Paweł Jędrzejewski: Ustawa 447. Sytuacja jest tragiczna - zdjęcie
25.11.19, 13:45fot. Tiia Monto, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia

Paweł Jędrzejewski: Ustawa 447. Sytuacja jest tragiczna

143

"Raport ADL na temat postaw antysemickich jest rozgłaszany w polskich mediach pod apokaliptycznym, acz fałszywym tytułem: „Polska najbardziej antysemickim krajem świata„. Fałszywym, bo „przebadano” tylko kilkanaście krajów, w tym żadnego muzułmańskiego" - pisze Paweł Jędrzejewski z Forum Żydów Polskich.


"Jednak załóżmy, że w tych wynikach jest „coś” z prawdy, czyli nastroje antyżydowskie w Polsce się zintensyfikowały. Bo czy tak rzeczywiście nie jest?" - pyta.


W jego ocenie wszystko za sprawą ustawy 447.


"Obawiam się, że jest to efekt procesu, przed którym ostrzegałem wielokrotnie i od lat (jeszcze przed Deklaracją Terezińską z roku 2009). Główną przyczyną wzrostu postaw niechęci wobec Żydów jest w Polsce ustawa 447, a – precyzyjniej – jej aspekt dotyczący „mienia bezspadkowego”" - wskazuje Jędrzejewski.


"Z tym „mieniem bezspadkowym” jest od zawsze skomplikowana sytuacja pod względem moralnym. W najprostszych słowach: Niemcy wymordowali polskich Żydów. Na mocy prawa ich własność przeszła na Skarb Państwa. Jednak poza aspektem prawnym jest też moralny: państwo polskie, czyli wszyscy obywatele, odnieśli niechcianą (podkreślam!) korzyść ze śmierci zamordowanych właścicieli, po których nie ocalał żaden spadkobierca. To niezaprzeczalny fakt. Niektóre domy już się rozsypały, drzewa w lasach dawno wycięto, biznesy nie działają od 85 lat. Ale ziemia została" - dodaje.


"I teraz przychodzi ustawa 447, a w niej KLUCZOWY fragment, który dotyczy restytucji mienia bez spadkobierców. Czytamy, że ta restytucja ma być uzyskiwana „w celu pomocy potrzebującym ofiarom Holokaustu, w celu wspierania edukacji o Holokauście oraz w innych celach”" - zauważa autor.


"Czyli przyjdą amerykańscy, żydowscy prawnicy – powiedzmy to wprost: rekiny! – i będą domagać się „mienia bezspadkowego”, mimo że nie są spadkobiercami zamordowanych, że nic ich nigdy z nimi nie łączyło. I w dodatku uzyskane pieniądze mogą wydawać w zasadzie dowolnie, bo przecież każdy cel jest „innym celem" - stwierdza przytomnie.


"O ile ogromne moralne dylematy wywołuje sytuacja, w której państwo polskie odnosi korzyść ze śmierci ofiar Holokaustu, o tyle skandalem pod każdym względem jest, aby jakieś organizacje, które z pomordowanymi nie miały nic wspólnego, uzyskiwały odszkodowania za ich majątki tylko dlatego, że sami się ustanowili ich „spadkobiercami”" - pisze Jędrzejewski.


"Z jednej strony – bezczelne żądania wspomagane przez amerykański Senat, a z drugiej strony fakt, któremu nikt nie może z czystym sumieniem zaprzeczyć: bezspadkowy majątek po polskich Żydach (którego niemieccy mordercy i złodzieje nie zdołali lub nie mogli wywieźć do Rzeszy), przejęło polskie państwo. W tym momencie podkreślić trzeba jednak zasadniczą różnicę pomiędzy państwem polskim a wspomnianymi organizacjami: państwo polskie uzyskało tę korzyść nieintencjonalnie. Wbrew sobie. Zaatakowane i zniewolone. Organizacje te zaś chcą „krwawe” pieniądze przejąć całkiem świadomie. Taką mają intencję. Pod względem moralnym to wielka różnica" - przekonuje.


Co zatem zrobić?


"Pisałem o tym kilkakrotnie. Istnieje wyjście sensowne i proste: fundusze uzyskane z przejęcia „mienia bezspadkowego” powinny być sukcesywnie, przez długie dziesięciolecia, przeznaczane na cel zgodny z wymienionym w ustawie 447 („wspieranie edukacji o Holokauście”), ale nie przez żadne organizacje, tylko przez Polskę, oraz wyłącznie według trybu i na zasadach ustalonych przez Polskę. Zamordowani byli polskimi obywatelami" - sądzi Jędrzejewski.


Jak gorzko konstatuje, nikt tego nie podchwycił. Tymczasem sytuacja jest "w gruncie rzeczy tragiczna i pogłębia się", a "końca nie widać".


"Sytuacja jest tragiczna, bo konflikt będzie narastał. Po jednej stronie są ludzie bezwzględni, międzynarodowi gracze, lobbyści, z propagandowym aparatem medialnym. Po drugiej – ludzie, którzy widzą bezczelność tych żądań, ale – niestety – nie dostrzegają moralnego dylematu, o którym piszę, a który ich pośrednio dotyczy" - pisze Jędrzejewski.


"Rezultatem będzie wzrost emocji antyżydowskich, wzrost emocji antypolskich, nienawiść i wszystkie konsekwencje takiego zjawiska. Bardzo ponure, złe, agresywne jak złośliwy rak, nieusuwalne przez czas niedający się przewidzieć. Pośmiertny triumf Hitlera" - stwierdza.


"Domagający się odszkodowań za „mienie bezspadkowe” wykorzystają to propagandowo. Hasło będzie proste: „żydowska własność nie może pozostać w rękach antysemitów"" - przekonuje.


"Martwi mnie i przeraża to, co nachodzi, bo gigantyczna kłótnia o pieniądze ostatecznie i trwale pogorszy trudne relacje polsko-żydowskie. A dla ludzi, który dziś mają po 15 czy 20 lat, Holokaust będzie się na resztę życia kojarzył przede wszystkim z wielką, obrzydliwą awanturą o pieniądze po wymordowanych" - ocenia Jędrzejewski.


"Organizacje domagające się „własności bezspadkowej” otworzyły – z chciwości, cynicznie – „puszkę Pandory”. Senat Stanów Zjednoczonych to bezrozumnie podstemplował pieczęcią z amerykańskim orłem" - dodaje.


