Petycja: powstrzymajmy zmiany podatku liniowego w Polskim Ładzie - zdjęcie
21.09.21, 10:13Fot. screenshot - YouTube (Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw)

Petycja: powstrzymajmy zmiany podatku liniowego w Polskim Ładzie

5

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw Adam Abramowicz zaapelował o poparcie petycji dotyczącej zachowania podatku liniowego w jego obecnym kształcie. Zmiany w tym zakresie przewiduje Polski Ład. W ocenie Abramowicza zmiany będą niekorzystne dla polskich przedsiębiorców. 

Na stronie internetowej Rzecznika poinformowano, że zmiany w zakresie podatku liniowego będą niekorzystne dla małych i średnich przedsiębiorców. Podano, że w 2019 roku takich firm w Polsce było aż 700 tysięcy.

"Polski Ład nie może być wprowadzany kosztem polskich przedsiębiorców z sektora MŚP, w szczególności rozliczających się podatkiem liniowym. W 2019 roku było około 700 tysięcy takich firm w Polsce.

Proponowana przez rząd reforma podnosi obciążania przedsiębiorców rozliczających się podatkiem liniowym prawie o 50%, z obecnych 19% do 28% bez możliwości odliczenia kwoty wolnej od podatku (30 tysięcy złotych). W praktyce podatek liniowy straci sens dla większości go obecnie płacących. Rzecznik MŚP i Rada Przedsiębiorców uważają, że plany rządu dot. zmian w podatku liniowym w ramach Polskiego Ładu są nieuzasadnione. Dlatego zachęcamy do elektronicznego poparcia petycji, aby zachować podatek liniowy w obecnej formie" - czytamy na profilu Rzecznika.

Do 20 września petycję podpisało 52,8 tys. osób.

jkg/rzecznik małych i średnich przedsiębiorstw, dorzeczy

Komentarze (5):

Pernik-Łopian (agrest)2021.09.21 15:31
Żadne petycje nic nie dadzą! Najwyższe Czynniki Partyjne już zadecydowały OSTATECZNIE!
tak to ja matis89, CHUJ nie katolik!2021.09.21 14:37
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
katolik2021.09.21 12:05
Polska nie jest rządzona przez Polaków, więc masono- żydzi robią tzw, Nowy ład z polska chołotą, która własnie jest pod ukrytym zaborem !!
Anonim2021.09.22 6:11
Fanatykom nie wytłumaczysz, a przecież prezydent i premier to żydzi z krwi i kości także na pewno nie reprezentują Polaków i polskich interesów.
katolicka deratyzacja Polski2021.09.21 11:10
Przedsiebiorcy w Polsce to wielkie koncerny,masoni z Klubow Rotary oraz uwlaszczona nomenklatura komuinistyczna. Stowarzyszenia Przedsiebiorcow Katolickich nawet nie ma ,bo nie ma takich,ktorzy mogliby je zalozyc ! A wydudkany narod slucha uwaznie,czego chca tzw.przesiebiorcy. Przedtem w Polsce klasa srednia byli Zydzi,i to sie nie zmienilo,bo wszyscy sa OBCY.