Pedofilia jako orientacja seksualna? Błąd w druku - zdjęcie
01.11.13, 18:29

Pedofilia jako orientacja seksualna? Błąd w druku

23

American Psychiatrich Associations (APA) poinformowała, że w tekście podręcznika znalazł się błąd polegający właśnie na określeniu pedofili jako orientacji seksulanej, a nie zaburzenia.

Błąd wydaje się jednak bardzo dziwny - nie chodzi bowiem o literówkę, czy przypadkowe słowo, ale określenie, które bardzo łatwo można by wpisać w tendencję demedykalizacji i depenalizacje zaburzeń i zboczeń seksualnych.

Psycholog Bogna Białecka skomentowała dziś na facebooku tę sytuację: "To było testowanie, czy ktoś jeszcze zrobi raban. Zrobiliśmy, wycofali się. Za chwilę będzie następne podejście. Ale na razie victoria."

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do oficjalnego sprostowania

ToR/dsm5.org/facebook.com

Komentarze (23):

anonim2013.11.1 18:37
lewacka hołota testuje.
anonim2013.11.1 18:45
Zajebiaszczo. Po prostu cyrk na kółkach. Ciekawe, kiedy to stado owiec da się ogryźć do kości. Kiedy dochodzi do seksu, człowiek głupieje. Świat uważa seks za coś, co się każdemu należy jak psu buda. Na takiej zasadzie, że jak np. jedzenie czekolady grozi komuś np. wstrząsem, bo ma uczulenie na czekoladę, to mu lekarz radzi nie jeść czekolady. Jak komuś gejowski tryb zycia grozi HIV-em, to nie ma takiej opcji, żeby zrezygnował z czegoś, co mu do zycia jest tak konieczne, jak np. czekolada w zamian za spokój i pewność wolności od HIV-a. Cała energia nauki idzie w kierunku: jak zwalczyć HIV bez rezygnacji z dup...nia się z kim popadnie w darkroomach.
anonim2013.11.1 18:50
To bydlaki. Rzekoma literówka. Niestety tak działają lewackie autorytety. Bez honoru.
anonim2013.11.1 18:58
Bogna Białecka oczywiście ma rację. Ale będą następne kroki tego tańca. Dwa kroki wprzód, jeden w tył. To był ten w tył. Niezadługo znów będzie dwa kroki wprzód, jeden w tył. Byle rewolucja małych kroczków postępowała.
anonim2013.11.1 19:04
Książka przed wydaniem jest czytana i sprawdzana. Nie jest to błąd merytoryczny, lecz ma za taki uchodzić, jak się czytelnicy doszukają. Lewactwo popiera pedofilię. Dlatego mówią, że wszystkie orientacje są normalne i dopuszczalne. Obecnie tylko homoseksualna a w przyszłości pedofilska. Przygotowują grunt i oswajają narody do jej wprowadzenia. Wprowadzanie nauki o seksie (seksualizacja), jest etapem przygotowującym dzieci do aktów seksualnych w wieku dziecięcym. Wyobrażacie sobie jak stare dziady, będą wasze dzieci i wnuki seksualnie wykorzystywać. A wy nic nie będziecie mogli zrobić, bo dadzą im prawa do tej orientacji seksualnej. To wy będziecie łamać prawo a nie pedofile. Oni będą chronieni przez prawo. To nam proponuje globalizacja, za złudny ład i miskę strawy. http://chomikuj.pl/nbogdanus/E-BOOKI+KATOLICKIE GLOBALNA REWOLUCJA SEKSUALNA Likwidacja wolności w imię wolności Globalna rewolucja seksualna, propagowana przez ONZ i Unię Europejską, wkradła się do polityki, instytucji władzy i placówek oświatowych. Tam stopniowo, za plecami opinii publicznej, zrodził się z niej ogromny program przekształcenia społeczeństwa, który burzy podstawy demokracji i przybiera coraz bardziej totalitarny kształt. Gabriele Kuby, socjolog z wykształcenia i matka trojga dzieci, od czasu przejścia na katolicyzm w 1997 roku zajmuje się w licznych publikacjach i wykładach krytyczną analizą ideologii genderowej oraz jej destrukcyjnym wpływem na współczesne społeczeństwa, jak i przyszłe pokolenia. Miejmy nadzieję, że ta książka - rzetelna, bezkompromisowa i daleka od "poprawności politycznej" analiza wdrażanej na naszych oczach globalnej rewolucji kulturowej - otworzy oczy i sumienia także odpowiedzialnym za politykę, Kościoły, kulturę i społeczeństwo, aby z przekonaniem stawali w obronie godności człowieka i opartego na niej systemu wartości
