadzenia programu szczepień.

kak/rmf24.pl

Komentarze (114):

Kołtunie idź precz! Mówi ci prof.Modzelewski2020.12.18 12:12
https://www.youtube.com/watch?v=ojwbUPDS2fs
PL2020.12.18 10:54
Przecież wirus jest w odwrocie. Co on Morawieckiego nie słyszał.
MaxFiend2020.12.18 9:49
No niemożliwe! Czyżby? Po tylu odwrotach i pokonaniach pandemii wielokrotnie ogłaszanych uroczyście wszem i wobec przez prezesa rady ministrów pisowskiego zarządu? Po tylu "zwyciężyliśmy" i "nie musimy się obawiać"? To jakie jeszcze kłamstwa o panowaniu nad sytuacją chcą wszystkim myślącym wciskać? Widocznie nie muszą się niczym przejmować bo bezmózgi i tak będą na nich głosować, nawet gdy będą na covid-19 masowo umierać.
Albert2020.12.18 9:08
Jak to zwykle u pisdzielstwa bywa, wszystko co robią jest kompletnym idiotyzmem. Żadnej kwarantanny nie będzie, bo jest ona niezgodna z obowiązującym prawem. Niedzielski może sobie wygadywać, co mu się podoba, ale fakty są niepodważalne - tę kwarantannę to sobie może w kiblu spuścić.
gnojenie Polski nabiera coraz większego rozpędu2020.12.18 9:30
Cytuję-jak to zwykle u pisdzielstwa bywa, wszystko co robią jest kompletnym idiotyzmem. zgadzam się w pełni,ale POKO by robiło to samo,a terror byłby jeszcze większy. Jedyna nadzieja w ludziach.Ludzie obudźcie się puki nie jest za późno,trzeba masowego ruszenie i spuszczenia do szamba wszystkich polskojęzycznych z rządu i z POKO. Wszyscy won!!!!!
Albert2020.12.18 10:16
A co wy katoćwoki macie z tym PO? Platforma od pięciu lat nie rządzi i jest tylko niegroźnym kabaretem. Tak bardzo się boicie tej zbieraniny przygłupów?
jak można2020.12.18 9:04
To Rząd został wybrany prze Społeczeństwo a nie lekarze. Uważam , ze zanim Rząd wprowadzi jeszcze jakieś restrykcje dotykające obywateli powinien się zapytać Społeczeństwa czy sobie tego życzy. Jak Społeczeństwo w większości powie , że tak i da zielone światło to wtedy będzie mógł sobie wprowadzać co chce. A może Polacy sobie nie życzą zaostrzania restrykcji. To nie jest tak , ze Rząd w demokratycznym Kraju może nakładać kary na Społeczeństwo i politycy wszelkiej maści powinni się z tym liczyć.Może akurat Polacy kalkują zagrożenie i nie chcą dalszych obostrzeń. To samo zresztą dotyczy szczepionek gdyby Władzy chodziło po głowie, że całe Społeczeństwo powinno się szczepić.To dla mnie niepojęte jak można takie decyzje dotykające wszystkich to znaczy ich ochrony przed zarazą, decyzji ograniczających prawa obywatelskie wprowadzać nie pytając się samych zainteresowanych tylko niektórych lekarzy. Stąd może właśnie może to wynika , że nie wszyscy stosują się do tych zaleceń.
w uzupełnieniu2020.12.18 9:15
Tu chyba nie żyjemy w Chinach ludowych gdzie Rząd nigdy nie pyta się Społeczeństwa jak im ogranicza prawa obywatelskie. Tu zadnym usprawiedliwieniem nie jest , że opozycja tak chce a nawet jeszcze bardziej na zachodzie też gdzieś tak robią. To jest niestety przykre. Rząd jednak jak chce zachować poparcie powinie spytać Społeczeństwo. Takie są demokratyczne zasady.
wystarczy2020.12.18 9:36
Gdyby jednak Społeczeństwo zdecydowało nie chcemy obostrzeń czy obowiązkowych szczepionek to Rząd będzie w pełni usprawiedliwiony i nikt nie będzie mu mógł nic zarzucić bo zawsze będzie się mógł odwołać do głosu Społeczeństwa nawet jak ktoś umrze na zarazę. Oczywiście Rząd może ze swojej strony w oparciu o swoją wiedzę zalecać pewne działania w tym względzie ale nie nakazywać. Dość poza demokratycznego przymusu. W demokratycznym Państwie o swoich prawach obywatelskich powinna decydować Większość Społeczeństwa. To są zasady demokracji.
chyba warto zapytać2020.12.18 8:57
Lekarze , lekarzami a Rząd Rządem. Uważam , ze zanim Rząd wprowadzi jeszcze jakieś restrykcje dotykające obywateli powinien się zapytać Społeczeństwa czy sobie tego życzy. Jak Społeczeństwo w większości powie , że tak i da zielone światło to wtedy będzie mógł sobie wprowadzać co chce. A może Polacy sobie nie życzą zaostrzania restrykcji. To nie jest tak , ze Rząd w demokratycznym Kraju może nakładać kary na Społeczeństwo i politycy wszelkiej maści powinni się z tym liczyć.Może akurat Polacy kalkują zagrożenie i nie chcą dalszych obostrzeń. To samo zresztą dotyczy szczepionek gdyby Władzy chodziło po głowie, ze całe Społeczeństwo powinno się szczepić. Jak można takie decyzje dotykające wszystkich to znaczy ich ochrony przed zarazą wprowadzać nie pytając się zainteresowanych tylko niektórych lekarzy.
Jakub2020.12.18 0:48
Wycofana potajemnie i podejrzewam, że zbrodniczo, amantadyna (lek na covid 19, stosowana podobno z dobrym skutkiem przez lekarza z Przemyśla), dostępna jest podobno za granicą, tez w EU.
