Pilne! Czy wydarzy się tragedia? Czy Polak w Wielkiej Brytanii zostanie odłączony od aparatury podtrzymującej życie? - zdjęcie
08.01.21, 09:18fot. pixabay.com

Pilne! Czy wydarzy się tragedia? Czy Polak w Wielkiej Brytanii zostanie odłączony od aparatury podtrzymującej życie?

16

Do tragedii Polaka może dojść już dzisiaj w szpitalu w Plymouth w południowo-zachodnim rejonie Wielkiej Brytanii. Najprawdopodobniej szpital otrzyma zgodę tamtejszego sądu na odłączenie aparatury podtrzymującej życie obywatela Polski. 

Polak po ataku serca od dwóch miesięcy jest w stanie śpiączki. Wcześniejszej w sprawie naszego rodaka interweniował szeg polskiego MSZ Zbigniew Rau i termin podtrzymywania funkcji życiowych Polaka został przedłużony do 7 stycznia 2021.

- Ordo Iuris w związku z tą sytuacją zażądało decyzji tymczasowej od Komitetu ds. Praw Osób z Niepełnosprawnościami ONZ. Fundacja podkreśla, że art. 10 Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych zapewnia wszystkim, w tym niepełnosprawnym, prawo do życia – czytamy na portalu tyso.pl 

W Wigilię Bożego Narodzenia Polak mieszkający i pracujący na stałe w Wielkiej Brytanii został odłączony od wody oraz substancji odżywczych. Jak na ironię w składzie sędziowskim Sądu Apelacyjnego, który odrzucił sprzeciw rodziny znajduje się sędzia, która nie pozwoliła żyć także Alfiemu Evansowi, a mianowicie Lady Justice King.

Pacjent, o którym mowa, znany jest publicznie tylko jako „P” lub „RS”. Doznał on w listopadzie tego roku poważnego uszkodzenia mózgu po przebytym zawale serca w swoim domu w Anglii w West Midlands. Obecnie jest w śpiączce, a brytyjscy lekarze uważają, że resztę życia spędzi w stanie „minimalnej świadomości”, a jego dalsze życie nie miałoby „sensu”.

Po takiej opinii lekarzy zespół prawny University Hospitals Plymouth NHS Trust wystąpił do sądu o orzeczenie zezwalające na zaprzestanie leczenia podtrzymującego życie RS, co pozwala w brytyjskim prawie na usunięcie rurek do karmienia i nawodnienia.

Żona pacjenta, 17-letnia nie pracująca nigdzie kobieta, poparła stanowisko szpitala zezwalające na zaprzestanie jego dalszego leczenia. Matka i siostry Polaka natomiast sprzeciwiły się temu, powołując się na głęboko zakorzenione katolickie wierzenia RS w zakresie ochrony życia. Polak był też zdecydowanym przeciwnikiem skazania na eutanazję Alfiego Evansa.

Co szczególnie skandaliczne, rodzina Polaka nie mogła „odbyć normalnej konsultacji, ponieważ szpital im na to nie pozwalał”, a polski neurolog po obejrzeniu nagrania przekazanego mu przez siostrę chorego stwierdził, że jego stan może ulec poprawie.

Co równie niewiarygodne i nie akceptowalne, sędzia Lady Justice King uznała, że Polak nie jest katolikiem, ponieważ ożenił się z rozwódką i nie może być w tej sytuacji mowy o opiece do koniec życia. Argument mający ratować mu życie, że jest on katolikiem, brytyjska sędzia określiła jako „naprawdę niewłaściwy”.

Sędzia, która odmówiła także prawa do życia Alfiemu Ewansowi, stwierdziła także, że „sędziowie nie powinni zajmować się teologią”, a jednak określiła, że Polak nie może być katolikiem z uwagi na małżeństwo z rozwódką.

Czy uda się uratować przed tą bezwzględnością życie naszego rodaka?

 

mp/lifesitenews.com/tyso.pl/fronda.pl

Komentarze (16):

Anonim2021.01.8 12:11
To jest CUDZOŁOŻNIK! Wysłać go jak najszybciej przed oblicze Sprawiedliwości Bożej!
setyhsdt2021.01.8 12:10
małe pytanko, dlaczego polska ambasada nie zgłosi się do odebrania pacjenta aby dalej go leczyć w Polsce? nie wspominam tu już o rodzinie która już powinna coś robić w tym kierunku, sąd wb pewnie by się przychylił do takiego działania, bo wiadomo, że chodzi tu o pieniądze
Ambasada już się zgłosiła2021.01.8 12:16
Ale odpowiedź jest odmowna. Ja organy tego pana czekają już chętni.. Panie Morawiecki, co Pan na to?
Maria Błaszczyk2021.01.8 14:57
??? Na organy człowieka będącego od dwóch miesięcy w śpiączce? Poważnie?
Jenny2021.01.8 11:37
Dziennikarzyno,ty tak na serio?wyskrobiesz chociaz raz artykul bez bledow?
ks. Bogusław2021.01.8 11:14
„Przypadek, który widziałem na własne oczy. Przyprowadzili otyłego mężczyznę i pobrali mu całą krew, aż umarł. Mówili, że potrzebują krwi dla żołnierzy niemieckich. Wykorzystywali też ludzkie ciało,… „ do operacji.” Relacja Jaakova Silberberga, członka sonderkommando w Auschwitz, w książce z 2001 r. <<… płakaliśmy bez łez…>> s. 228.
katolik2021.01.8 11:01
Człowiek powinien żyć od poczęcia do naturalnej śmierci. Ordojurki powinny dążyć do jak najszybszego odłączenia od tej sztucznej aparatury.
emeryt. kapelan szpitala2021.01.8 14:16
"Kto szuka znajduje". Przyjdzie czas że będziesz potrzebował albo kroplówki albo tlenu, albo rozrusznika a wtedy - (...)
Anonim2021.01.8 10:46
A jeszcze 100 lat temu ludzie umierali w sposób naturalny i nikt nie słyszał o maszynach wentylujących płuca i podtrzymujących akcję serca.
Małżonka tego pana to ..2021.01.8 10:44
17 - letnia ROZWÓDKA?
gość2021.01.8 10:14
Jeśli Anglicy wystawili Polsce rachunek za to, że kiedyś Polacy chcieli sobie trochę polatać na Spitfire'ach - to czy dzisiaj będą się wahać przed przekształceniem jednego Polaka na części zamienne ?
Po 11 ...2021.01.8 9:57
To w końcu Ordo Iuris walczy o prawo do naturalnej śmierci, czy o sztuczne życie podłączone do aparatury?
Ordo Iuris2021.01.8 10:02
Tak
rydzyk to diabelski wytrzep2021.01.8 9:41
czemu katolska rodzina nie chce odłączyć to warzywo od aparatury? wedle ich guseł w które wierzą trafi do boga, powinni się raczej cieszyć a nie drzeć mordę na cały świat...
Dam2021.01.8 9:33
Od dawna się zastanawiam jaki sposób godzicie ze sobą "życie od poczęcia do NATURALNEJ śmierci" ze SZTUCZNYM podtrzymywaniem życia? Czy to nie jest działanie wbrew Bogu? Może ktoś wyjaśnić?
Anonim2021.01.8 9:25
Prawo to prawo, co ma o tego to, kto w jakie gusła wierzy?