22.11.17, 13:45

Petru ma wizję. Ateizacja, genderyzacja... a on u steru

Szef (chyba już niedługo?) Nowoczesnej, Ryszard Petru, złożył wyznanie o stanie swojej psychiki. ,,Mam wizję'', powiedział. To wizja jak budować nową Polskę, kierując .Nowoczesną - no i naturlanie, jak nie dać się ,,pożreć'' Katarzynie Lubnauer, Kamili Gasiuk-Pihowicz i innym mającym chrapkę na przejęcie władzy w partii.


Ryszard Petru wystosował list do działaczy swojej partii, mobilizując ich do poparcia jego kandydatury na prezesa. ,,Na naszych oczach, dzień po dniu, ustawa po ustawie, zmienia się ustrój Polski. Musimy być gotowi na powstrzymanie tej destrukcji i wprowadzenie realnych zmian, dla realizacji których powstała Nowoczesna'' - przekonuje w nim Petru.


,,Nowoczesna ma dobry program, a ja mam wizję, jak go skutecznie zrealizować'' - wyznał następnie polityk, specjalista od kredytów we frankach.


Następnie przekonywał w swoim liście, że chce ,,zmieniać myślenie''. ,,Jako jej przewodniczący chcę zrewolucjonizować podejście państwa do przedsiębiorczości, zreformować służbę zdrowia, zmienić myślenie o edukacji'' - napisał.


Nowego przewodniczącego Nowoczesnej delegaci partii wybiorą w weekend. Petru będzie musiał zmierzyć się ze wspomnianą już Katarzyną Lubnauer, a także z Piotrem Misiło, znanym z rzucania na komisji sejmowej papierowymi kulkami.


W swoim liście Petru wyłożył też w najkrótszy możliwy sposób swój program. To wolna gospodarka, ateizacja, genderyzacja.

Jak napisał dosłownie, były już w Polsce partie domagające się ,, wolności gospodarczej, niskich podatków, rozdziału kościoła od państwa, legalizacji związków partnerskich i swobód obywatelskich'', ale .Nowoczesna pod przewodnictwem Ryszarda Petru będzie wyjątkowa.

W Polsce rozdział Kościoła od państwa już istnieje, zatem wyciąganie tego na sztandary oznacza tylko jedno - ateizację społeczeństwa i państwa. Legalne związki partnerskie? Tak zaczynają wszyscy, ostatnio Niemcy - a potem idą homomałżeństwa, homoadopcji i inne zboczenia.

Co ty chcesz nam, Petru, zafundować? .Nowoczesną degenerację? Dziękujemy...

mod