Paweł Jędrzejewski z FŻP obnaża kłamstwa listu ambasadorów - zdjęcie
29.08.19, 11:00

Paweł Jędrzejewski z FŻP obnaża kłamstwa listu ambasadorów

8

"Motywowana politycznie nienawiść odbiera ludziom rozsądek i powoduje, że - w zaślepieniu - publicznie wygłaszają oczywiste absurdy" - pisze na łamach Salon24.pl Paweł Jędrzejewski z "Forum Żydów Polskich".

 

"Bo oto byli polscy ambasadorowie piszą list do Donalda Trumpa, w którym histerycznie i nieprawdziwie charakteryzują sytuację w dzisiejszej Polsce: "Prawa człowieka są ograniczane, a narastająca opresja wobec politycznych oponentów oraz mniejszości – etnicznych, religijnych, seksualnych – jest nie tylko tolerowana, lecz wręcz inspirowana"" - referuje autor.

"Z mojego punktu widzenia, czyli kogoś od wielu lat zaangażowanego - z dziennikarskiego i edukacyjnego obowiązku - w życie mniejszości żydowskiej w Polsce, trudno wyobrazić sobie bardziej kłamliwe stwierdzenie" - ocenia mocno.

"Mniejszość żydowska w Polsce nie jest ani jako grupa etniczna ani jako wspólnota religijna poddawana jakiejkolwiek opresji. Środowiska żydowskie w Polsce cieszą się możliwościami swobodnego i pełnego rozwoju. Dodatkowo, do Polski przyjeżdża z roku na rok coraz większa liczba turystów z Izraela i czują się oni w Polsce bezpiecznie. Gdyby było inaczej - ta liczba by malała, a nie rosła. Ponadto, co roku odwiedzają znajdujące się w Polsce groby wielkich cadyków tysiące chasydów, którzy swoim strojem, językiem i obyczajem wyróżniają się znacząco wśród mieszkańców np. Leżajska lub Lelowa. Im także nikt nie czyni żadnych przeszkód lub przykrości" - pisze Jędrzejewski.

"Pamiętajmy, że w tym samym czasie w Niemczech przywódcy organizacji żydowskich apelują do niemieckich Żydów o nienoszenie w publicznych miejscach kip (jarmułek) ze względu na bezpieczeństwo. W Niemczech Żydzi są bowiem atakowani i bici na ulicach. We Francji jest jeszcze gorzej: Żydzi bywają tam MORDOWANI, a synagogi i żydowskie sklepy stają się celem ataków" - pisze celnie Jędrzejewski.

"Polska na tym tle, na tle Europy Zachodniej - czyli postrzegana w logicznym kontekście kulturowym i geograficznym - jest jednoznacznie wyspą bezpieczeństwa i praworządności wobec ludzi najczęściej i najdotkliwiej prześladowanych, czyli Żydów" - wskazuje dalej.

"Konkluzja: ambasadorowie w liście do Trumpa nie piszą prawdy na temat traktowania mniejszości żydowskiej w Polsce" - zauważa.
"Skoro tak, to kogo mają na myśli pisząc o "narastającej opresji" wobec "mniejszości etnicznych, religijnych"?" - zapytuje autor.
"Kto jest w Polsce prześladowany jako mniejszość "etniczna" lub "religijna"? Ponad milion pracujących w Polsce Ukraińców? Tysiące dobrze prosperujących Wietnamczyków? Niemcy na Opolszczyźnie?" - indaguje dalej.

"Innymi słowy: Szanowni Ambasadorowie, czy list do prezydenta Stanów Zjednoczonych nie powinien odwoływać się do faktów, zamiast opierać się na Waszych absurdalnych zmyśleniach?" - pyta na koniec Paweł Jędrzejewski z FŻP.

bsw/Salon24.pl

Komentarze (8):

Mirek2019.08.30 21:09
Zdrajcom Polski powinno się odebrać emerytury . Nie może być tak że będziemy jako naród pracować na sowite emerytury ZDRAJCÓW OJCZYZNY .
Reytan2019.08.29 15:24
To prowokacja . FZZ jest agentura Netanyachu,
Cogito ergo sum2019.08.29 14:34
Ci ambasadorowie to zwyczajne wieprze oderwane od koryta. Kroją się im następne 4 lata odstawki a lata lecą. Stąd ten wybuch frustracji i kłamstwa. Nie potrafią już żyć jak normalni ludzie. Stąd ten syndrom odstawienia.
bezlitosny internauta2019.08.29 12:19
FŻP z polskimi Żydami i z Izraelem ma tyle wspólnego co Prawo i Sprawiedliwość z prawem i sprawiedliwością.
poPO=dno szamba2019.08.29 12:04
kwi kwi kwi kwi ...cza świnie bez koryta!!!
AS2019.08.29 11:57
To proszę skierować te słowa na Czerską, tam produkowane są pomyje o rzekomo panującym u nas faszyzmie i rozprowadzane są na cały świat
Maciej2019.08.29 11:55
Brawo !!! Brawo !!! Brawo !!!
polak2019.08.29 16:05
ci niby Polacy to potomkowie żydokomunistycznych zbrodniarzy --to skurw.........ny