Pereira: Syn Komorowskiego na usługach ludzi WSI - zdjęcie
28.03.15, 11:30fot. YouTube

Pereira: Syn Komorowskiego na usługach ludzi WSI

6

"Losy dzieci pana prezydenta poza okresami kampanii wyborczych, pozostają w cieniu. Tadeusz Komorowski jest ciekawy nie tylko dlatego, że jest synem swojego ojca, ale dla swoich czynów i firmy, w której jest zatrudniony" - powiedział Pereira. "Ta spółka postanowiła na terenach przemysłowych, wybudować drugie miasteczko Wilanów. Tam ma powstać przedszkole na terenie oczyszczalni ścieków. W procesie tej trudniej inwestycji miało pomóc zatrudnienie syna prezydenta" - dodał.

"Sporne grunty należą do kolejnych spółek, które szybko się zmieniają, tak aby uniknąć wyroków sądowych, ale kapitał założycielski pochodzi ze SKOK Wołomin. Na tych terenach znajdują się urządzenia techniczne należące do ciepłowni Ursus. Władzom spółki zależy na zniszczeniu tej infrastruktury, tak, aby można było rozpocząć inwestycję deweloperską" - kontynuował dziennikarz.

Pereira mówił też szerzej o powiązaniach ludzi WSI z PO. "Piotr P., który jest zaczynem tego łańcuszka spółek i spółeczek, które starają się dokonać inwestycji na terenach zakładów Ursus, bo to z jego spółki Kwant pochodzi kapitał. Ten sam człowiek w 2012 wygrał przetarg na słynne bulwary warszawskie, których nieudało się wybudować mimo, że kontrakt został podpisany na 120 milionów" - przekonywał.

kad/radio wnet

Komentarze (6):

anonim2015.03.28 12:03
No i kto wystąpił w obronie syna Prezydenta? No kto? Oczywiście niezawodna w takich razach Gazeta Wyborcza! Czy ludzie naprawdę tak ą otumanieni propagandą, że nie widzą, kto naprawdę rządzi Polską??? Czy naprawdę musi polać się krew na ulicach, aby oderwać od koryta tę bandę?
anonim2015.03.28 12:44
Komorowski może podać Pereira w trybie wyborczym. Dlaczego tego nie robi ?
anonim2015.03.28 13:05
Reżimowe media i PO atakują Andrzeja Dudę za to, że chciał wyjęcia SKOK-ów spod kontroli Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Nie dodają jednak, że KNF powstała za rządów PiS - w 2006 r. - i że przeciwko jej powołaniu głosował... Bronisław Komorowski. Fakt ten przypomniał bloger piszący pod pseudonimem "tad9". Komisja Nadzoru Finansowego to centralny organ administracji państwowej sprawujący nadzór nad rynkiem finansowym w Polsce. Powołany on został na mocy ustawy z 21 lipca 2006 r. o nadzorze nad rynkiem finansowym. Sejm przyjął ustawę, dzięki której powstała KNF, głosami PiS i jego koalicjantów. Cała Platforma Obywatelska głosowała wówczas... przeciwko. PO nie chciała objąć zatem nadzorem finansowym nie tylko SKOK-ów, ale i całego sektora bankowego, zdominowanego przez obcy kapitał. Wśród głosujących przeciwko powstaniu KNF był dzisiejszy prezydent RP Bronisław Komorowski. Jeśli więc to, co robił w sprawie SKOK-ów Andrzej Duda, jest jakoby skandaliczne, to jak nazwać postawę posłów Platformy z Bronisławem Komorowskim na czele?
anonim2015.03.28 13:53
@jozue7 zapomniałeś dodać ,że w tej ustawie o KNF był zapis , że należy spod nadzoru wyjąć SKOKI - oj taki drobiazg. Nie siej fermentu, czytaj dokładnie.
anonim2015.03.28 16:16
[email protected] prl też podobno się skończył i co? [email protected]ógłbyś się zdziwić czasem [email protected]ę takiego niż obecnego który obiecał żydkom odszkodowania za przestępstwa niemców ze sprzedaży lasów państwowych
anonim2015.03.28 17:40
Przypomnijmy, że 19 października 2010 r. były członek PO i WSI Ryszard Cyba wtargnął z bronią do łódzkiego biura europosła Janusza Wojciechowskiego i posła Jarosława Jagiełły. Cyba wystrzelił niemal cały magazynek w kierunku Marka Rosiaka, asystenta Wojciechowskiego. Później broń została wycelowana w Pawła Kowalskiego, który był pracownikiem Jagiełły. Pistolet nie wystrzelił i Cyba rzucił się na Kowalskiego z paralizatoremę. Wyciągnął nóż myśliwski i z zimną krwią wielokrotnie ugodził nim swoją ofiarę.