PGE mocno o decyzji TSUE. ,,Unijny Zielony Ład odniósł porażkę’’ - zdjęcie
21.05.21, 15:54Fot. Anna Uciechowska via: Wikipedia CC 3.0

PGE mocno o decyzji TSUE. ,,Unijny Zielony Ład odniósł porażkę’’

25

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. w stanowczym komentarzu odpowiedziała na dzisiejsze skandaliczne orzeczenie TSUE, który zobowiązał Polskę do natychmiastowego zaprzestania wydobywania węgla brunatnego w Turowie. PGE podkreśla, że orzeczenie wyznacza drogę do dzikiej transformacji energetycznej, a Unijny Zielony Ład właśnie poniósł porażkę.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wezwał dziś Polskę do natychmiastowego zaprzestania wydobywania węgla brunatnego w kopalni Turów. Zastosowany środek tymczasowy ma związek ze sporem między Polską a Czechami, które uważają, że wydając koncesję na dalsze wydobycie Polska złamała przepisy unijne. Zgodnie z dzisiejszym orzeczeniem Polska nie może wydobywać węgla w tej kopalni aż do czasu rozstrzygnięcia sporu.

Na decyzję Trybunału stanowczo odpowiada PGE.

- „Decyzja #TSUE to droga do dzikiej transformacji energetycznej. Unijny #zielonyład na naszych oczach ponosi porażkę”

- napisał a spółka na Twitterze.

Dzisiejsze orzeczenie skomentował również europoseł Patryk Jaki, w którego ocenie „TSUE kolejny raz samozwańczo zabrał sobie polskie uprawnienia. Za chwile się okaże, że Polacy w ogóle nie mogą się rządzić we własnym kraju. Kolonia, której wydaje się polecenia”.

kak/Twitter

Komentarze (25):