Jakub2020.12.18 0:50
Wycofana z Polskich aptek. Przepraszam za niedopowiedzenie.
I podobno również haniebnie2020.12.18 5:20
Chcesz pić i komentować? Pij Pepsi.
Art2020.12.17 23:53
Tylko człowiek całkowicie zdeprawowany może kazać całemu narodowi nosić nic nie warte maseczki i zachęcać do szczepień. A wtórują mu kołtuny typu pseudoprofesorowie pseudomedycyny PseudoHorban i PseudoSimon
PLAN-DEmia2020.12.18 9:36
I pomaga im durny naród wpatrzony tylko w TFNy i w PISinfo.Narodzie złap kontakt z rzeczywistością !!!!!!! i postaw się okoniem puki nie dokonają zupełnego zniszczenia Polski, niedługo bedziemy zdychać z głodu,a o pracę za miskę ryżu będą miliony,. Będą miliony dopóki śmiercionośna szczepionka ich nie pokona,a więc jakieś 10 lat głodu i niewolnictwa.
the end2020.12.17 22:55
live - grunt sie wali pod nogami więc we "w tyle wizji" pisowskie pachołki porównywali Polskę ze Szwecją dowodząc o ile jesteśmy lepsi, heh.....fakty - Polska na 15.12 - nadśmiertelność w porownaniu do ubiegłych lat - 60 tysięcy, Szwecja na 3.12 dokładnie 4630 .......ciemny lud wszystko kupi, nawet w trumnie uwierzą że jeszcze żyją ... a tu szwedzki GUS https://www.scb.se/contentassets/edc2b33f85ad415d8e7909002253ed84/2020-12-14-preliminar_statistik_over_doda_inkl_eng.xlsx .... https://www.statista.com/statistics/525353/sweden-number-of-deaths/
Anonim2020.12.17 22:15
– Gdybyśmy stanęli wobec Covid-19, wiedząc o chorobie to, co dzisiaj, nasza strategia byłaby w pół drogi między tym, co uczyniła Szwecja, a co reszta świata – powiedział latem w wywiadzie dla Sveriges Radio główny epidemiolog Szwecji Anders Tegnell. I słowa dotrzymał. Bary zamykają teraz przed czasem, kwarantanna się pojawiła ale tylko na domowników itd. A co robi PIS? Jeszcze ostrzejszy lockdown . Cały problem Szwedów to domy starców i odgrodzone od świata sąsiednie kraje gdzie jest 0 zgonów. Oraz telewizja - szwedzkie polsaty, szwedzkie tvny i tym podobne curwestwa. W Polsce ludzie umierają jak muchy, w Szwecji jest zupełnie inaczej. Druga fala do 1.12 zmiotla na razie 1tys osób (od wiosny 5 tys) przy równie wielkich co w Polsce liczbach zakazeń
Anonim2020.12.17 22:26
od siebie dodam że jesli dla kogoś brakuje respiratora to znaczy że tak ma być .... anestezjolodzy doskonale wiedza kogo ratowac na iomi-ie, czy starca z 15 chorobami przewleklymi co pozyje tydzien czy pracownika sluzby zdrowia w srednim wieku , przez kretynskie lockdowny i ratowanie ludzi za wszelka cene zmarlo juz 50 tys Polakow ktorzy nie byli mieszkancami domu starcow........... w Szwecji dzis brakuje respiratorow, Polska nadal ma w zapasie i jaki mamy efekt? zapisy na pogrzeby za 2 tygodnie..
Michał Jan2020.12.17 21:48
W "Warszawiance" jest, że "kto przeżyje wolnym będzie", ale Kiteusz ze swoją bandą najwyraźniej chce wolność zostawić tylko dla tego, "kto umiera (wolnym już)".
Szukasz przykładów jak Putin działa.2020.12.17 21:13
𝐓𝐔 𝐉𝐄𝐒𝐓 𝐓𝐄𝐆𝐎 𝐍𝐀𝐉𝐋𝐄𝐏𝐒𝐙𝐘 𝐏𝐑𝐙𝐘𝐊𝐋𝐀𝐃. 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐨 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐂𝐇 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐤𝐫𝐞𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞 "𝐛𝐨𝐡𝐚𝐭𝐞𝐫𝐨𝐰" 𝐳𝐞 𝐙𝐁𝐑𝐎𝐃𝐍𝐈𝐀𝐑𝐙𝐘 𝐣𝐚𝐤𝐢𝐦 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐄𝐑𝐈𝐂 𝐑𝐔𝐃𝐎𝐋𝐏𝐇 𝐢 𝐭𝐞𝐫𝐫𝐨𝐫𝐲𝐬𝐭𝐤𝐚 𝐒𝐇𝐄𝐋𝐋𝐄𝐘 𝐒𝐇𝐀𝐍𝐍𝐎𝐍. - - - 𝐓𝐀𝐊, 𝐓𝐀𝐊 𝐓𝐎 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 - 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. - - - - SPRAWDŹ!
Szlomo Rozencwajgier2020.12.17 21:11
Dobrze. Wszystko tak jak my ustalili. Serdeczne pozdrowienia dla pana Premiera. Uszanowania dla małżonki! Wreszcie rząd z którym można korzystnie współpracować!
