11.09.13, 08:11Fot. Morgue File

Pedofilia u niemieckich ewangelików

Kentler (zm. 2008) opublikował na Ewangelickiej Akademii Arnoldshain broszurę „Pokaż! Ilustrowana książka dla dzieci i rodziców”. W przedmowie profesor napisał, że gdyby kontakty seksualne między dziećmi a dorosłymi nie były dyskryminowane przez społeczeństwo, należałoby  uważać je za „pozytywne kroki w kierunku rozwoju osobowości”. Popierał też wprowadzenie „równouprawnionych i wolnych od dyskryminacji” związków seksualnych między dorosłymi a dziećmi. Kentler, który w latach 1979-1982 był Przewodniczącym Niemieckiego Stowarzyszenia dla Badań Socjologicznych nad Seksualnością, był też sądowym biegłym do spraw wykorzystań seksualnych.

W 1997 powiedział: „Jestem bardzo dumny z tego, że wszystkie przypadki, w których byłem biegłym, zakończyły się wstrzymaniem postępowania albo uniewinnieniem”.

Chociaż profesor działał także na ewangelickich uczelniach, sam należał do ateistycznego stowarzyszenia. Jednak pedofilię promowali także pedagogowie i teologowie czynnie związani z Kościołem ewangelickim.

Jednym z nich był Gerold Becker (zm. 2010), ewangelicki teolog działający w Odenwaldschule. Według wielu doniesień, był on głównym sprawcą przestępstw seksualnych, jakie miały miejsce w latach 70-tych i 80-tych w Odenwaldschule, której był wówczas dyrektorem. Sprawa wyszła na jaw w 1998, po zgłoszeniu się pierwszej ofiary.

PCh/kath.net

Komentarze

anonim2013.09.11 10:29
jeszcze jeden grzech tzw chrześcijan....
anonim2013.09.11 10:50
Wsrod chrzescijan duzo jest czarnych owiec. Trzeba tepic takie zachowania z cala stanowczoscia. My chrzescijanie powinnismy sie szczegolnie do tego przyczynic. Zero tolerancji ! Jest to zboczenie kryminalne.
anonim2013.09.11 11:17
Jak zwykle lewe istoty typu np. Leunada udają ślepych i głuchych na fakty, ale mierzą według lewej miary, która chce pokazać, ze jak w jej szeregach jest źle to gdzie indziej nie lepiej. A jednym z faktów jest to, że tylko w Kościele Katolickim patologie i przestępstwa są z największa surowością ścigane, karane, a zjawisko zwalczane. Natomiast w lewicowych organizacjach pedofilia pochwalna, promowana i lansowana Jak się okazuje u Ewangelików - tolerowana. No ale lewe towarzystwo tych różnić nie widzi i nigdy zobaczyć nie zechce, bo zaprzeczanie faktom i rzeczywistości to jeden z fundamentów lewych jak np.Leunad