anonim2013.11.1 19:05
Ciekawe ilu pedałów i na jakich stanowiskach zasiada w APA?
anonim2013.11.1 19:34
Artykuł mówi nieprawdę, co jest kłamstwem o tyle rażącym, że treść poprawki jest powszechnie dostępna. Pedofilia nigdy nie była w DSM uznawana za "orientację seksualną". Reakcja (opóźniona o pół roku, DSM-V została zatwierdzona w połowie maja tego roku) sprawiła zaś tylko tyle, że APA zdecydowało się zastąpić kontrowersyjny termin wyrażeniem bardziej poprawnym politycznie. Pedofilia przez cały czas była określana w tym podręczniku jednoznacznie jako dewiacja lub zaburzenie. Nigdzie słowo "parafilia" bądź "zaburzenie parafilne" nie zostało zastąpione słowem "orientacja seksualna". Z tego też powodu korekta nie polegała na zastapieniu słowa "orientacja" słowem "zaburzenie", jak utrzymuje artykuł. W jednym z fragmentów mówiących o kryteriach diagnostycznych pada słowa "orientacja seksualna" ("sexual orientation"), zaś według sprostowania powinno znajdować się tm wyrażenie "zainteresowanie seksualne" ("sexual interest")..Różnica ta w żaden sposób nie wpływa na definiowanie pedofilii jako zaburzenia psychoseksualnego.
anonim2013.11.1 19:46
nakłamaliście, a teraz zwalacie na lewaków.
anonim2013.11.1 19:49
"Społeczeństwo nie jest jeszcze tak nowoczesne.Musimy dalej mącić w głowach gojów tak jak robiliśmy to z homosiami i innymi dziwolągami.To nam się prawie już udało,no oprócz tych "zacofanych" ludów słowiańskich,węgrów i innych wschodhioeuropejczyków.Tu powinna pokazać machina hollywoodu o tym "biednym pedofilu,wszędzie poniżonym i pogardzonym" przez seriale,talkszoły i inne media.Musimy działać,bracia,zanim reakcja się znów obudzi i nas zmiecie.Musimy szczególnie celować w kościół katolicki bo to największy nasz wróg;Oszpecać go na każdym kroku,gdzie tylko się da."
anonim2013.11.1 20:28
Troszkę z Was kłamczuszki frondziaczki :)
anonim2013.11.1 20:59
"Artykuł mówi nieprawdę, co jest kłamstwem o tyle rażącym, że treść poprawki jest powszechnie dostępna. Pedofilia nigdy nie była w DSM uznawana za "orientację seksualną"." Jak wielkim trzeba byc idiota zeby nie rozumiec tekstu pisanego. Razem ze zmiana nazewnictwa, wprowadza sie kolejne "fakty" dotyczace orientacji. "Pedofilia przez cały czas była określana w tym podręczniku jednoznacznie jako dewiacja lub zaburzenie. Nigdzie słowo "parafilia" bądź "zaburzenie parafilne" nie zostało zastąpione słowem "orientacja seksualna". Z tego też powodu korekta nie polegała na zastapieniu słowa "orientacja" słowem "zaburzenie", jak utrzymuje artykuł." jestes bezmózgiem. DSM okreslilo pedofilie jako orientacje seksualna w momencie nie "konsumowania". Jako dewiacje w momencie w ktory doszlo do "skonsumowania" "W jednym z fragmentów mówiących o kryteriach diagnostycznych pada słowa "orientacja seksualna" ("sexual orientation"), zaś według sprostowania powinno znajdować