"Niewyobrażalny błąd. Gorzej niż błąd: zła wola" - konstatuje.

bsw/Salon24.pl

Komentarze (143):

Polka2019.11.26 9:00
Skąd się wzięło tyle mienia bez spadkowego? Czy w Polsce Żydzi byli właścicielami Polski? Na to wygląda, skoro rzekome wyliczenia mienia mają doprowadzić Polskę do ruiny. Żydzi przejmują w państwach media i Sądy i to są skutki. Stany Zjednoczone to już jest państwo żydowskie.
kafel2019.11.26 8:19
https://www.youtube.com/watch?v=RUVB-oz2FGA O długu żydów
Jan Radziszewski2019.11.26 8:09
Powiedz mi Pawełku czy ta własność z której korzystali żydzi w Polsce nie należała do POLSKI t j ziemia itp dobra nie zostały może zagrabione przez żydów Polakom np przez lichwę liczne oszustwa , co zapomniałeś może ? oni swoją ziemię mają w Izraelu kto współpracował z królem pruski i fałszowaniu złotej monety Polskiej wywożąc złoto - za co Niemcy ich potem odpowiednio wynagrodzili w czasie II wojny światowej w Obozach koncentracyjnych czy sam Adolf Hitler nie był może żydem i do tego wrogim KK i Polski tzw. bratem masonem Loży B'nai B'rith ?
anonim2019.11.26 6:58
W Polsce, mnóstwo obiektów sakralnych i kamienic zwrócono Żydom, bądź gminom, bądź spadkobiercom, często domniemanym, nawet te niespłacone kamienice, i gminom odmiennym od tych, które świątynie budowały. A co do Holokaustu, to nie ma lepszego sposobu na uniknięcie tego typu wydarzeń, niż zrezygnowanie z jakichkolwiek podwójnych standardów, wszak takie przekonanie było źródłem bezwzględności Niemców wobec tych, którzy Niemcami nie są i walka o życie i godność każdej istoty ludzkiej, od poczęcia po naturalną śmierć!
PolakNieRuskaOnuca2019.11.26 2:01
Ręce precz od majątku Polski !!!
Stanisław2019.11.25 23:30
Ot geniusz (gienij) z tego Jędrzejewskiego Pawła. Oto przykład manipulacji pseudo-racjonalnej. Ot specjalista od wypłacania kwot za tzw. mienie bezspadkowe! Niezależnie jak, ale spłacać trzeba (musicie) - oto konkluzyja mistrza odracania kota ogonem. Czy ten "publicysta głębi uwodzenia" argumentacyją godną wielkich zwodzicieli myśli, że wystraszy Polaków, że mają oni tak "kurze móżdżki"? Pomylił szerokości i długości geograficzne.
anonim2019.11.25 23:00
Zapewne wzorcem filosemityzmu są Niemcy: każda synagoga, szkoła żydowska, czy żydowska instytucja jest 24h/dobę pilnowana przez polizei. +++ No ale niemcy zapłaciły 6 000 marek niemieckich za każdego zabitego podczas II w.ś. żyda.
ZDEGUSTOWANY2019.11.25 21:28
Do UBywateli itp lewaków nie dociera, że oni także musieli by płacić w razie finalizacji akcji 447😞😞😞😞😞😞😞😞😞😞😞😞😞😞😞😞😞
go\305\233\304\2072019.11.25 20:54
nie rozumiem czemu my jako naród mamy się ich bać! mało nas jest? jak przyjdą to może do więzienia z nimi? za próbę wyłudzenie pieniędzy? no ale PIS i inni zawsze uszy potulnie skulą ze strachu a tymczasem Natanjachu to najlepszy kumpel Putina w wiadomym celu.
walczyć z kłamstwami historycznymi2019.11.25 18:52
Gdzie pan był jak Gross kłamał o Polakach? 447 to tylko ostatni gwóżdź do trumny polsko-żydowskich stosunków!https://www.youtube.com/watch?v=adBCVKAEwXw
niuniek2019.11.25 18:00
Na wpis , 'Ale ziemia zostaje ' państwo powinno w zgodzie z prawem górniczym nakazać Żydom w ramach odszkodowania wywózkę ziemi z ich przedwojennych parceli po uprzednim zabezpieczeniu nieruchomości na w/w działkach. Odstąpienie Żydów od wywózki ziemi wiązało by się z rezygnacją z roszczeń , i koniecznością zapłaty kar umownych dla zakontraktowanych do wywózki firm budowlanych.
rawicz2019.11.25 17:54
Czesi rozwiązali ten problem dawno. Bardzo prosto. Bilans zysków i strat, czyli wkładu w utrzymanie nieruchomości.
Złoty Żniwiarz 2.02019.11.25 17:33
"Z Narola taki jeden złoto skupował, to, co ludzie zbierali na Kozielsku. Umówił się kiedyś tu z chłopem od nas. Handlarz złoto sprawdzał kwasem. Przyjechał, dał temu, co się z nim umówił, słój i mówi: idźcie do chałupy, ja zaraz dojdę, bo akurat rozmawiał z kimś tam jeszcze. I chłop, jak mu niósł ten słój, to wziął i trochę naszczał do tego kwasu. Żeby nie działał dobrze. Handlarz potem miał do niego pretensje, że złe złoto mu wepchnął. Ten się bronił, toście na kwas przecież brali. Tak się przechytrzali ludzie." "Płuczki. Poszukiwacze Żydowskiego Złota" str. 38
Gryfita2019.11.25 19:09
Hmm... no tak. I w związku z tym mamy przekazać kraj w niewolę żydowską. Ty niemyjcu, szukaj frajerów u siebie w domu.
2019.11.25 21:41
i co, to jest wg ciebie książka mająca odzwierciedlenie w rzeczywistości? człowieku, ja mogę napisać książkę że są świadkowie którzy twierdzą, że żarcie pchasz sobie do d... , a gowno wylatuje ci z gęby, choć pewnie akurat w twoim przypadku, nie odbiegałoby to wiele od stanu faktycznego
KATOLIK2019.11.25 17:22
Pomordowani przez Niemców żydzi byli polskimi obywatelami, zatem mienie pozostawione przez nich zostaje w Polsce i przechodzi na własnosć Polski. I tyle w temacie!
rebeliant2019.11.25 17:21
