Pierwsze czytanie gender-ustawy Grodzkiej wycofane z porządku obrad - zdjęcie
24.07.13, 05:34Anna Grodzka (fot. Radek Oliwa_Wikipedia)

Pierwsze czytanie gender-ustawy Grodzkiej wycofane z porządku obrad

14

Marszałek nie zdradziła szczegółów swojej decyzji. Centrum prawne Ordo Iuris przypuszcza, że Konwent Seniorów podzielił ich argumentację, dotyczącą nieprawidłowości związanych z drukiem sejmowym 1469, które budziły wątpliwości co do możliwości rozpatrywania projektu ustawy o uzgodnieniu płci podczas 46 posiedzenia Sejmu.

Centrum Ordo Iuris zauważyło, do 22 lipca 2013 druk sejmowy 1469 zawierał inny projekt ustawy niźli ten, którego dotyczył wniosek posłów reprezentowanych przez posła Annę Grodzką z dnia 3 stycznia 2013 r. Projekt ustawy o uzgodnieniu płci z druku sejmowego 1469 stanowił wierne powtórzenie projektu z 9 maja 2012 roku, który został wycofany przez projektodawców i nie był projektem złożonym do Marszałka Sejmu 3 stycznia 2013 roku. 

Ordo Iuris przypominało również, że projekt z 3 stycznia 2013 roku budzi zasadnicze wątpliwości natury konstytucyjnej a proponowane w nim rozwiązania prawne są w swym merytorycznym kształcie zdeterminowane przez ideologię gender.

Projekt ustawy przygotowany przez Annę Grodzką budził ogromne kontrowersje, m.in. dlatego, że umożliwiałaby decydowanie o swojej płci nawet 16-latkom

eMBe/Ordoiuris.pl 

Komentarze (14):

