Pedofil Mariusz T. znów w więzieniu - zdjęcie
18.09.19, 07:20Fot. via Pixabay, CC 0

Pedofil Mariusz T. znów w więzieniu

2

Pedofil Mariusz T., morderca czterech chłopców z Piotrkowa Trybunalskiego, trafił do więzienia w Płocku. Został tam przetransportowany z zakładu zamkniętego w Gostyninie.

Przeniesienie do zakładu karnego to decyzja sądu. W najbliższych tygodniach Służba Więzienna zadecyduje, gdzie odbędzie on całą karę – poinformował w rozmowie z Wirtualną Polską mjr Bartłomiej Turbiasz, zastępujący rzecznika prasowego Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

T. w gostyńskim ośrodku przebywał od 2014 roku, gdzie trafił na mocy „ustawy o bestiach” po tym jak odbył karę 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo czterech chłopców w Piotrkowie Trybunalskim.

Pod koniec pobytu w zakładzie karnym odkryto jednak w jego celu materiały z pornografią dziecięcą. Sąd Rejonowy w Gostyninie orzekł kolejne 5,5 roku więzienia, jednak wykonanie kary zawieszono.

Pod koniec czerwca sąd zadecydował, że T. może już odbyć zasądzoną karę. W rozmowie z WP rzeczniczka płockiego Sądu Okręgowego Iwona Wiśniewska-Bartoszewska powiedziała:

Zdaniem sądu terapia i to, że skazany stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, nie mogą być przeszkodą w wykonywaniu prawomocnego wyroku i wykonania kary pozbawienia wolności”.

W sądzie toczy się przeciw Mariuszowi T. jeszcze jedna sprawa w związku z faktem, że w jego pokoju ponownie znaleziono materiały pedofilskie.

dam/wp.pl,Fronda.pl

Komentarze (2):

Chris2019.09.18 12:00
Żeby w 1989 roku wykonano orzeczoną wobec niego (czterokrotnie!) karę śmierci, dziś nie było by problemu.
powstrzymać tęczową zarazę!2019.09.18 7:52
Gej Mariusz T. znany z miłości do chłopców. Przedstawiciel społeczności LGBT.