Niech państwo polskie oraz sami Polacy jeszcze patrzą na to, czy ktoś jeszcze tego słucha, bo najwyraźniej ci krzykacze medialni tak krzyczą bo mają jeszcze nadzieję, że Polska się wystraszy tego giewałtu. A czasami lepiej jest po prostu stać równo w szeregu. Ponadto powiedzmy sobie szczerze: tylko Polakom się Polska należy bo to tylko Polacy ciężką swoją pracą tą Polskę wznoszą - reszta to są pijawy i kuglarze wyzyskujący Polaków, wszelkie dobro spod ciężko spracowanych rąk, nie bankierzy, nie piosenkarze, nie piłkarze, ..., ale rolnicy, spawacze, hutnicy, górnicy, murarze. Wszyscy ci wspaniali ludzie (choć czasami przytłoczeni szukający znieczulenia w kieliszku) są wystawieni na pastwę rozmaitych gangów. Rzeczy by się miała inaczej gdyby tacy ludzie mieli broń i umieli eliminować swoich napastników.
Agnieszka2019.11.25 17:17
Właśnie uwalono w Warszawie czwarte miejsce, w którym pan Sumliński podpisał umowę na spotkanie premierowe książki o prawdzie o Jedwabnem i żydowskich kłamstwach.
Agnieszka2019.11.25 17:35
https://www.youtube.com/watch?v=hP0C3_GTZzQ
Alojzy Cedzidło2019.11.25 19:59
No proszą . A ja podejrzewałem Gazetę Wyborcza . Warszawa do nich dołączyła . Pewno dlatego ,,Czajka " im ,,umknęła "
Karol P.2019.11.25 22:25
Widzę, że się cieszysz, podejrzewałam, ale teraz sądzę, że nie jesteś Agnieszką, tylko to nick Lecha Kellera ! No chyba, że to może być inna Agnieszka!?
anonim2019.11.25 17:08
Gniewko syn rybaka jest IDIOTA ARON
anonim2019.11.25 17:05
Zydzi sa zobowiazani zaplacic za 8 wiekow pobytu w POlsce 18 biljonow dolarow w tedy mozemy rozmawiac ,Tylko tak ARON
Gniewko syn rybaka2019.11.25 16:51
Bywało, że Polak ukrywał żydowską rodzinę dopóki płacili, a gdy nie mieli już pieniędzy, by opłacić gospodarza, wydawał ich Niemcom albo mordował.
Cool2019.11.25 16:56
Tak zapewne też mogło się zdarzać! ... ale jaki to ma związek z ustawą 447?
Gryfita2019.11.25 17:57
Bywało, że żyd z czerwoną opaską na ręce przychodził do polskiej rodziny. Jeśli nie mieli pieniędzy, wydawał ich czerwonoarmistom na śmierć.
Agnieszka2019.11.25 22:17
I bywało, że przychodził Żyd do polskiej rodziny pomagającej Żydom, udawał potrzebującego ukrycia, by potem jako niemiecka wtyka sprowadzić Niemców na tą tych Polaków czy całą siatkę konspiracyjną, z którymi byli związani sprowadzić. Bywało też, że Żydzi, nad którymi Polacy się litowali, narażali życie swoje i bliskich, by im pomóc, rozpracowywali takie osoby na rzecz sowietów. O tych co jawnie służyli bolszewikom i niszczyli Polaków pod okupacją ZSRR czy to za pierwszej czy drugiej ich okupacji to już nawet nie wspominam. A ilu tam było w ich narodzie tzw. sprawiedliwych, co dla ratowania jednego Polaka narażali życie swoje i swojej rodziny?
Agnieszka2019.11.25 16:48
Co do tego antysemityzmu i rzekomych badań nad nim w Polsce, to uważam, że nie można tego odrywać od kontekstu czyli 1. Każda oznaka braku uległości i uwielbienia dla Żydów spowodowana dobrze pojętym patriotyzmem, dbałością o dobro swojego narodu czy dobro w ogóle, bo niezgodę na zło, które Żydzi wyprawiają na świecie, to już jest dla nich antysemityzm. To jedyny naród na świecie, któremu wolno wszystko i którego nie można krytykować w niczym, bo zaraz jest się napiętnowanym jako antysemita, co w prostej linii jest utożsamiane z udziałem w potencjalnym holokauście. NO HOLA CWANIACZKI!!! 2. W sytuacji, gdy przy pomocy kłamstw historycznych od dziesiątków lat usiłuje się w nas wtłoczyć poczucie niższości wobec narodu żydowskiego. W sytuacji, gdy dzieją się skandaliczne sytuacje z załganą żydowską narracją na temat holokaustu, by przygotować fundament do grabieży na podstawie ustawy 447 a polskie władze, media zachowują się jak zdrajcy przyzwalając, zamilczając, to: jeżeli nieuświadamiani, okłamywani, wprowadzani w poczucie winy, podległości Polacy skądś biorą świadomość o zagrożeniu, krytycznie Żydów oceniają przez pryzmat tego, co w świecie wyprawiają i u nas szykują to bardzo dobrze; - jeżeli ci najważniejsi, najgłośniejsi Żydzi ujawniają przed nami tak ostro (zwłaszcza ostatnio) patologiczne postawy i nie słychać u nich nikogo przyzwoitego, by choć próbował powstrzymać te zakały żydowskiego narodu to miejcie pretensje do tych zakał, że cały naród jest postrzegany przez ich pryzmat i chwała, ze Polacy (osamotnieni przez tchórzliwe tzw. autorytety) potrafią słusznie i krytycznie ocenić czy potępić. To bardzo dobrze o nas świadczy i daje nadzieję, że łatwo ze zwiększeniem okupacji nad nami nie będzie, bo mentalnie jesteśmy jeszcze zdolni wybić się na niepodległość. A ze ta wolność od uległości im i od braku samodzielnego, michnikowskiego myślenia Żydzi nazywają antysemityzmem, to kij im w ucho skoro mają mentalność barbarzyńców nie mogących znieść niepodległych, niezależnych od siebie państw, narodów i osób.
B. Be.2019.11.25 19:47
No, brawo, Agnieszko!
Alojzy Cedzidło2019.11.25 19:52
