Pawlicki dla Salve TV: Oto lista najbardziej toksycznych banków! - zdjęcie
30.05.16, 19:00

Pawlicki dla Salve TV: Oto lista najbardziej toksycznych banków!

"Każdego dnia samobójstwo popełnia kilka ofiar oszustw bankowych. To są setki tysięcy ludzi w totalnej rozpaczy! Ile jeszcze straci życie zanim państwo zdecyduje się im pomóc? - pytał na antenie Salve TV red. Maciej Pawlicki, producent filmowy, publicysta, szef Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu skupiającego “Frankowiczów".

"Chwilówki to rabunek w biały dzień od najbiedniejszych ludzi. To instrumenty finansowe kompletnie niezgodne z polskim prawem! To jest lichwa, na którą polskie państwo bezradnie się patrzy. Według prawa kredyt może mieć oprocentowanie do 20%, oni naliczają 200%!” - komentuje Pawlicki w rozmowie z Ewą Pietrzak.

Redaktor ujawnia, które banki stosują ryzykowne instrumenty finansowe, reklamowane jako kredyty: "mBank, Bank Millenium, Getin Bank, BZ WBK, PKO BP… - nie tylko zagraniczne, ale i polskie banki mają na sumieniu toksyczne instrumenty finansowe. To bezprawie musi się bardzo szybko skończyć, dla dobra gospodarki."11 czerwca odbędzie się kolejna manifestacja Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu” - zapowiada szef Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu - Poprzednia ustawa była bardzo łagodna dla banków. Boimy się, że następna będzie jeszcze gorsza. Chcemy zrównoważyć lobby bankowe działające w Sejmie. Mamy nadzieję, że udowodnimy gdzie jest sprawiedliwość”.

Pawlicki zaznacza, że ofiary bankowego bezprawia nie liczą na bezpośrednie wsparcie finansowe: "Nie chcemy żadnej złotówki, chcemy, aby banki zrezygnowały z tego, co zabierają nielegalnie. Na tym ma polegać pomoc". "To czy jesteśmy w Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczpospolitej Bankierskiej dowiemy się na debacie w Sejmie" - zapowiada Pawlicki.


www.salvetv.pl