Pięta: Policja zapewniła korzystny dla homolewicy medialny przekaz - zdjęcie
11.06.11, 21:08

Pięta: Policja zapewniła korzystny dla homolewicy medialny przekaz

4

Postępowanie policji było zwykłym nadużyciem uprawnień i zastosowaniem reżimu odpowiedzialności zbiorowej wobec uczestników zgromadzenia wyrażającego szacunek dla rodziny i dobrych obyczajów. Moim zdaniem, celem bezprawnego przetrzymywania na skwerku obok pomnika Armii Krajowej około 300 młodych ludzi było zastraszenie ich oraz zapewnienie korzystnego dla homolewicy przekazu medialnego z przebiegu marszu homoseksualistów.

 

Interweniując u oficerów policji dowodzących operacją dowiedziałem się, że w kierunku pokojowo nastawionych gejów i policjantów rzucano petardy. W celu ustalenia sprawców tych wykroczeń policja otoczyła kordonem wszystkich zgromadzonych przeciwników homoparady i, stosując czasochłonną procedurę spisywania i weryfikacji danych osobowych, przetrzymywała ich przez kilka godzin. Dotyczyło to także osób, które poczuły się źle, kobiety w zaawansowanej ciąży i osób, które chciały skorzystać z toalety. Gdy poprosiłem aby skierować do czynności weryfikacyjnych więcej funkcjonariuszy, otrzymałem odpowiedź od komisarza Wojciechowskiego, że braki kadrowe i braki w wyposażeniu uniemożliwiają przyśpieszenie tej procedury.

 

Uważam, że tego rodzaju postępowanie policji jest złamaniem prawa do swobody poruszania się gwarantowanego w 52 Artykule Konstytucji RP. Platforma Obywatelska, zabiegając o poparcie Gazety Wyborczej i innych mediów wspierających postulaty homolewicy, posłużyła się funkcjonariuszami policji by zapewnić komfort osobom uczestniczącym w marszu sodomitów.

 

Bezprawne ograniczenie wolności przemieszczania się przeciwnikom promocji zboczeń i dewiacji pozwoliło zaprezentować gejowski marsz jako imprezę niewywołującą protestów i akceptowaną przez mieszkańców Warszawy. Należy ubolewać, że policja nie wykazała się taką stanowczością wobec osób bezprawnie blokujących Marsz Niepodległości.

 

Zapowiadam, że zamierzam skierować do ministra Millera interpelację w sprawie bezprawnego ograniczenia swobody poruszania się obywateli, łamania wolności konstytucyjnych i politycznego zaangażowania się policji. 

 

not. eMBe

Komentarze (4):

anonim2011.06.11 21:27
<p>Miłość Tuskowo- unijna powoli zbierać będzie owoce tej wzajemnej miłości. Homo- niewiadomo zaczynają coraz pewniej się czuć.</p>
anonim2011.06.11 21:41
<p>A gdzie ta policja jest jak ich NAPRAWDĘ potrzeba? Ubrani \"po zęby\" na przechodni&oacute;w... :hahaha: Debile jeżdża po miastach 100km/h nie ma p&oacute;ł policjana żeby takiego zatrzymać. Kiedyś w centum mojego miasta taki DEBIL przywalił CZOŁOWO w malucha. Bogu dzięki, że jakimś cudem nie zabił nikogo. Oczywiście szanowna władza NIC z tym nie robi a debile jak jeżdża 100km/h po centum tak jeżdżą... Innym razem szedłem sobie w Zakopanym do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzept&oacute;wkach, organiczenie prędkości, miasto a tam idioci 80km/h... a tu tłumy ludzi na chodnikach. Tylko czekać aż kogoś stunką. Niech się wezmą za regulację ruchu drogowego... ale oni zatrzymają człowieka \"dokumenciki proszę\" i czy masz gaśnice w samochodzie...&nbsp;</p>
anonim2011.06.11 21:42
<p>Takie nowe ZOMO (tylko inaczej), do bicia ludzi.</p>
anonim2011.06.12 20:11
<p>300 młodych ludzi na skwerku &lt;3 &lt;3 &lt;3</p>