SLAWAN2020.12.17 20:56
Przecież to jest nielegalne bez ogłoszenia stanu wyjątkowego. Wystarczy spojrzeć do Konstytucji. A powoli pojawiają się komentarze profesorów konstytucjonalistów. Dziwię się, że pan premier bankster tak małpuje Jaruzelskiego z 1981 roku. Wtedy też wszystko się odbywało w "poczuciu obywatelskiej odpowiedzialności", był taki słodko-podniosły smrodek. Pamiętam to jak dziś, nikt mi nie musi mydlić oczu. Obrzydliwe
Anonim2020.12.17 20:51
Konstytucja vs obostrzenie bez ustawowe. Powodzenia. Nie ma stanu nadzwyczajnego to jest to ewidentne łamanie prawa... przepis martwy.
Szukasz przykładów jak Putin działa.2020.12.17 21:14
𝐓𝐔 𝐉𝐄𝐒𝐓 𝐓𝐄𝐆𝐎 𝐍𝐀𝐉𝐋𝐄𝐏𝐒𝐙𝐘 𝐏𝐑𝐙𝐘𝐊𝐋𝐀𝐃. 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐨 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐂𝐇 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐤𝐫𝐞𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞 "𝐛𝐨𝐡𝐚𝐭𝐞𝐫𝐨𝐰" 𝐳𝐞 𝐙𝐁𝐑𝐎𝐃𝐍𝐈𝐀𝐑𝐙𝐘 𝐣𝐚𝐤𝐢𝐦 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐄𝐑𝐈𝐂 𝐑𝐔𝐃𝐎𝐋𝐏𝐇 𝐢 𝐭𝐞𝐫𝐫𝐨𝐫𝐲𝐬𝐭𝐤𝐚 𝐒𝐇𝐄𝐋𝐋𝐄𝐘 𝐒𝐇𝐀𝐍𝐍𝐎𝐍. - - - 𝐓𝐀𝐊, 𝐓𝐀𝐊 𝐓𝐎 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 - 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. - - - - SPRAWDŹ!
Anonim2020.12.17 20:46
Oglądałem tv i rzygac się chce jak słucham PISdzielców. Oni żyja w innym świecie. Istotnie zmarło dodatkowo 60 tys ludzi ale ukrytych zgonów niecovidowych prawie nie ma już od 2 tygodni. PIS większość słabych już wykończył. Drugi raz nie umrą. Na koniec roku łączna suma zgonów wyjdzie ok 470 tys/ na 405 normy a w Szwecji ok 97 tys/na 91 tys normy. Nie trzeba jasnowidztwa. .. https://www.fronda.pl/a/szok-nawet-totalna-opozycja-chwali-strategie-rzadu,153222.html - i co wyszło? że PIS to oszuści, złodzieje, bandyci
Anonim2020.12.17 20:51
trochę zaniżyłem Polskę ale nie ważne, śmierć jednej osoby to tragedia ale śmierć 10 tysiecy osób w imie walki o jednego koronalottowicza to pisowska statystyka
MK2020.12.17 22:57
jeśli takie działania anty-COVIDwe to pomysł PIS to wychodzi na to że PIS rządzi już w większości krajów świata, z wyjątkiem Białorusi, Szwecji i paru innych. Maja rozmach trzeba przyznać :) i najlepsze że na jesieni wprowadził te praktyki lockdownowo maseczkowe wczesniej zagranicą a potem w Polsce. toż to podstepna miedzynarodówka pisowska :)
Les2020.12.18 10:01
To nie jest pierwszy raz,ze psychozy rozchodza sie z szybkoscia wiatru doprowadzajac umysly ludzkie do tak katastrofalnego stanu,ze podejmuja oni nieracjonalne decyzje.
Nie martw się o Polszu Konfiedierato!2020.12.17 21:13
𝐎 𝐣𝐚𝐤𝐢𝐦 𝐤𝐫𝐚𝐣𝐮 𝐳𝐚𝐩𝐨𝐦𝐢𝐧𝐚𝐬𝐳? 𝐎 𝐊𝐫𝐚𝐣𝐮 𝐑𝐚𝐝, 𝐜𝐳𝐲𝐥𝐢 𝐜𝐚𝐫𝐚𝐜𝐢𝐞 𝐏𝐮𝐭𝐢𝐧𝐚. 𝐓𝐚𝐦 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐭𝐫𝐚𝐠𝐞𝐝𝐢𝐚 𝐧𝐚𝐫𝐨𝐝𝐨𝐰𝐚! 𝐒𝐳𝐩𝐢𝐭𝐚𝐥𝐞 𝐣𝐚𝐤 𝐰 𝐗𝐈𝐗 𝐰𝐢𝐞𝐤𝐮, 𝐛𝐫𝐚𝐤 𝐥𝐞𝐤𝐚𝐫𝐬𝐭𝐰, 𝐛𝐫𝐚𝐤 𝐩𝐨𝐝𝐬𝐭𝐚𝐰𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐫𝐨𝐝𝐤𝐨𝐰 𝐡𝐢𝐠𝐢𝐞𝐧𝐢𝐜𝐳𝐧𝐲𝐜𝐡, 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐬𝐢𝐚𝐭𝐤𝐢 𝐭𝐲𝐬𝐢𝐚𝐜𝐞 𝐑𝐮𝐬𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐮𝐦𝐢𝐞𝐫𝐚 𝐰 𝐝𝐨𝐦𝐚𝐜𝐡 𝐛𝐞𝐳 𝐩𝐨𝐦𝐨𝐜𝐲.
paszoł won z2020.12.17 20:27
pisem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NEOS com pl2020.12.17 20:09
..... juz czas wprowadzic kwarantanne 100% ... dla rzadu ... https://www.youtube.com/watch?v=1JLIsuxyhYc
Krzysztof2020.12.17 20:08
A co z Sylwestrem w TVP w rytmie disco-polo? Wyborcy PiS kochają disco-polo i Zenka Martyniuka. Brak disco-polo dla PiSiorów, to jak brak Pasterki w noc Wigilijną.