Grizzly2021.05.22 23:11
Zapleśniałe k... z TSUE nie będą nam rujnować gospodarki na życzenie nazistów i ruskich1
Foster2021.05.22 19:52
Czy tam rzeczywiście takie piekło ?. Przecież Bogatynia to najbogatsza gmina w Polsce.
B522021.05.22 21:14
co masz owies pod włosami
...2021.05.22 16:51
... jak najszybciej opuścić eurokołchoz....- ten niebieski dom wariatów....z zielonymi zrytymi beretami...
Foster2021.05.22 12:26
Ściemniacie: dla rządu PIS owskiego to nie jest zaskoczenie, bo sami się o to prosili. Wklejam wydruk z lutego: z czeskiej prasy. Władze czeskiego kraju (województwa) libereckiego odwołały się we wtorek od wydanej w styczniu br. polskiej decyzji, otwierającej drogę do rozbudowy kopalni "Turów" - poinformował hetman (odpowiednik wojewody) kraju libereckiego Martin Puta.
B522021.05.22 13:23
komuniści trzymają sztamę i z tamtej strony nic pozytywnego nigdy nie wypłynie dla Polski to się kiedyś skończy referendum tak jak w Anglii przystępowaliśmy do unii gospodarczej a jesteśmy w unii politycznej
B522021.05.22 12:06
zbliża się czas na wyjście z eurokołchozu
Anonim2021.05.22 10:45
TSUE - Europejski Trybunał Bezprawia .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jle_ffm2021.05.22 10:15
Był czas kiedy można było dogadać się z Czechami, ale nie, co tam nam jakieś Pepiki będą podskakiwać, my przecież wstaliśmy z kolan. No to teraz mamy za swoją głupotę i pychę. Pisowcy to zakała naszego kraju, ich rząd nie dba rozwój, transformacje, inwestycje i ma to głęboko gdzieś. Dla nich priorytetem jest utrzymanie się przy korycie i socjalizm poprzez rozdawnictwo kasy ogłupiałemu suwerenowi.
Cezet2021.05.22 10:03
Tak to wygląda jak rządzą nami nacjonaliści. Nacjonaliści myślą tylko o własnej racji stanu i mają gdzieś głęboko rację stanu innych! Prawdziwy patrioci, którymi nie są, myślą o sobie oraz o interesie sojuszników, jakim niewątpliwie są Czechy! To co? Już zapomnieli o Grupie Wyszechradzkiej? A co z tym wielkim Trójmorzem? Polska mogła się dogadać z Czechami, dojść do porozumienia, ale nie... stanęli jak ość w gardle i co Czechy zrobiły? Normalnie skierowali się do sądu międzynarodowego, który jest naszym wspólnym sądem. Nacjonalizm to jest dobry na czas wojny. Na czas pokoju tylko patriotyzm i wspólne granie do bramki a nie, że jeden napastnik chce strzelić gola i mówi, że reszta to idioci.
Maciej Piwowar2021.05.22 8:05
NIE Ustępować TSUE ,Polska to ni Kraj Kolonialny..WASAL UE. Zerwać członkostwo w TSUE.
Zatroskany2021.05.21 21:46
W Euro parlamencie "nikt nic nie rozumie, jak w czeskim filmie". A Czesi i Słowacy zawsze ze strachu, podawali łapkę komuś bardzo silnemu. Jakoś to się nazywa, zapomniałem.
Zarabiaj nawet 300 dol dziennie2021.05.21 20:45
Bitcoin Time jest to platforma działająca na rynku od dwóch lat. Gdy platforma dostała mnóstwo pozytywnych opinii od partnerów z zagranicy, została także wprowadzona do Polski, gdzie teraz cieszy się ogromną popularnością i zdobyła uznanie wśród ogromnej liczne klientów. Platforma przeważa nad konkurencja tym, że jest przejrzysta.Platforma Bitcoin Time posiada wszystkie funkcje wyprzedając konkurencje i w ten sposób umożliwia zarobek każdemu początkującemu traderowi, jak i profesjonaliście. Jeśli jesteś klientem platformy Bitcoin Time to zyskujesz dostęp do: - Stałej pomocy z naszej strony 24/7 - Darmowego wsparcia i pomocy Twojego brokera - Platformy, która jest bardzo łatwa w obsłudze - Renomowanej platformy Mało tego, otrzymasz także dostęp do materiałów edukacyjnych, które pokażą Ci jak zacząć zarabiać, dodatkowo otrzymasz oprogramowanie autotradingowe, a także pomoc naszego profesjonalnego zespołu po stronie systemu, i Twojego brokera.Handlowanie kryptowalutami nigdy nie było tak proste! Wystarczy ustawić oprogramowanie, które zacznie dla nas zarabiać pieniądze przez cały czas. Zacznij zarabiać --> http://bitcointime.com.pl
Adolf2021.05.21 19:51
Teraz czekamy na wyrok o zwrocie Szczecina Niemcom ...
MaxFiend2021.05.21 19:24