się tm wyrażenie "zainteresowanie seksualne" ("sexual interest")..Różnica ta w żaden sposób nie wpływa na definiowanie pedofilii jako zaburzenia psychoseksualnego." aaaahahahahaha. pewnie ze nie zmienia. To tak jakby nazwac krowe - koniem. "nakłamaliście, a teraz zwalacie na lewaków." Nie. ewaki sa juz tak skretyniale ze nie rozumieja tekstu pisanego i powiazanych z tym okolicznosci, prowadzacych do okreslonych zmian w psychiatrii. "Aga90 napisał(a):Lis 1, 2013, 8:28 po południu Troszkę z Was kłamczuszki frondziaczki :)" Aguniu moja slodka. Dorosnij, doczytaj, zrozum.
anonim2013.11.1 21:07
@zyga123 Nie męcz się.Lewactwo i inne martwe ryby i tak nie zmieni zdania.Oni tak już mają.Czasy PRLu zrobiły swoje:(
anonim2013.11.1 21:33
DSM-5: Diagnostic Criteria 302.2 (F65.4) - Pedophilic Disorder - Full Text Diagnostic Criteria 302.2 (F65.4) - Pedophilic Disorder "A. Over a period of at least 6 months, recurrent, intense sexually arousing fantasies, sex­ual urges, or behaviors involving sexual activity with a prepubescent child or children (generally age 13 years or younger). B. The individual has acted on these sexual urges, or the sexual urges or fantasies cause marked distress or interpersonal difficulty. C. The individual is at least age 16 years and at least 5 years older than the child or chil­dren in Criterion A. Note: Do not include an individual in late adolescence involved in an ongoing sexual relationship with a 12- or 13-year-old. Specify whether: Exclusive type (attracted only to children) Nonexclusive type Specify if: Sexually attracted to males; Sexually attracted to females; Sexually attracted to both Specify if: Limited to incest Diagnostic Features The diagnostic criteria for pedophilic disorder are intended to apply both to individuals who freely disclose this paraphilia and to individuals who deny any sexual attraction to prepuber­tal children (generally age 13 years or younger), despite substantial objective evidence to the contrary. Examples of disclosing this paraphilia include candidly acknowledging an intense sexual interest in children and indicating that sexual interest in children is greater than or equal to sexual interest in physically mature individuals. If individuals also complain that their sex­ual attractions or preferences for children are causing psychosocial difficulties, they may be di­agnosed with pedophilic disorder. However, if they report an absence of feelings of guilt, shame, or anxiety about these impulses and are not functionally limited by their paraphilic im­pulses (according to self-report, objective assessment, or both), and their self-reported and le­gally recorded histories indicate that they have never acted on their impulses, then these individuals have a pedophilic sexual orientation but not pedophilic disorder. then these individuals have a pedophilic sexual orientation but not pedophilic disorder.!!! then these individuals have a pedophilic sexual orientation but not pedophilic disorder.!!!!!! then these individuals have a pedophilic sexual orientation but not pedophilic disorder.!!!!!!!!!
anonim2013.11.1 21:36
@AdamWeishaupt Orientacja seksualna "Homoseksualna" została wymyślona. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić orientację pedofilską czy zoofilską. Sami nie zamykacie się przed innymi orientacjami, otworzyliście tę bramę na przyszłe orientacje. Takie jest wasze stanowisko. I to nie my kłamiemy tylko wy. @sct Co prawda z ironią i przekąsem, ale nie przesadziłeś. Uczysz się.