Gdyby nie to ,że zgadzam się z Panią w 100% , krzyknął bym SKANDAL ! ! ! Ale Michnik i czytelnicy GW krzykną . Boję się tylko ,że totalni mogą bić mu brawo.
Agnieszka2019.11.25 16:47
Może mi ktoś wyjaśnić jakie to niby dylematy moralne można mieć w związku z tym, że na rzecz państwa - które było największą ofiarą II wojny światowej i jej skutków (czyli okupacji hitlerowskiej i stalinowskiej w Polsce) - przeszły ziemie po zrujnowanych wojną domach, fabrykach, itp., bo ich przedwojenni właściciele bezpotomnie zginęli zabici przez okupantów państwa, którego byli obywatelami? Takie dylematy to sobie może mieć obecny prezydent Wrocławia, jeśli on i jego rodzina korzysta z mienia ofiar kryształowej nocy, z której sprawcami ogłosił swoją więź i dziedzictwo historyczne. Niby komu - żeby nie odczuwać dylematów moralnych - polskie państwo miałoby oddać majątek pozostawiony przez wszystkie ofiary okupanta? Jeżeli ofiara na przykład była pochodzenia niemieckiego to Niemcom, którzy nas okupowali i odszkodowań nie chcą płacić za zniszczenia a jak rosyjskiego to Rosji, która nas okupowała i nawet nie śmie nikt mówić, że też odszkodowań powinna płacić? Jakoś nie mówi się o dylematach moralnych wobec żyjących właścicieli polskiego pochodzenia, którzy też są ofiarami wojny, okupacji i których nieruchomości ocalały a którzy jako osamotnieni, starzy, chorzy, żyją często w nędzy, więc nie mogąc nic odzyskać oddają prawa własności złodziejom za marny grosz. Z nimi wszystko można robić za życia a jak się ich złamie albo jak umrą to też łapska jakaś prawnicza gangsterka wyciągnie po majątek w porę im nieoddany?
Olej2019.11.25 16:41
W kontekście polskiej polityki zagranicznej, Odpowiedzialnych za nią należałoby postawić przed plutonem egzekucyjnym. Gdy w w marcu 2009 r. w Genewie ławrow i Clinton uzgadniali ,,reset’’ a później Obama ów reset wprowadził w życie wizytą w Moskwie. Moskwa ,,zresetowała’’ Polskę 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku. Berlin podsumował całość następną ,,rurą’’ i zacieśnieniem współpracy tak mocno, że Merkel nie mogła dotrzeć do Krakowa przez wulkaniczny pył z Islandii, Znaleźliśmy się w kotle z którego dotychczas jest jedno wyjście przez gabinet Rothshildów a następnie Biały Dom. Kto odpowiada za tę sytuację ?
zydowscy mordercy zydow2019.11.25 16:38
https://www.youtube.com/watch?v=ivry9X-rVm0
Leo2019.11.25 16:38
Co zrobił PIS żeby temu zapobiec ?
antypolskie dzialamia PiS2019.11.25 16:35
https://www.youtube.com/watch?v=1cw31-MF8tE
Gryfita2019.11.25 16:30
Jak widać - filosemityzm to ciężka choroba umysłu. Powoduje ślepotę na dowolne zło i zmowę w wykonaniu osób podających się za żydów Powoduje totalną bezbronność, ale tylko wobec żydów. Powoduje totalną auto-pogardę, niewolnik sam z własnej woli pada na twarz przed Nadczłowiekeim. I jeszcze atakuje wszystkich nie-zniewolonych. Zastanawia mnie, jak Oni wytworzyli w umysłach normalnych na pozór ludzi taki bełkot? Taką ojkofobię? Przykry widok, miliony dobrowolnie padają na twarz przed Nadczłowiekami, nie trzeba ich zmuszać, sami wiedzą, że przede wszystkim posłuszeństwo.
Daria2019.11.25 16:06
Jędraszewski wrzodem na tyłku polskiego kośćioła.
Ślązak2019.11.25 15:54
Zarówno majątek ziemski jak i kapitał przedwojennych Żydów był wypracowany przez polskich robotników . Po wojnie polscy robotnicy odebrali tylko to , co należało do nich . Idąc za logiką rozumowania autora artykułu Polska powinna : Żydom oddać ich przedwojenny majątek . W takim razie powinna też oddać przedwojenny majątek właścicielom ziemskim na Górnym i Dolnym Śląsku oraz majątki byłym niemieckim właścicielom w byłych Prusach Wschodnich . Większość kopalń też , gdyż ich przedwojennymi właścicielami byli Niemcy a nie Ślązacy . Niech oddaje .
Hanys nie Polok2019.11.25 16:00
I bydom oddować !!!
Ślązak2019.11.25 18:22
Jak jednym , to i drugim . Czamu Nimieccy właściciele majom być gorsi od żydowskich . Nimce tu siedziały 8 wieków a Żydy na Mazowszu yno wiek . Taki jest prawo zasiedzynia .
StanPio2019.11.25 20:55
Polska nie zabrała Żydom żadnych majątków ani ziemi! To Niemcy im zabrali!!! Cały ich majątek prawnie przeszedł na własność Deutsche Reich! Polska swoje straty wojenne rekompensowała w nieznacznej tylko części z majątku poniemieckiego. Za przejęty majątek żydowski Niemcy wypłaciły Żydom 120 miliardów. Więc jak żydzi lub Kahały czegokolwiek chcą, to tylko od Niemców i ich popleczników z finansjery City London i Wallstreet.
dyt2019.11.25 15:42
Nie tak dawno Fronda atakowala Konfederacje i Michalkiewicza za podnoszenie tematu ustawy 447 ,a teraz odwrocenie o 180 stopni.Dla kogo pracuje Fronda?
Daria2019.11.25 16:07
Fronda pracuje dla reklamy.
zeb 2019.11.25 15:38
Sytuacja jest tragiczna, to fakt, ale dla górali ze wzgórz Golan. Polska to nie strefa gazy, gdzie żydki 3 mln Zydów okrada, moduje i ciemięży 4 mln Palestyńczyków. K... mać, tu kamień na kamieniu nie zostanie, ale za to co zrobili niemcy, my wam nie oddamy ANI CENTA!!!