Prawda2020.12.17 20:04
Ale nowość ===Niemcy Włochy -Holandia juz dawno wprowadzili ==Godzine Policyjną == tylko w Polsce sie cackaja ==
Anonim2020.12.17 19:55
Zrobimy wam "kochane pisowskie kacyki kwarantannę na bardzo długo ,doczekcie się i to szybko.3 lata miną i nie bedzie po was śladu niedoroby i pseudopolitycy. Naród wam nie wybaczy waszej arogancji i głupoty.
NEOS com pl2020.12.17 20:12
... sejmo-kneset .... POwinien juz dawno miec ... big brader .... na zywca .... https://www.youtube.com/watch?v=1JLIsuxyhYc
Szukasz przykładów jak Putin działa.2020.12.17 19:50
𝐓𝐔 𝐉𝐄𝐒𝐓 𝐓𝐄𝐆𝐎 𝐍𝐀𝐉𝐋𝐄𝐏𝐒𝐙𝐘 𝐏𝐑𝐙𝐘𝐊𝐋𝐀𝐃. 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐨 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐂𝐇 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐤𝐫𝐞𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞 "𝐛𝐨𝐡𝐚𝐭𝐞𝐫𝐨𝐰" 𝐳𝐞 𝐙𝐁𝐑𝐎𝐃𝐍𝐈𝐀𝐑𝐙𝐘 𝐣𝐚𝐤𝐢𝐦 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐄𝐑𝐈𝐂 𝐑𝐔𝐃𝐎𝐋𝐏𝐇 𝐢 𝐭𝐞𝐫𝐫𝐨𝐫𝐲𝐬𝐭𝐤𝐚 𝐒𝐇𝐄𝐋𝐋𝐄𝐘 𝐒𝐇𝐀𝐍𝐍𝐎𝐍. - - - 𝐓𝐀𝐊, 𝐓𝐀𝐊 𝐓𝐎 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 - 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. SPRAWDŹ!
Nie martw się o Polszu Konfiedierato!2020.12.17 19:50
𝐎 𝐣𝐚𝐤𝐢𝐦 𝐤𝐫𝐚𝐣𝐮 𝐳𝐚𝐩𝐨𝐦𝐢𝐧𝐚𝐬𝐳? 𝐎 𝐊𝐫𝐚𝐣𝐮 𝐑𝐚𝐝, 𝐜𝐳𝐲𝐥𝐢 𝐜𝐚𝐫𝐚𝐜𝐢𝐞 𝐏𝐮𝐭𝐢𝐧𝐚. 𝐓𝐚𝐦 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐭𝐫𝐚𝐠𝐞𝐝𝐢𝐚 𝐧𝐚𝐫𝐨𝐝𝐨𝐰𝐚! 𝐒𝐳𝐩𝐢𝐭𝐚𝐥𝐞 𝐣𝐚𝐤 𝐰 𝐗𝐈𝐗 𝐰𝐢𝐞𝐤𝐮, 𝐛𝐫𝐚𝐤 𝐥𝐞𝐤𝐚𝐫𝐬𝐭𝐰, 𝐛𝐫𝐚𝐤 𝐩𝐨𝐝𝐬𝐭𝐚𝐰𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐫𝐨𝐝𝐤𝐨𝐰 𝐡𝐢𝐠𝐢𝐞𝐧𝐢𝐜𝐳𝐧𝐲𝐜𝐡, 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐬𝐢𝐚𝐭𝐤𝐢 𝐭𝐲𝐬𝐢𝐚𝐜𝐞 𝐑𝐮𝐬𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐮𝐦𝐢𝐞𝐫𝐚 𝐰 𝐝𝐨𝐦𝐚𝐜𝐡 𝐛𝐞𝐳 𝐩𝐨𝐦𝐨𝐜𝐲
neos com pl2020.12.17 20:14
... czyli pejsaty narescie zdobendo te przestrzen zyciowo ... moze i nasza hazaria do nich sie przeprowadzi ...
Polak2020.12.17 20:48
Nie interesuje nas co się dzieje w ojczyźnie pisowskiej mafii, interesuje nas co się dzieje w Polsce.
lockdown działa jak w Auschwitz2020.12.17 19:00
na 14.12 w Czechach gdzie rządzą podobni idioci co w Polsce w stosunku do lat ubiegłych umarło dodatkowo 8715 osób a rok się nie zakończył. Statystyki niemal jak u nas . Z tego wynika że albo PIS ukrywa ofiary Covida albo tak rozwalił Polakom układ odpornościowy że umierają w domach na nic. Paradoksalnie urząd statystyczny Czech mówi że śmierci covidowych było więcej niż brakujących ludzi co skłania do opcji nr 2. . Gdyby nie robiono nic zmarli by najsłabsi a przez restrykcje zmarli najsłabsi i najgłupsi co np unikali lekarzy. I pechowcy jak ci którym Szumowski od wiosny zamrażał placówki zdrowia.
Anonim2020.12.17 19:03
Największa niezdyscyplinowana multikulturowa (mnogość koronawirusów nie podlega dyskusji) hołota jest we Francji. Średnia życia znacząco wyższa niż w Polsce, brak szczepień BCG a trupów 1,5 raza mniej. Lockdown jest skuteczny jak obozy nazistów
Wojtek Polak2020.12.17 18:41
idiota nie do rzecznik twierdzi że nie można stosować amantadyny( lek skutecznie działa na covid stosowany przez kilkadziesiąt lat od leczenia Parkinsona) bo nie wolno eksperymentować na ludziach ale już ze szczepionkami eksperymentować można? wszyscy w pisie z UW i PO WON!!