anonim2013.11.1 22:43
@AdamWeishaupt Czemu wybrałeś sobie na nick nazwisko założyciela masonerii? :)
anonim2013.11.2 1:35
... o ile CharismaNews prostowało w ciągu ostatniej doby swoja informację cztery razy - za każdym razem obarczając winą coraz to inne organizacje - o tyle fronda zrobiła to w swoim niesamowitym przesiąkniętym katolickim jadem stylu ... ... o ile gość.pl najpierw bezkrytycznie skopiował kłamliwą wersję z frondy, tak sprostowanie zamieścił już rzeczowe i merytoryczne, nie ideologiczne ... Ja nawet rozumiem, że ideologi czy wiary należy "bronić" choćby przed nieistniejącym "wrogiem", ale opamiętajcie się ... to już nie jest "portal poświęcony", to już jest "portal poświęcony walce o NASZE - choćbyśmy nawet nie mieli racji to i tak ją mamy" ... Przykre to bardzo ...
anonim2013.11.2 1:56
"... o ile CharismaNews prostowało w ciągu ostatniej doby swoja informację cztery razy [...]" Dzizas. Nastepny kretyn nie rozumiejacy pisanego tekstu. Gdzie takich robia?
anonim2013.11.2 8:37
Stanowczo się sprzeciwiam. Dlaczego kochający inaczej dzieciaczki mają być dyskryminowani. Co za hipokryzja postępaków - no... i ta jak to tam ... nietolerancja.
anonim2013.11.2 9:58
Frondelek to dno.
anonim2013.11.2 10:56
"żyga; jak można prostować cóś co jest proste i 444 razy: orientacje seksualne: pederastia, pedofilia, zoofilia, nekrofilia. ..... jest wolność seksualna czy jej nie ma!!!!!!!??" zalezy co wmowisz spoleczenstwu. Dali rade z homoseksualizmem, dadza rade z reszta. "Asa napisał(a): [ usuńcie ten komentarz! ]Lis 2, 2013, 9:58 rano Frondelek to dno." Pewnie. Idz sluchac APA bez zadnej krytyki.
anonim2013.11.2 12:13
@zyga123 Frondelek to dno. Gdybyś śledził dokładnie "aferę" z "orientacją pedofilską", którą wywoła ten portal, to mógłbyś dojść do podobnych wniosków. Niestety najłatwiej kogoś opluć zwyzywać od lewaków, pedofilów oczywiście w imię chrystusowej miłości, niż zauważyć manipulacje. Albo mi się wydaje albo artykuł, który pierwszy informował o tej sprawie nagle się zaginął. Było tam dość dużo ciekawych informacji, w komentarzach, które pokazywały jak manipuluje Frondelek.
anonim2013.11.2 14:59
Się pospieszyli ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeszcze kilka lat i będzie to całkowicie akceptowane przez elity, teraz jednak gejostwo jest trendy, a nie jakaś tam pedofilia. Mogą też naprędce głosowanie przeprowadzić wśród dewiantów, czy to choroba, czy już orientacja seksualna.
anonim2013.11.2 18:52
"Frondelek to dno. Gdybyś śledził dokładnie "aferę" z "orientacją pedofilską", którą wywoła ten portal, to mógłbyś dojść do podobnych wniosków. Niestety najłatwiej kogoś opluć zwyzywać od lewaków, pedofilów oczywiście w imię chrystusowej miłości, niż zauważyć manipulacje." MANIPULACJA JEST mowienie ze nie uzyto zwrotu orientacja seksualna w stosunku do pedofilii. Pierwszy news na frondzie o tym byl RZECZOWY i na faktach - jedynie zabraklo szczegolow. http://komentarz24.pl/czy-amerykanskie-towarzystwo-psychiatryczne-uznalo-pedofilie-za-orientacje-seksualna/ A afera sie jeszcze nie skonczyla, wobec APA padna jeszcze odpowiednie pytania. Bo to nie pierwszy raz stwierdzaja ze pedofilia to orientacja.