robaczek2019.11.25 15:31
HAHAHAHAHHHAHHAHHA te komentarze wasze ;] piękne!!!!1 frondziaki, wy to jestescie inny stan umyslu ;] antysemityzm to wy macie wyssany z ..... ;] stare babki i dziadki a takie zaplute i zgorzkniale ;] zajeb....isci jetescie. takie dinozaury epoki hamstwa!! ;]
Gryfita2019.11.25 15:35
Nie ciebie chromolą czego tyłkiem ruchasz?
Karol P.2019.11.25 22:15
Ty biedny, mierny, mały robaczku! LECHU KELLER ! vel d......g...j! Lechu, sądziłeś, że nie pamiętamy twojego durnego nicka ! Pisz sobie do woli, baw się nickami! Nas to ani ziębi , ani grzeje ! I tak ciebie i twoje wpisy olewamy szerokim strumieniem! NIKT CIĘ NIE UWAŻA ! NIE WYSILAJ SIĘ I TAK NIC NIE OSIĄGNIESZ!
JużZgłaszająSięPoForsęŻydkiTutejszeJakżeRozsądnie2019.11.25 15:15
Żyd Jędrzejewski zawczasu zgłasza się, że chce spożywać część tych miliardów. Sensownie to uzasadnia. Jest tu, w miejscu, skąd te miliardy będą wypływać, jest żydem, ma organizację, która może organizować te "inne cele". Czyli np. założyć sobie konto i czekać na przelewy kwartalne, półroczne a może i miesięczne. I za otrzymane pieniądze modlić się. W domowym skupieniu. Szczerze. Długo. Cyklicznie. Chytrze.
Alojzy Cedzidło2019.11.25 15:12
Jednego nie mogę pojąć . Polska po okupacji niemieckiej , dzięki naszym ,,opiekunom " ze wschodu i zachodu , , nie była tą Polska z przed 39 roku . Nam Polakom , łaskawie przydzielono pod Ojczyznę tereny które wybrali nam , poza naszymi plecami , nasi ,,sojusznicy " ,,Dostaliśmy ten teren ,okradzeni solidnie pod każdym względem. Do tej pory szukamy swojego ,,dobytku " kultury . I co? Nagle ludzie z geszeftu uchwalają ustawę 447 . A nasze straty ? I nie chodzi o działalność Rządu .Ma walczyć . Ale z kim ? Ale sojusznicy , co nas tak urządzili milczą jak groby . Ba .. Gdyby tylko milczeli. I jak to wszystko pojąć . ?
OBECNI ZYDZI SOBIE GRABIA NA CALYM SWIECIE A POZNI2019.11.25 15:04
WY ZYDZI JAKO ZDRAJCY POLSKI A KAPO BOLSZEWICKI TZW UB BYLISCIE PO WOJ NI/ PANAMI/ ZYCIA I SMIERCI POLAKOW .ZAKATOWALISCIE NA SMIERC WIELU POLSKICH PATRIOTOW MIEDZY INNYMI PILECKIEGO KTORY DZIALAL W WASZEJ SPRAWIE .
Zygfryd2019.11.25 15:00
Żydzi za ratunek przed smiercią i zycie na tych ziemiach nigdy nam nie podziekowali i zadoscuczynili żadaja czegos co zabrały im hitlerowskie Niemcy czyli życie i majątki kuriozum i obłuda zydowska nie zna granic
OBECNI ZYDZI SOBIE GRABIA NA CALYM SWIECIE A POZNI2019.11.25 15:05
CZY ZYD TO OSZUST?
anonim2019.11.25 14:59
Paweł Jędrzejewski ma bezspornie żydowskie korzenie . Możecie zaproponować mu badania genetyczne gdyby się tego wypierał . Rodowód prawdopodobnie sfałszowany , nazwisko też . A więc logicznym jest , że zależy mu na dobru swoim i swoich współrodaków a nie rdzennych mieszkańców tych ziem . I znów szantaż " no bo holocaust , bo antysemityzm " . A co mnie obchodzi holocaust ? To działo się prawie 80 lat temu . Ja patrzę co Żydzi robią z Polakami w obecnych czasach i mam być cicho ?
czekam nieceirpliwie2019.11.25 14:58
Pani Maria Blaszczyk, Ponieważ nie znam angielskiego a Pani oczywiście tak, proszę więc o tłumaczenie tej ustawy. Nie Pani "interpretacje, ale tłumaczenie. Z tego co wiem to nie jest "ustawa", ale "act", zasadnicza różnica, czyż nie tak Sz.P.?
Art2019.11.25 15:49
Act to ustawa. O co Ci chodzi z ta roznica?
Art my ass2019.11.25 16:31
It's a fundamental difference! Read the U.S. Constitution.
Dzielnicowy2019.11.25 14:57
Jeżeli Żydzi to oszuści to prawdopodobnie oszukali nas że Żyd Jezus zmartwychwstał a może nawet że żył, mógł być oszustem mając w tym jakiś cel
Reytan2019.11.25 15:19
Komuna zawsze z Zydami,i odwrotnie.
OBECNI ZYDZI SOBIE GRABIA NA CALYM SWIECIE A POZNI2019.11.25 15:49
ICEK ZYDZI JUDASZE OSZUSTAMI BYLI W CZASACH BIBLYJNYCH I ZOSTALO IM DO TO DZIS.
Raca Prawdy2019.11.25 19:12
Żyd Jezus? Nie ma jednomyślności naukowców tej kwestii.
janusz2019.11.25 14:48
Proste rozwiazanie ,wszystkich zydów,wszystkich ,odesłać poza granice państwa polskiego.Te ich świętosi na tiry i na sachare ,z drzazg po obozach niech sobie robia wykałaczki,moze zarobią a od Polski wara.Tak powinno być,żyd nie jest żadnym wspólnikiem czy nawet interlokutorem to jest rasowy oszust.
jest git2019.11.25 14:47
a jeżeli żydowski kamienicznik zmarł śmiercią naturalną w 1945 w Krakowie, Warszawie, nie pozostawiając spadkobierców to też izrael będzie windykować?
Michał Jan2019.11.25 15:08
Żeby tylko raz!
Reytan2019.11.25 15:15
Tak wynika z niemoralnego nazistowskiego zydowskiego Prawa Talmudu. Niemcy po prostu zastoswali do Zydow prawo zydowskie,po tym ,jak to jako protestanci sami sie nie uznali za Zydow.
Reytan2019.11.25 15:26