KATON STARSZY2020.12.17 18:29
I BARDZO DOBRZE!Zamiast do parchatych galeri,na spacer do lasu.Jest ich pełno dookoła Warszawy i wielu innych miast,będzie dużo zdrowiej.No tak,ale w Warszawie ,wiocha prawie,to do lasu nie pójdzie,chce być modna.
Michał Jan2020.12.17 19:07
Bo sarsiki do lasu nie mają wstępu, więc zachęcone przez Ciebie tłumy bez kagańców nie będą zagrożeniem dla kiteuszowego szczepienia.
lcf2020.12.17 18:21
Przez katolików i ich obrzędy cały kraj będzie zamknięta w kwarantannie po świętach, przedsiębiorcy powinni zwrócić się o odszkodowanie do biskupów.
man.of.Stagira2020.12.17 18:28
POZA wojną z religią (z wiatrakami) oraz poza LUDOBÓJSTWEM (aborcyjnym) to Wy tam towarzysze liberałowie i postkomuniści wraz z libertarianami konfederacjańskimi jakiś pomysł na Polskę macie? Czy tylko tak pluć Was uczyli na tych 'Marszach Macic'? hę?
Michał Jan2020.12.17 19:10
Jak widać "po owocach" każde INNE rozwiązanie byłoby dobre. No, może gdyby premierem był Szajbus-Bajbus, to byłoby gorzej.
man.of.Stagira2020.12.17 18:15
Libertariańskie i liberalne h i e n y obległy wszelkie zakątki s c e n y. Nic to! Alleluja! I do PRZODU!
Szykuje się cichy sylwester w tym roku2020.12.17 17:58
Zamiast rac - świece w oknach --> https://rozaniecdogranic.pl/
PL2020.12.17 17:43
Sylwester z godzina policyjna, będzie wesoło.
Michał Jan2020.12.17 17:49
Do wprowadzenia godziny policyjnej potrzebne będzie wprowadzenie stanu wyjątkowego. Policja może się czepiać, kontrolować, ale nic poza tym. A jak się założy maski z piorunem, to całkowicie zostawią w spokoju.
**********2020.12.17 17:56
Precz z czerwonymi.
Foster2020.12.17 20:47
Świadomość prawna tego rządu zdumiewa, czy oni myślą że Polacy nie potrafią czytać i szukać ?. Wystarczy przytoczyć art. 52 i 233 Konstytucji.
alfa2020.12.17 17:37
Bestia - fałszywa pandemia, zdegenerowana oligarchia, bezmyślny motłoch, www.youtube.com/watch?v=z8P0g1a8O_Q
fdf2020.12.17 17:36
A mafiozo tadeusz z Torunia też będzie objęty kwarantanną?
man.of.Stagira2020.12.17 17:32
ĘK i ...pochlipywanie, JĘK i ...pochlipywanie słychać powszechne..."Naród Bohaterów" się odzywa...xD // SNOWFLAKES! Klienci Antify -nie 'Naród Bohaterów'...żal mi Was...
Anonim2020.12.17 17:32
Panie i Panowie czy nie nadchodzi czas na kolejne powstanie narodowe - tym razem o zgrozo przeciw koniowi trojańskiemu jakim okazał się PiS - nasz wewnętrzny prześladowca.
#######2020.12.17 17:57
Precz z czerwonymi.
Artur2020.12.17 17:31
Witam, daleki jestem od wulgaryzmów ale to są zdrajcy Polskiego Narodu. Każdy poseł, minister ma służyć nam i my za to płacimy a zachowują się jak pany Polski. Tak na prawdę to zdrajcy, motłoch i na pewno nie POLACY, to są sprzedajne szmaty. Promują tą ogólnoświatową ściemę. Firma mi pada, mam rodzinę, zobowiązania, pójdę po was szmaty. Nie dużo brakuje temu uśpionemu NARODOWI POLAKÓW, nie mylić z eskimosami którzy udają POLAKÓW. PS. Pamiętacie prorocze słowa O. Augustyna Pelanowskiego do dudka maliniaka ... (Czy wasz prezydent nie nazwał mnie królem? To czemuż się lęka i uśmiecha do władców tego świata? Powinien płakać przede Mną, a wysłucham go, a nie uśmiechać się do władców zaprzedanych kłamstwu. Nie musi nikomu się podobać, tylko Mnie, a wzmocnię wasz kraj i wywyższę! Ja swoją Krwią wybielam wszystko. Dałem wam dwa znaki, i inne, lecz dlaczego nie rozumiecie, po co uczyniłem te cuda eucharystyczne? – mówi Pan.")
Mateo2020.12.17 17:52
Idę z Tobą.
Artur2020.12.17 17:56
skoro DWÓCH w imię BOGA to już KOŚCIÓŁ, to jak potężna to ARMIA, Pan z Nami. Pozdrawiam
Towarzyszu Stonoga2020.12.17 18:06
będąc w kiciu popracujcie nad polskim językiem.
Polak2020.12.17 17:25
Zamknięcie hoteli to nie "kwarantanna narodowa", ale miękiszony z pisowskiej mafii potrafią tylko miotać się bezmyślnie.
JS2020.12.17 17:23
Szpitale są w dużej części podobno puste a na potrzeby tv robi się manipulacje żeby wyglądało groźnie. Ludzie nie są tacy głupi i sami się leczą skutecznie w domach, bo jak podłączą ich do respiratora (NFZ bardzo dobrze za to płaci !) to będą mieli porozrywane pęcherzyki płucne co zrzucą na covida. Jezus Królem Polski albo wszyscy zginiemy !