anonim2013.07.24 5:45
Ok. Więc uzgodnijmy czy Grodzko to facet czy kobieta. Proszę przygotować karty do głosowania druk nr UE666/01. I jak tu nie popierać głosów o monarchii czy dyktaturze a izby wyższą i niższą rozgonić na cztery wiatry...? Taka "elyta" dostała się do parlamentu, kretyni i zboczeńcy.
anonim2013.07.24 5:53
I co "krzysiu"? Zatkało kakao???
anonim2013.07.24 6:16
Piogalizm czyli genderyzm, tak samo jak poprzednie (hitleryzm, stalinizm) śmierdzące zbrodnicze ideologie - narobią zniszczenia, namordują i będą przepoczwarzać się w następne; takie jest szatańskie działanie
anonim2013.07.24 6:30
@arbiter To Ty w końcu uznajesz te przykazania czy nie? Uznajesz ST czy nie?
anonim2013.07.24 6:43
@arbiter "Nawiasem, o 2. przykazaniu miłości, o którym napisałem mówił Chrystus". No to Cię mam. Owszem mówi Chrystus, ale je poszerza - Jego przykazanie miłości jest w innym miejscu Ewangelii niż Mt 19,18-19, o którym myślisz (wtedy Jezus wręcz cytuje ST - choćby Kpł 19,18 i Pwp 6,4-5). Ja się tu akurat nie muszę doedukowywać. Swoją drogą to nadal dziwi mnie Twój relatywizm - że uznajesz tylko Dekalog ze ST - czemu tylko Dekalog?
anonim2013.07.24 6:55
@arbiter No dobra, ale Twoje pojęcie przykazania miłości nie przekracza ram ST - a Ty przecież uznajesz Tylko Ewangelię (z wyjątkiem Dekalogu i przykazania miłości ze ST jak się okazuje). Jeśli więc uznajesz Ewangelię to powinieneś wiedzieć gdzie Chrystus daje w niej przykazanie miłości - inaczej uprawiasz hipokryzję: mówisz, że generalnie odrzucasz ST, ale tak naprawdę w swoim myśleniu nie wykraczasz ani milimetr poza ST. (a NT to nie tylko potwierdzenie ST, ale też poszerzenie go; pójście dalej - Ty jesteś w ST). " bo Chrystus potwierdził Dekalog, poprzez te dwa "skrócone" przykazania". Słaby argument - Chrystus potwierdza Dekalog przede wszsytkim w Kazaniu na Górze - tam go potwierdza i rozszerza (zgodnie z tym co wyżej napisałem o rozszerzeniu przykazania miłości).
anonim2013.07.24 6:59
@arbiter, po tym co piszesz o NT i ST wynika , że z taki z ciebie katolik jak z żyda muzułmanin... Ich chłopie się wykąp i umyj zęby i przerzuć sie na swój zaprzyjaźniony lewacki portal a nie rób smrodu na Frondzie, bo twe komentarze są prymitywne i bez sensu...
anonim2013.07.24 7:01
@Tom444aga Arbiter to nie katolik, więc Twoje argumenty są nie trafione.
anonim2013.07.24 7:08
Podstępne podstawienie innej ustawy nie godne jest Posła RP. W tym przypadku nie może być mowy o pomyłce. Jest to próba oszukania Parlamentu i Marszałka. Czy Posłowie lubią gdy ktoś z was robi durni, a przez was z narodu. Jesteście wybrani przez nas jako elita, do podejmowania mądrych decyzji. Taka praktyka jest niebezpieczna i powinna być karana.
anonim2013.07.24 7:09
@arbiter Ale przecież dokładnie tylko potwierdziłeś to, co do tej pory napisałem - Jezus cytuje wtedy ST (te fragmenty, które Ci podałem). Przykazanie miłości daje ostatecznie w innym miejscu Ewangelii. Niestety, ale dalej nie przekroczyłeś ST ani o odrobinkę. "złamanie przykazania z Dekalogu jest złamaniem przykazań miłości (w brzmieniu jak opisałem wyżej) i w związku z tym jasne jest, że go uznaję. I to na bazie tego co powiedział Chrystus". Piękne słowa - serio. Mam tylko nadzieję, że III przykazanie jest Ci z tego powodu bliskie i co niedziela jesteś na Mszy św.?
anonim2013.07.24 8:49
Paradne, @arbiter jehowizmu wysyła na prawo i lewo do spowiedzi. Znalazła się wyrocznia i jedyna wykładnia przykazań. "Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi" Zboczeniec jest zboczeńcem, człowiek chory jest chorym a zło jest złem. To sobie zapamiętaj prowokatorze i fałszywy znawco nauk Chrystusa!
anonim2013.07.24 8:59
arbiter napisał(a): Lip 24, 2013, 9:22 rano: "Aczkolwiek, przypominam, że przykazanie mówi: "Pamiętaj abyś dzień święty święcił", a nie "Pamiętaj, abyś w dzień święty uczestniczył we Mszy św.", więc to czy nieuczestniczenie we mszy jest złamaniem tego przykazania nie jest takie jednoznaczne." Taki tekst może napisać jedynie osoba mająca poważne kłopoty z logiką i/lub wiedzą, i jako taki stajesz dla mnie mało ciekawy. Twoje wywody są tak pokrętne jak te stosowane przez marksistów próbując dezawuować istnienie Boga. Nota bene, czy przyjęcie nicka "arbiter" nie jest przejawem pychy (1 grzech główny). Tak tylko głośno myślę...
anonim2013.07.24 9:58
@arbiter "stosuje się (a przynajmniej się staram) do tego co mówi Chrystus, a związek ze ST nie ma dla mnie większego znaczenia". Póki co nie ukazałeś ostatecznej wypowiedzi Chrystusa na temat przykazania miłości, więc nie do końca jestem pewien co znaczą powyższe słowa - póki co jestem przekonany, że funkcjonujesz (o ironio) w ramach tego, co dał nam Bóg przez objawienie ST - choć przyznaję, że to już dużo (jestem pozytywnie zaskoczony Twoją osobą). " to czy nieuczestniczenie we mszy jest złamaniem tego przykazania nie jest takie jednoznaczne." Zgadzam się, jeśli tylko zamknąć pole interpretacji do ST (znów o ironio). Jeśli jednak serio bierzesz pod uwagę słowa Jezusa w Ewangelii, to powinno być dla Ciebie to jednoznaczne (wystarczy wziąć choćby Mt 16,18)
anonim2013.07.24 11:25
:)))) Chcesz mnie zabić śmiechem (jaki we mnie wywołujesz) ? Toż to złamanie 5 przykazania! Do spowiedzi! W ramach zadośćuczynienia proszę, nie pisz na Frondzie!