Protestanci jako wyznawcy odlamu judaizmu ,sami sie tez uwazaja za Zydow. Tragedia Zydow stalo sie to,ze Niemcy uwazali sie za bardziej zydowskich Zydow od nich samych,wiec zlikwidowali konkurencje. Rowniez protestancka Anglia i Holandia,uzasadnialy pochodzeniem zydowskim swoje prawo do panowania nad swiatem.
J N Kowalski2019.11.25 14:41
Polacy jesteście obrzydliwymi antysemitami widać to po waszych wpisać i po tym co wasi polscy przodkowie robili mordowali Zydów pod przyzwoleniem Niemieckim palili Żydów w stodołach, dzieci Żydowskie widłami do ognia wrzucali, często Żydów kijami na śmierć katowali, nie ukryjecie już waszej haniebnej historii,pogromy są faktem żyją jeszcze świadkowie. Jestem Polakiem i uważam że powinniśmy przyznać sie do błedów bo Niemcy potrafili
Michał Jan2019.11.25 15:07
Wg definicji uznanej przez nowego ambasadora Izraela, Twój wpis jest antysemicki. Podlega pod punkt: rozmywanie odpowiedzialności nazistowskich Niemiec za Holokaust poprzez obarczanie winą innych narodów. Możesz iść ze swoją sprawą do prokuratora.
Reytan2019.11.25 15:08
Jestes zydowskim lajdakiem i podlym klamca. Sam udowadniasz jak wyglada zydowska wdziecznosc za to,ze polscy katolicy narazali zycie WLASNYCH dzieci ,zeby ratowac zydowskich wrogow jako BLIZNICH. Mordowaliscie nas ,i szpony wam sie poca znowu do mordowania katolikow i do naszych pieniedzy. Bedziemy musieli rozliczyc finansowo cale 1000 lat,jak korzystacie z naszej gosciny i z naszej drogiej ochrony.
J N Kowalski2019.11.25 15:57
Jestem Ślązakiem za chwile napiszesz że ukryta opcja, a stażik był w powstaniu
B. Be.2019.11.25 19:34
O paleniu żydów w stodołach napiszesz, jak wrócimy do przerwanych ekshumacji w Jedwabnem. Na razie proponuję przeczytać "Powrót do Jedwabnego" W. sumlińskiego, a potem tak ochoczo oskarżać; wiedzy nigdy dosyć, przeczytaj, nawet jak się nie zgadzasz z przewidywaną tezą. Ponadto, jako Polak- nie pisz nigdy "Wy Polacy", bo źle to brzmi
Polka2019.11.26 9:26
Moja mama podczas wojny dawała chleb małemu żydowskiemu chłopcu który po zmroku przedzierał się z getta i przychodził do piekarni. Któregoś dnia chłopiec nie przyszedł a zjawiło się gestapo o pierwszej po północy. Aresztowali czeladnika, moja mama wraz rodziną zebrali całą biżuterię i złote monety było tego pełne 2 garście i pieniądze jakie tylko były w rodzinie, i przekupiła tym Niemca , czeladnik został uwolniony dzięki szybkiemu działaniu dokumenty z zatrzymania zostały zniszczone. Czy mogę zwrócić się do Żydów o zwrot kosztowności?
BOLEK LEWA NOGA BYDLOSZEWSK MATOLEK2019.11.25 14:38
KAZDY ZYD JUDASZ TO OSZUST I KLAMCA.
LegitimateCybersecurityCompany2019.11.25 14:37
No jak to? Przecież całe owo "447" to wymysł "śmierdzących ruskich onuc": https://www.fronda.pl/a/lichocka-o-sprawie-ustawy-447-to-rosyjska-propaganda,126658.html To co? Już nie?
Stanislaw2019.11.25 14:36
Ameryką też nie trzeba tak się przejmować. Odejdzie Trump, przyjdzie Bloomberg czy ktoś podobny, zmieni się polityka i Polska może mu być niepotrzebna...
OBECNI ZYDZI SOBIE GRABIA NA CALYM SWIECIE A POZNI2019.11.25 14:40
W TYM JEST TROCHE PRAWDY BO AMERYKA RZADZA ZYDZI ZABOJCY KENEDYCH.
Reytan2019.11.25 14:58
Glupota,Ameryka MUSIMY sie przejmowac,bo alternatywa jest Rosja albo Chiny.
Reytan2019.11.25 14:33
Forum Zydow Polskich chce tych pieniedzy dla siebie,to jasne. Powinnismy zazadac zaplaty pienieznej za Obrone Zydow we Wrzesniu 1939 roku,oraz koszta ratowania ich w czasie okupacji. Od razu Zydzi przestaliby nami pogardzac,bo uwazaja nas za lajzy i za sentymentalnych katolikow,ktorych latwo mozna okrecic wokol palca.
prosty2019.11.25 15:41
Niektórzy ratujący Żydów dostali drzewko i tabliczkę przy Yad Vashem. Niewiele. My możemy jeszcze wystawić rachunek za lata 1944-1956. Żydzi wypierają się swoich dopiero przy przejściu na chrześcijaństwo, w tym przypadku to byli ateiści, czyli nadal Żydzi.
Polka2019.11.26 9:09
Wystawić rachunek Żydom, za każdego Polaka którzy stracili życie przez ratowanie Żyda. Rodziny niech wystąpią o odszkodowanie za utratę życia krewnych, drzewka Sprawiedliwych to stanowczo za mało!
Piotr Nowak2019.11.25 14:31
Żydzi chcą nas ograbić ! Panie Antoni Macierewicz, proszę działać i wspólnie z Panem Morawieckim ratować Polskę.
dyt2019.11.25 15:38
Nie badz Pan naiwny.Zyd Morawiecki i przechszta Macierewicz sa wlasnie po to by ograbic polakow.
OBECNI ZYDZI SOBIE GRABIA NA CALYM SWIECIE A POZNI2019.11.25 17:55
PO CZYNACH ICEK POZNALISMY WAS PRZEZ 8 LAT WIEC MORDA W KUBEL ALBO SPADAJ BUCU DO KIBUCU.
BERIA JEZOW 2019.11.25 14:21
POLCY PRZEZ ZYDOW WSPOMAGAJACYCH STALI NA WSCHODZIE STRACILI WIELE ZIEM I MAJATKOW I CO WY ZYDLAKI NA TO.
Maria Blaszczyk2019.11.25 14:17