JS2020.12.17 17:20
Jak PO-PSL nie udało się zniszczyć naszego kraju to zrobi to PIS i to bardzo skutecznie. Wszystko w imię obniżenia CO2 do zera według formuły Bill'a - bramy piekielne - Gates'a. Jezus Królem Polski albo wszyscy zginiemy !
man.of.Stagira2020.12.17 17:06
JĘK i ...pochlipywanie, JĘK i ...pochlipywanie słychać powszechne..."Naród Bohaterów" się odzywa...xD // SNOWFLAKES! Klienci Antify -nie 'Naród Bohaterów'...żal mi Was...
obywatelka2020.12.17 17:05
Wy zdajcy, gdyby nie wasze chore pomysły kraj funkcjonowałby normalnie!!!! Bóg was za to juz niedługo rozliczy!!! nie znajdziecie miejsca na ziemi aby się ukryć!!!
Skrzypek na dachu2020.12.17 17:05
PiS to debile . Dosc tego klamstwa juz robi sie nudne .
:-)2020.12.17 18:08
Jakie to przyjemne,słyszeć ten bolszewicki skowyt.
xyz1232020.12.17 17:02
ależ jaaak to, wszak PiCowska Wolska najlepiej we wszechświecie radziła sobie z epidemią SARS?? ;))) gospodarki też już nie macie kochane PiCiory...
ja przypomnę dosłowne cytaty2020.12.17 17:27
Niedzielski zaznaczył, że Polska ma zupełnie inną strategię. - Jak popatrzymy na sumaryczną liczbę zgonów, która jest od początku pandemii, to ona jest w przypadku Szwecji w przeliczeniu na odpowiednią liczbę mieszkańców blisko stukrotnie większa od naszej, to potężne różnice - ocenił minister zdrowia. Jak mówił, "teraz mamy do czynienia z sytuacją, kiedy ta liczba zmalała, przypadków i zachorowań jest w Szwecji stosunkowo mało, również na tle całej Europy, ale należy pamiętać jakim kosztem to było zrobione" .......... Prawda jest taka, że odnieśliśmy ogromny sukces w walce z koronawirusem; sukces, który jest dostrzegany przez wszystkich na całym świecie – powiedział w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Zwracając się do opozycji premier zaznaczył, że jeśli chodzi o walkę z koronawirusem, przytaczali oni model szwedzki. – Przeczytajcie sobie wczorajszą wypowiedź głównego epidemiologa Szwecji, jak przyznaje się do błędu, przyznaje się do winy. Mówi: dzisiaj już wiem, że nasze działania powinny być szybsze. Były spóźnione i przez to umarło w Szwecji za wiele osób – mówił premier............... w Szwecji zmarło na dziś aż 5 tysięcy a w Polsce jedynie 60 tysięcy
PIS - Szwecja 50000:02020.12.17 17:33
to mi przypomina dwumecz którego nie widziałem ale o nim słyszałem.. Widzew prowadził u siebie 2:0 z Eintrachtem i zremisował 2:2 . W rewanżu było 9-0 co w ełkaesiackiej części Łodzi zostało okrzyknięte kierunkowym do Frankfurtu... W Szwecji umierają statystycznie tylko ludzie w DPS więc 0-50000 to kierunkowy do Polski jak się dzwoni ze Szwecji
Szukasz przykładów jak Putin działa.2020.12.17 17:34
𝐓𝐔 𝐉𝐄𝐒𝐓 𝐓𝐄𝐆𝐎 𝐍𝐀𝐉𝐋𝐄𝐏𝐒𝐙𝐘 𝐏𝐑𝐙𝐘𝐊𝐋𝐀𝐃. 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐨 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐂𝐇 𝐨𝐫𝐚𝐳 𝐤𝐫𝐞𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞 "𝐛𝐨𝐡𝐚𝐭𝐞𝐫𝐨𝐰" 𝐳𝐞 𝐙𝐁𝐑𝐎𝐃𝐍𝐈𝐀𝐑𝐙𝐘 𝐣𝐚𝐤𝐢𝐦 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐄𝐑𝐈𝐂 𝐑𝐔𝐃𝐎𝐋𝐏𝐇 𝐢 𝐭𝐞𝐫𝐫𝐨𝐫𝐲𝐬𝐭𝐤𝐚 𝐒𝐇𝐄𝐋𝐋𝐄𝐘 𝐒𝐇𝐀𝐍𝐍𝐎𝐍. - - - 𝐓𝐀𝐊, 𝐓𝐀𝐊 𝐓𝐎 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 - 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. SPRAWDŹ!
Nie martw się o Polszu Konfiedierato!2020.12.17 17:35
𝐎 𝐣𝐚𝐤𝐢𝐦 𝐤𝐫𝐚𝐣𝐮 𝐳𝐚𝐩𝐨𝐦𝐢𝐧𝐚𝐬𝐳? 𝐎 𝐊𝐫𝐚𝐣𝐮 𝐑𝐚𝐝, 𝐜𝐳𝐲𝐥𝐢 𝐜𝐚𝐫𝐚𝐜𝐢𝐞 𝐏𝐮𝐭𝐢𝐧𝐚. 𝐓𝐚𝐦 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐭𝐫𝐚𝐠𝐞𝐝𝐢𝐚 𝐧𝐚𝐫𝐨𝐝𝐨𝐰𝐚! 𝐒𝐳𝐩𝐢𝐭𝐚𝐥𝐞 𝐣𝐚𝐤 𝐰 𝐗𝐈𝐗 𝐰𝐢𝐞𝐤𝐮, 𝐛𝐫𝐚𝐤 𝐥𝐞𝐤𝐚𝐫𝐬𝐭𝐰, 𝐛𝐫𝐚𝐤 𝐩𝐨𝐝𝐬𝐭𝐚𝐰𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐫𝐨𝐝𝐤𝐨𝐰 𝐡𝐢𝐠𝐢𝐞𝐧𝐢𝐜𝐳𝐧𝐲𝐜𝐡, 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐬𝐢𝐚𝐭𝐤𝐢 𝐭𝐲𝐬𝐢𝐚𝐜𝐞 𝐑𝐮𝐬𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐮𝐦𝐢𝐞𝐫𝐚 𝐰 𝐝𝐨𝐦𝐚𝐜𝐡 𝐛𝐞𝐳 𝐩𝐨𝐦𝐨𝐜𝐲.
