13-latek ma decydować o swojej płci?! Posłowie zajmą się projektem ustawy Anny Grodzkiej - zdjęcie
23.07.13, 07:14Anna Grodzka (fot. Radek Oliwa_Wikipedia)

13-latek ma decydować o swojej płci?! Posłowie zajmą się projektem ustawy Anny Grodzkiej

14

Na wtorkowym posiedzeniu Sejmu odbędzie się pierwsze czytanie poselskiego projektu o uzgodnieniu płci. Jak ostrzega "Rz", przewiduje on dwie poważne zmiany w prawie.

Pierwsza dotyczy osób transseksualnych, które będą mogły decydować o swojej płci już po ukończeniu 16. roku życia. Do "zmiany płci" potrzebne byłoby orzeczenie wydane przez dwóch lekarzy lub lekarza i psychologa. "Zmiany" mogłyby dokonać także młodsze osoby - za zgodą rodzica lub opiekuna... Najbardziej kontrowersyjną kwestią zawartą w projekcie jest zapis, że "zmiany" płci mogłaby dokonać osoba, która nie poddała się żadnym zmianom jeśli chodzi o wygląd fizyczny.

"Druga zmiana ma dotyczyć osób interseksualnych (mających przy urodzeniu cechy płciowe kobiety i mężczyzn). Obecnie płeć ustala się im w bardzo wczesnym wieku na podstawie zewnętrznego wyglądu, badań genetycznych i uzgodnień z rodzicami. Projekt przewiduje, że istniałby zakaz ingerencji medycznej do 13. roku życia takich dzieci" - czytamy w "Rz". 

eMBe/Rp.pl 

Komentarze (14):

anonim2013.07.23 7:41
Oj @piogalku, Ty zawsze swoje farmazony wciskasz, już się czytać nie chce, ręce opadają ale jeszcze siły do modlitwy za Ciebie są! Pozdrawiam
anonim2013.07.23 8:02
@piogal trzymam Cie za słowo :)
anonim2013.07.23 8:03
@Piogal W imię postępu: penisy w odbyty! TO JEST POSTĘP! KAŁ POD NAPLETKIEM. Osiągnięcie cywilizacji schyłku. Brawo Piogal. Pan Krzysztof B. obecnie podobno kobieta, szuka akceptacji. NIE MA TAKIEJ OPCJI
anonim2013.07.23 8:12
W tytule powinno być "...ustawy Krzysztofa Bęgowskiego vel Anny Grodzkiej...". Nazywajmy rzeczy po imieniu. A co do wpisu Piogala, nie raz już obiecywał że przestanie nas katować swoim bełkotem....
anonim2013.07.23 8:29
"Jak ostrzega "Rz", przewiduje on dwie poważne zmiany w prawie". Hehe - poważne to to na pewno nie jest. Raczej kuriozalne.
anonim2013.07.23 8:57
Idiotyczny piogalizm "triumfuje", jak przy wieży Babel.
anonim2013.07.23 8:59
Bęgowski wstydu nie masz ? Komuch zbok !!!!
anonim2013.07.23 9:07
Chcialam napisac, ze to bardzo wartosciowy portal, jest wiele wspanialych artykulow o wierze, takze o bierzacych wydarzeniach, ale niestety jest wiele zlych komentarzy : ( I szkoda, ze moderatorzy tego nie usuwaja. : (
anonim2013.07.23 11:07
To co Grocka proponuje jest niebezpieczne. Ponieważ młody człowiek nie jest do końca dojrzały emocjonalnie. W takim wieku młodzik jest jeszcze w okresie dojrzewania i jest łatwym łupem w rękach rożnych manipulatorów. Jako osoba dorosła, może ze swoim ciałem i mózgiem może robić co chce i nie potrzebuje żadnych zmian w prawie.
anonim2013.07.23 11:14
@ufam O to chodzi, że możemy wymienić się światopoglądami, Apostołowie tez tak dyskutowali. Mniej wyrozumienie nad nieświadomymi baranami. Być może w przyszłości staną się owieczkami.
anonim2013.07.23 11:57
zed- raczej presje wywołują podobni do Ciebie by zabić niewinne dziecko.Oburzacie się kiedy ofiara gwałtu nie odpowiada tym samym,ale wybiera życie.Skąd u was tyle nienawiści do poczętego życia?
anonim2013.07.23 13:03
@Piogal "Wielu ludzi chętnie by mi "po chrześcijańsku" poderżnęło gardło.." To nie w naszym stylu .to u muzułmanów.My to na pal i sruuuu!!!
anonim2013.07.23 14:12
@Piogal Co ty znowu?!.Lepsi byli Pio-Galowie !!!?Hehehehehehehee!!!!
anonim2013.08.1 22:55
W dzisiejszych czasach wątpliwość co do płci dziecka po jego narodzinach można bardzo szybko rozstrzygnąć poprzez badanie DNA dziecka, po czym skorygować zewnętrzne cechy płciowe dziecka na zgodne z jego z płcią biologiczną. Po co więc projekt poseł Anny Grodzkiej odsuwa to ustalenie w czasie, gdy dziecko może być wychowane z błędnie ustaloną płcią, co potem, z oczywistych powodów, powinno być skorygowane? Projekt P. Grodzkiej nad tymi przypadkami się nie pochyla, nie proponuje rozwiązań oczywistych wobec dzisiejszego stanu medycyny, które pozwala na takie ustalenie bez kilkunastoletniego czekania na pytanie "co z niego urośnie?" Zatem cel projektu jest inny. Chodzi w nim o to, aby osoby po 16 roku życia mogły dowolnie sobie zmieniać płeć (trutu frutu ze zgodną "opinią" specjalistów). Wystarczy zatem, aby jeden z panów w tzw. "związku" uznał, że jest kobietą, po czym bez zmiany zewnętrznych cech płciowych jako "transseksualista" uzyskał stosowne papiery w stosownych urzędach i wówczas bez żadnych przeszkód będzie mógł zawrzeć "małżeństwo" przed urzędnikiem stanu cywilnego. I tylko i wyłącznie o to chodziło projektodawczyni.