Może przeczytajcie najpierw ten JUST Act - nie żadną ustawę 447. https://www.congress.gov/bill/115th-congress/senate-bill/447 W ogóle to jest na zupełnie inny temat, ale zawiera krótkie, dwuzdaniowe zobowiązanie Departamentu Stanu USA do tego, by do Raportu o Prawach Człowieka (lub innego) włączył informacje o prawodawstwie i praktykach stosowanych przez inne państwa, a „dotyczących identyfikacji, zwrotu lub restytucji przejętego w czasach Holocaustu mienia”. ZOBOWIĄZANIE DO UDZIELENIA INFORMACJI. DLA DEPARTAMENTU STANU USA. Polska może sobie uchwalić prawo jakie chce. Bo póki co - nie ma żadnego. A Departament Stanu ma o tym obowiązek poinformować Kongres. I tyle. Jesteście zwykłą szczujnią, wypisujecie rzeczy z księżyca, byle szerzyć nienawiść. Nie wiem, dlaczego ktokolwiek Wam wierzy - ale po Marszu Niepodległości wiem, że istnieje grupa osób, która w te łgarstwa uwierzyła.
SS2019.11.25 14:21
Jest Pani tak przekonujaca ze zapewne daje Pani swoja glowe, ze wszyscy inni sie mylam tylko nie Pani. Chcialbym zeby Pani za to dala glowe! Pozdrawiam z Niemiec
Maria Blaszczyk2019.11.25 14:54
Ale za co mam dać głowę? Przecież linkuję do tego dokumentu. Tam jest napisane to, co każdy może przeczytać. Trudno mieć jakieś wątpliwości w tym zakresie.
Gryfita2019.11.25 15:19
Sory, ale tylko lewak może upierać się, że fakt, że Departamentu Stanu ma obowiązek monitorować przekazywanie mienia BEZSPADKOWEGO, czyli cudzego, jakimś żydom z USA, nic nie znaczy. Nie rżnij głupa.
Urszula2019.11.25 18:19
Widzę, że masz problemy ze zrozumieniem tego co pani Maria napisała. Przeczytaj powoli jeszcze kilka razy i pomyśl. Rób tak zawsze bo głupoty wypisujesz.
Gryfita2019.11.25 19:08
Widać, że ty masz problemy z rozumieniem sensu ustawy S447. Maria (i ty of coz) udajecie pierwsze naiwniaczki. Czy może rzeczywiście nimi jesteście?
Japa2019.11.25 19:45
No własnie . Ta,,Grafita ",zamiast po prostu napisać TAK JEST , TAK JEST ,wypisuje jakieś głupoty , niezgodne ze zdaniem uprawnionych do głoszenia prawdy .
SODOMA I GOMORA CORAS BLIZEJ2019.11.25 14:24
MASZ NA MYSLI ICKA ZYDOWSKI MARSZ LBTG I TECZOWE FLAGI
Reytan2019.11.25 14:38
Blaszczyk to stara i lysa prowokatorka komunistyczna,nienawidzaca Polski i z polska krwia na ubeckich racicach. Zydokomuna znowu sie chce kapac w katolickiej krwi Polakow.
Maria Blaszczyk2019.11.25 14:57
Za "racice " - 5 punktów. Bo wiesz, niby racic jeszcze nie było, ale były już kopyta, ręce i szpony - mam nadzieję, że nic nie pominęłam. Więc racice, choć niby nowe, są jednak wtórne. A dlaczego "łysa"? Słynę z burzy loków, nie bardzo rozumiem, skąd Ci się to akurat wzięło.
B. Be.2019.11.25 19:20
Rozumiem, że nie akceptujesz racic i epitetu "łysa" wobec realnej "burzy loków". Natomiast "stara ubecka prowokatorka" jest w porządku. Ok, stara ubecka prowokatorko z burzą loków, niech tak zostanie, adekwatnie do Twoich wypowiedzi i wyglądu z "burzą loków"...
Maria Blaszczyk2019.12.1 0:53
Racice akceptuję, tylko się nimi nie zachwycam. "Łysa" mnie dziwi, a "Stara ubecka prowokatorka" już była, to się nie odnoszę. Ale w skrócie - urodziłam się kilkadziesiąt lat po likwidacji UB.Nie, żebym była jakaś bardzo młoda, ale z nim nic wspólnego nie miałam...
Michał Jan2019.11.25 14:56
A Kongres odpowiednich wskazówek p. Ambasador udzieli. Powtórka z UBER-a i TVN-u to byłby pikuś.
Gryfita2019.11.25 15:16
Nie kłam. Departament Stanu ma o tym obowiązek poinformować Kongres, co nie oznacza "i tyle", tylko oznacza, że ma zmusić Polskę do wypłaty roszczeń. Rozumiesz słowo "zmusić"? Prawo nie ma tu nic do rzeczy. Wiemy też, że PiS już robi spis mienia do podarowania, a NIK wysyła po muzeach nakazy robienia list dzieł sztuki i nieruchomości które można określić jako "żydowskie". Poza tym do rządu wpłynęły roszczenia na 1150 mld PLNów. Prawo nie ma tu nic do rzeczy - więc się na prawo nie powołuj. USA mają wiele metod aby zmuszać różne kraje do różnych rzeczy. Sankcje, dofinansowanie i wykreowanie opozycji która będzie posłuszna. W ostateczności robi się Inwazję Grenady. Oznacza to wojnę domową w Polsce. Lewactwo - co oczywiste - jak zawsze stanie po stronie agresorów i zbrodniarzy.
Maria Blaszczyk2019.12.1 1:26
Rozumiem słowo "zmusić". Tylko ze go w tym dokumencie nie ma. A Ty, jak widzę, jesteś kolejną osobą, która próbuje grać nienawiścią i strachem, wypisując jakieś idiotyzmy o 1150 mld PLNów. Co jest równie dobrą liczbą, jak "25%" homoseksualnej młodzieży. Ot, liczba z tyłka wzięta. Bez żadnych dowodów na taką sumę roszczeń. Tak sobie jakaś tam organizacja napisała, possawszy paluch. Już widzę te amerykańskie sankcje... Na całą UE musiałyby je zreszta nałożyć, bo niby jak na samą Polskę? Co najwyzej znow trzeba bedzie w tej kolejce na Pięknej stac, tyle mogą nam zrobic...
ULICA I ZAGRANICA ,CZERWONE OPASKI I WITANIE BOLSZ2019.11.25 14:15
ZYDZI NA WIELKA SKALE UPRAWIALI ALE LICHWE I ZDRADE POLSKI I ZOSTALO TO IM DO DZIS .
SS2019.11.25 14:14
I jeszcze jedno, jak zgina twoje wszystkie dzieci, to ty osobiscie odniesiesz korzysc bo nie musisz nic im oddawac po smierci. Pozdrawiam ponownie z Niemiec P.S. Co za kretynskie rozumowanie, sami dajecie paliwo.
SODOMA I GOMORA CORAS BLIZEJ2019.11.25 14:35