Anonim2020.12.17 16:53
Aby wymusić akceptację szczepień, obrzydliwe! Z tego co wiemy, szczepienia na stare mutanty nie zabezpieczą przed nowymi, przed starymi też nie!
man.of.Stagira2020.12.17 16:41
JĘK i ...pochlipywanie, JĘK i ...pochlipywanie słychać powszechne..."Naród Bohaterów" się odzywa...xD // SNOWFLAKES! Klienci Antify -nie 'Naród Bohaterów'...
realnie2020.12.17 16:40
Symptomatyczne określenie "Kwarantanna narodowa". Jakie przesłanie chciał autor w nim zawrzeć? Czy celem jest tzw. "mowa wykluczenia"? Czy chodzi o to, że przebywający na terenie Polski Ukraińcy mają być wyłączeni z tej kwarantanny? Albo żydzi? Oni to nawet sami wyniośle się wykluczają, bredząc o "narodzie żydowskim" tworzącym na tym terenie Polin od 1000 lat
NEOS com pl2020.12.17 16:38
program Trumna Plus .... do kazdej szczepionki koronnej .... domowa antenka 5Ge + trumna z dykty gratis ... a komu malo masc na odstajace uszy ...
Spierrdalaj towariszcz!2020.12.17 17:23
Szabes jutro parchu!
hehehe2020.12.17 16:37
Zamiast psioczyć i narzekać dziękujcie rządowi, że nie ogłosił tego 27.12 po wiadomościach. Tym razem zdążycie kupić papier toaletowy :-)
a nie2020.12.17 16:33
antynarodową ?
Realista2020.12.17 16:32
Zobaczymy co niedługo pokażą wyborcze sondaże... oj górale przestaną kochać pis:) Bezmózgi z pisu zrujnują mnóstwo zwykłych ludzi, ale oczywiście kościoły pozostają nadal otwarte... Ta władza sama się głośno prosi o wywiezienie na taczkach. No i zdaje się, że oprócz kościołów pozostają nadal otwarte kasyna. Doborowe towarzystwo.
Anonim2020.12.17 17:08
Co ciebie tak kościoły martwią ,nie chodzisz przecież ,w kościołach jest limit zresztą i chodzi niewiele osób ,martw się o sklepy lepiej tam człowiek na człowieku ,żadnego dystansu.
Kołtun niedzielski2020.12.17 16:32
rząd się ściga w głupocie z folksdojczami z POPSLlewica papugując niemcy.
xyz1232020.12.17 17:05
kolego z DE to ty się możesz ścigać jak ci jakieś 4x przybędzie w portfelu BEZ wzrostu cen/kosztów życia. Niemcy są MEGA pragmatycznym narodem i branie z nich przykładu jest zaletą, a nie ujmą. Skopiujcie sobie lepiej w Wolsce PiCowskiej niemiecką służbę zdrowia...
Michał Jan2020.12.17 17:53
Jak mamy dogonić Niemcy, jak będziemy po nich kopiować głupie ruchy?
Taro2020.12.17 16:26
Idiota,idiota,idiota kopiuje miedzynarodowke komunistyczna . To juz nic nie ma wspolnego z wiedza,nauka,medycyna,demokracja i jej prawami,ale z ideologicznym debilizmem,, komunistyczna unia i bolszewickim ruchem na szachownicy zla jakie wykonuja niemcy. Szmata postawiona na wysokim stolku zawsze bedzie szmata.
gracz2020.12.17 16:20
Polskie kundle muszą tak samo szczekać jak owczarki niemieckie.
Andrzej Czechowski2020.12.17 16:16
odczepcie sie wreszcie od normalnych ludzi!
Tomek2020.12.17 16:09
Dlaczego nie WIELKA KWARANTANNA OJCZYŹNIANA? A tak serio: czy rządzący chcą ludziom zohydzić określenie "narodowy"?
man.of.Stagira2020.12.17 16:07
NARÓD BOHATERÓW? - "Nam nie trzeba Bundeswehry, nam wystarczy MINUS 4". Brawo Wy! - "patrioci", "narodowcy", "opozycjoniści", "mędrcy świata"...niepotrzebne skreślić...