Wcale się Czechom nie dziwię. Polska na bezczela postawiła śmierdzącą i trującą elektrownię w najdalszym "zapomnianym" kącie swojego terytorium i zatruwa nią sąsiadów a oni mają siedzieć cicho? W dodatku wykopała przy tym ogromną dziurę dewastując okoliczne środowisko i obniżyła poziom wód gruntowych po czeskiej stronie. Ciekawe jak by zareagował polski zarząd PiS, gdyby takie coś było u któregoś z sąsiadów przy polskiej granicy?
Wiesz co to jest "róża wiatru"?2021.05.21 19:39
A wiesz jak ta "róża" się przedstawia w Polsce? IMGW ma bardzo dobre dane. Zainteresuj się, a dowiesz się takiej rewelacji jak, że to Polska to zbiera zanieczyszczenia ze wszystkich stron. A jeżeli chodzi o wody gruntowe, wiedz, że woda pod górę nie płynie, to Polska traci wody grupowe w tych okolicach. Skąd ja to wszystko wiem? Spędziłem wiele lat robiąc pomiary nie tylko dla IMGW, ale i Uniwersytetu Wrocławskiego. Daj sobie spokój z tą tanią demagogią.
MaxFiend2021.05.21 22:38
No to jakoś słabo mierzyłeś i powinieneś oddać kasę, którą za to wziąłeś. Wysokość dna niecki kopalni to około 130 m a teren po czeskiej stronie ma wysokość powyżej 250 m. Sugerujesz, że woda z dna niecki płynie w górę i zalewa Czechy beznadziejny niedouczony demagogu? :-D :-D :-D :-D
Z punktu widzenia prawnego!2021.05.21 19:20
1) Sąd NIE może wstrzymać pracy kopalni a tym samym elektrowni z uwagi na bezpieczeństwo energetyczne Polski! -------- 2) Sąd NIE może zatrzymać pracy kopalni i elektrowni i oczekiwać, kto wie jak długo, na wyniki badań! Badania mogą być korzystne dla Polski i KTO ZWRÓCI MILIARDY?! --------- 3) Tak zwany sąd TSUE bez prawa ODWOŁANIA SIĘ od decyzji, jest sądem KANGUROWYM! - - - - Od każdej decyzji sądowej każdy ma prawo do odwołania, od tego sądu apelacyjne!
Torchwood2021.05.21 17:57
Tak, rodzinie biednej dziecięcej modelce (stock foto) złe TSUE i Green Deal chce zabrać "livelihood". Ciekawe tylko jak...
TO "DZIĘKI" POLITYCE BANKSTERA2021.05.21 17:12
JAPONIA będzie budować 22 NOWE ELEKTROWNIE WĘGLOWE, no ale co tam Japończycy wiedzą o rachunku ekonomicznym, dbaniu o swój kraj i o konkurencyjność swojej produkcji, budując nowe elektrownie węglowe o sprawności 55% (w Polsce większość elektrowni ma sprawność na poziomie 30%). GDYBY POLSKA tak jak Japonia WYBUDOWAŁA NOWOCZESNE ELEKTROWNIE WĘGLOWE o sprawności 50% (taka właśnie elektrownia była budowana w Ostrołęce, którą teraz jest wyburzana) zastępując stare o sprawności 30%, to O POŁOWĘ SPADŁABY EMISJA CO2, ponieważ przy sprawności elektrowni na poziomie 50% wystarczyłaby połowa węgla potrzebnego do wyprodukowania tej samej ilości prądu, jak w elektrowniach o sprawności 30%. Niestety Polską rządzi globalista/marksista Morawiecki (piesek Lejby Fogelmena wraz z którym Morawiecki zasiadał w radzie Fundacji Project Syndicate Polska, sponsorowanej min. przez Georga Sorosa), który realizuje obłąkańczy plan swoich mocodawców, a za który słono zapłacą Polacy, ponieważ transformacja energetyczna na produkcję tzw. "zielonej energii" będzie Polskę kosztował ponad 2 BILIONY ZŁOTYCH (to tyle co obecny dług Polski), czyli kolejny tzw. "Plan Balcerowicza" podniesiony do potęgi n-tej.
Dziennikarz TVP2021.05.21 16:58
Czeska noga Niemiec.
Marian2021.05.21 16:19
PiS, swoim bardzo dobrym programem dla Polski i który Polakom się spodobał, zepchnął tych ludzików grających rolę opozycji do głębokiej defensywy. Tego już w Berlinie ścierpieć nie mogli. Premier Morawiecki w sporze z żydami zdobył się na stanowczość teraz nadszedł czas by to powtórzyć w sporze z TSUE (z Niemcami). Czekamy.
Böno2021.05.21 16:09
Niestety. Kaczyński i PiS jeszcze bardzie uzależniają nas od Unii. Czy jesteśmy jeszcze suwerennym państwem? Polexit i to jak najszybciej.
Anonim2021.05.21 16:34
Gimbusie - poogladaj sobie PKF - zobacz jaka Polska byla szara i odrapana przed wstapieniem do EU. Wszystkie te szkoly, przychodnie, urzedey, przedszkola, szpitale, drogi, mosty, dworce, itp. - to z fundyszy EU pobudowane sa. Bez tych funduszy Polska dalej bylaby Polska z PKF
Anonim2021.05.21 16:43
O mozliwosci pracy, podrozowania i osiedlania sie gdziekolwiek chcesh w Europie nie wspominam. No, cgyba ze ty tak jak Prezes Polski - jedynie w Ciechocinku byles najdalej od swojego domu