Paweł Kukiz ma największe zaufanie Polaków - zdjęcie
28.05.15, 16:06fot. Facebook

Paweł Kukiz ma największe zaufanie Polaków

2

Zaraz za byłym wokalistą zespołu Piersi plasują się Andrzej Duda oraz Bronisław Komorowski. Obydwu ufa po 54 procent badanych. Czwarte miejsce zajmuje Ewa Kopacz, którą wskazało 42 procent ankietowanych. Jarosław Kaczyński uplasował się na piątej pozycji z 31-procentowym zaufaniem.

Wśród polityków, którym ufamy najmniej, na czele są: Janusz Palikot i Janusz Korwin-Mikke. Nieufność do nich deklaruje po 56 procent respondentów. Kolejne miejsca zajmują politycy PiS: Antoni Macierewicz - 52 procent deklarujących nieufność oraz Jarosław Kaczyński - 50 procent.

Od miesięcy liderem sondażu zaufania do polityków był Bronisław Komorowski. Jeszcze w marcu, 75 procent badanych deklarowało zaufanie do urzędującego prezydenta.

Sondaż CBOS przeprowadzono w dniach 14-20 maja 2015 roku na liczącej 1048 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

bjad/polskie radio

Komentarze (2):

anonim2015.05.28 16:14
Co to za judejskie podsuwanie ludziom jedynego słusznego stosunku do czegoś takiego jak władza ? A mianowicie chodzi o to zaufanie. Polacy darzą zaufaniem albo Polacy nie darzą zaufaniem ixa na stanowisku y. Polacy mają sami się interesować tym jak się władzę sprawuje i weryfikować efekty z powierzonych funkcji danemu ixowi, a nie darzyć albo nie darzyć zaufaniem. Ale aby móc to weryfikować, to trzeba samemu mieć wypracowane spojrzenie na to co nazywamy władzą - po co? na co? w jaki sposób ?
anonim2015.05.28 16:15
Masz ufać albo nie ufać - to jest wpychane do naszych umysłów.