Horban niechcący się przyznał2020.12.17 16:04
https://vod.tvp.pl/video/gosc-wiadomosci,16122020,50975759 - minuta 13.00-14.00 - . Mamy pisowskie przyznanie się do eksterminacji ludzi. PiS nakazując siedzenie w domach zabija w ludziach układ odpornościowy, a na dodatek od wiosny zamraża szpitale i wprowadza zdalny tryb POZ .........pisowscy zabili juz 38 tys osób na niecovid i przynajmniej połowę ze zmarłych 22 tysięcy covidowców ...... w Szwecji na 7 tys zgonów covida urząd statystyczny naliczył 4630 brakujących Szwedów, i uwaga - niektórzy Szwedzi ze strachu też juz nie chodza do lekarzy wiec 4630 jest takze czesciowo sztucznie napompowane............ cytuje Horbana - inaczej byśmy umarli, tak jest , to już sie dzieje
eugenika po pisowsku2020.12.17 16:12
"my codziennie trenujemy układ immunologiczny, inaczej byśmy nie żyli" minuta 14.15 mówi prof Horban główny doradca ministra zdrowia
NEOS com pl2020.12.17 16:23
... ksztaucony lunaczony ... a gamon nieskonczony .... za czapke sliwek mirabelek i szczaw ... wielkie trzepanie kasiory czas zaczac .... 90 zl za wykonanie szczepienia ... szczepialnie rosna jak drozdze ... jest 5 miliardow do ...."wyszczepienia" .... ale to nie koniec .... "zainteresowanych .... https://www.youtube.com/watch?v=DdmsHd0tARo&t=1518s
Anonim2020.12.17 16:19
ja pisowską eugenike przeżyje ale emerytów szlag trafi... poza tym sam na początku wrzesnia mialem covid na 66% gdyz chorowala cała rodzina co nigdy sie nie zdarzylo, a jesli nawet to nie byl covid to (Horban sie zgodzi) mam zwiekszona odpornosc na dluzszy czas
No jak to @kaku ?2020.12.17 16:00
Przecież mamy "spadek" i to nie jakiś zwyczajny a "znaczący": https://www.fronda.pl/a/znaczacy-spadek-zakazen,154462.html
JacekK2020.12.17 15:56
W ramach kwarantanny politycy i tzw dziennikarze powinni sami się zamknąć w pomieszczeniach pozbawionych dostępu do mediów. Wtedy pandemia zacznie zanikać.
"Miałem się za erudytę,"2020.12.17 15:54
Gratuluje dobrego samopoczucia. Twoja polszczyzna na to nie wskazuje.
Michał Jan2020.12.17 16:02
Jakoś nie widzę w Tobie właściwej osoby do takich ocen. Skup się na ćwiczeniach w kolorowaniu drwala.
man.of.Stagira2020.12.17 15:52
JAK TO?! To NIE BĘDZIE Sylwestra w KOLONII?! ...SKANDAL!...i rasizm...xD
NEOS com pl2020.12.17 16:29
... boooo panTera i pan POtem z klempaRT ... majo na ulicy zastepstwo ... hehe ... noooo muzulmany juz szpicuja ..."dzidy" ... https://www.youtube.com/watch?v=ISpWn9aQa14
JANOSIK2020.12.17 15:51
Ludzie opamietajcie sie ,ile mozna sluchac debilnych nakazow jak tylko przchodza swieta.Dokad bedziemy isc jak barany zez.Milego dnia
NEOS com pl2020.12.17 16:30
100/100 ..... https://www.youtube.com/watch?v=ISpWn9aQa14
JANOSIK2020.12.18 0:43
dobry kawalek,dzieki
Anonim2020.12.17 15:51
I tak oto nikt się nie spodziewał jak w Polsce powstała partia n-socjalistyczna, z ta tylko różnicą w stosunku do NDSAP, że gnębi nie obcych ale swoich. Obyś żył w ciekawych czasach. Pokażmy im faka na wyborach.
NEOS com pl2020.12.17 16:31
100/100 ..... https://www.youtube.com/watch?v=ISpWn9aQa14
w GW i TVN2020.12.17 15:48
reżim zamknął w Tworkach Wielką Wyjącą Lochę-Macicę
Michał Jan2020.12.17 15:42
Miałem się za erudytę, ale brakuje słów w ludzkim języku, żeby opisać te decyzje. Najpierw skitrali 20000 zachorowań, żeby nie przekroczyć progu czarnego, a teraz, gdy już dawno spadliśmy z fioletowego na czerwony i zaczęliśmy ocierać się o żółty, to ten tutaj przekazuje (sam tego nie wymyślił), że sztucznie wchodzimy do czarnej.
Anonim2020.12.17 15:56
Ty juz na wiosnę już wiedziałeś jakie będą efekty tej hucpy. Morze trupów przez walkę z koronawirusem. Pokuś się o konkretniejsze diagnozy po nowym roku. Rewolta na ulicach?
Michał Jan2020.12.17 16:20
Jest pewna różnica, bo na wiosnę można było wnioskować, a tu trzeba "jasnowidzieć". Myślę, że rząd ma w rękach sondaże pokazujące, jak mały procent Polaków wierzy w te ich szczepionki i będzie cisnął, aż sami nie zaczną o nie prosić. Obawiam się, że posunie się nawet do wprowadzenia stanu wyjątkowego (to ograniczenie przemieszczania się w Sylwestra, to jakiś żart prawny), więc jak ktoś wyjdzie protestować, to będziemy mieli powtórkę z "Wujka". W każdym razie, wojsko przy szczepionkach będzie nie do pomocy, ale do asysty, żeby nie szczepić szpitalnych toalet za łapówkę.
Anonim2020.12.17 16:35
Mnie się zdaje że zwolenników restrykcji nadal jest sporo a oni łaski nie robią i powinni się zaszczepić. Mam wątpliwości czy PIS da rade w ciągu 21 dni 2 razy zaszczepić chociaż chętnych lub dostających propozycje nie do odrzucenia jak pracownicy budżetówki. Nie martw się na zapas.
Michał Jan2020.12.17 17:46
W jedynym, znanym mi sondażu, w Polsce było ok. 40% niechętnych. We Francji - 60%. W wewnętrznym sondażu rządowym może być pomiędzy, co oznaczałoby kolejną porażkę i to w sprawie, która miała być kluczowa. Stąd ta desperacja i zamordyzm. Czy im się uda sprawnie zaszczepić? No chyba nie jesteśmy dziećmi, żeby wątpić, nieprawdaż?
Anonim2020.12.17 15:41
Nierzad wprowadza kwarantanne narodowa? to nie dlugo bedzie mial kwarantanne za kratami.
Michał Jan2020.12.17 15:44
Niektóre kraje nie wydają swoich obywateli. A mało które Polsce, więc nie łudziłbym się na Twoim miejscu.