TO KIEDY ICEK ZACZNIECIE ARABOM ODDAWAC ICH ZIEMI I KTDY BEDZIE DLA WAS NORYNBERGIA ZA STRZELANIE DO ARABOW JAK DO KACZEK.
SS2019.11.25 14:07
Co ty facet piszesz?! Wymordowali polskich obywateli (wyznania mojzeszowego) i Polska odniosla korzysci???!!!! Ta jak dzisiaj wymorduja 3 mln Polakow to Polska odniesie korzysci!!!??? Co ty facet bredzisz!!! Pozdrawiam z Niemiec.
anonim2019.11.25 14:05
Od kiedy to polska ziemia jest własnością Żydów ? To Żydzi ją uprawiali , przelewali za nią krew , bronili jej przed agresorem . To nie tylko ustawa 447 , ale również fakty jak to Żydzi od 150 lat , a zwłaszcza w czasach po przemianach wykorzystują i okradają rdzennych mieszkańców tych ziem .
Lubliner2019.11.25 16:40
Ten kraj jest mój i Twój Nie radzę pleść tu bzdur
anonim2019.11.25 18:16
Pod warunkiem , że się nadajesz do zamieszkania w nim .
Jahu — Bóg Hebrajczyków2019.11.25 14:03
Poloch ë Żyd na jednym jadą wozie.
SZCZUR ,BOLEK ,NACZELNY OSZUST ANGELI2019.11.25 14:09
MASZ NA MYSLI ICEK ZYDOKOMUCOW I BOLSZEWIKOW MIESZKAJACYCH W POLSCE
Jahu2019.11.25 14:17
Nope, you trolo :-P
Cool2019.11.25 14:02
Jędrzejewski na Pisowskiej smyczy już urabia społeczeństwo! ... za chwile się dowiemy, że Kaczyński z nieludzkim poświęceniem wywalczył połowę z 300mld o których kwiczą ydki. A fronda odtrąbi historyczny sukce polinowego rządu! P.s.Sadziłem, że zacznie sie po nowym roku, ale widać ydy się niecierpliwią!
SODOMA I GOMORA CORAS BLIZEJ2019.11.25 14:30
TY COOL TO TEZ JESTES ZYDEM ANTYPOLSKIM
CZY KAZDY ZYD TO JUDASZ?2019.11.25 14:02
JANOSIK TO TY JAKO ZYD NIE LUBISZ ZYDOW CHBA TAK JAK WCZASIE WOJNY KAPO ZYDOWSKIE NIE LUBILO BIEDNYCH ZYDOW DONOSLI NA ZYDOW I POLAKOW ICH UKRYWAJACYCH.
Otto2019.11.25 13:59
Trochę jestem zawiedziony... Dążmy do 100%!!!!!!!!! Aj waj:)
bolek lewa noga bydloszewski2019.11.25 13:58
ILU ZYDACZKOW WIERZY W TE BREDNIE ZE JETESMY ANTYSEMITAMI ? POLACY ZA POMOC ZYDOM W CZASIE WOJNY GINELI JAKO JEDYNY KRAJ W EUROPIE GDYZ SKALA POMOCY BYLA BARDZO WIELKA.
Reytan2019.11.25 14:48
Dobre pytanie. Wina jest to,ze bylismy przedtem pod okupacja sowiecka,a teraz nie wydajemy ani grosza na PIJAR.
Alojzy Cedzidło2019.11.25 15:19
Oj jest trochu takich , Jest . W Brukseli . Tam w tej stolicy UE do której i my należymy . nikt nie piśnie w naszej obronie słówka . Nasi za czele z Królem , tez naszym . na coś czekaja z pomocą Polsce na razie , milcząc , ,,pomagają " autorom " ustawy 447.
bolek lewa noga bydloszewski2019.11.25 13:54
CZY KAZDY ZYD WYSSAL OSZUSTWO Z MLEKIEM MATKI? CZY ZYDZI TO LUDZIE HONORU I PRAWDOMOWNOSCI?
JONASIK2019.11.25 13:58
To nie mleko matki. Znam jednego żyda wychowanego na mleku w proszku. Jest taki sam.
bla bla bla2019.11.25 13:53
a ilu polaczków wierzy w te brednie że jesteśmy antysemitami....
JONASIK2019.11.25 13:56
My nie jesteśmy antysemitami, my po prostu nie lubimy żydów :)
BOLEK LEWA NOGA BYDLOSZEWSKI MATOLEK2019.11.25 14:06
JA NAPRZYKLAD NIE LUBIE ZYDOW IBO SMIERDZA CZOSNKIEM I KLAMSTWEM NA ODLEGLOSC.
Ślązak2019.11.25 22:15
Co Ty to godosz . Teraz Żydzi czosku nie jedzom . Siedzom na wysokich stołkach i wtranżalajom wielonogi . A czosnek jest zdrowy , jo go jem wiela sie do . I śmierdza chocioż żech nie Żyd .
Reytan2019.11.25 14:45
Jonasik to stara swinia komunistyczna i prowokator,skapany w polskiej krwi.
Gryfita2019.11.25 15:04
Antysemita to ktoś kto nie znosi Żydów jako takich. Tymczasem Polacy nie cierpią tylko żydowskich nacjonalistów, katofobów i rasistów. Gdy tylko objawi się jakiś normalny Żyd, cieszą się jak dzieci i idą z nim na wódkę (może być koszerna). Normalnych Żydów poznajemy po tym, że są "antysemitami", bo przecież jak nikt inny znają "swoich" nacjonalistów.
anonim2019.11.25 13:52
ROZWIĄZANIE PROBLEMU JEST PROSTE - Niech organizacje żydowskie pomogą nam (Polsce) odzyskać REPARACJE od Niemców 2 biliony $ to Polska odpali 10 % Żydom
JONASIK2019.11.25 13:56
Świetny pomysł. Pociągnijmy go dalej. Niech Niemcy pomogą odzyskać nam (Polsce) utracone ziemie na wschodzie. Odpalimy im za to kawałek zachodnich. Z tego Szczecina i tak nie ma żadnego pożytku - tylko kolorowe ronda wymyślają. Dobry pomysł?
Michał Jan2019.11.25 14:38
Status quo ante bellum?
janusz2019.11.25 14:41
Kanalio! Na sto procent jesteś wytryskiem jakiegoś hitlerowca.Won stad.
ktoś tam2019.11.25 14:45
Już jak nam Niemcy w czymś mają "pomagać" to lepiej od razu wyjechać... Na Madagaskar? A było przed wojną sobie zabezpieczyć zamorski teren... Jak to mówił p. Mazowiecki... "nasz niemiecki adwokat w Unii Europejskiej"...
Gryfita2019.11.25 16:35
Ziemie zachodnie to rekompensata za ziemie utracone na wschodzie - z puli reparacji sowieckich. Nigdzie nie ma mowy o reparacjach dla Polski. To osobna sprawa. Inaczej pisząc - za wymordowanie 20 mln Rosjan ZSSR zabrał Niemcom szmat ziemi, i przekazał je Polsce w zamian za Kresy Wschodnie. Proste, katofobie?
Karolina2019.11.25 21:24
Gryfita? Kłamiesz! Proszę konkrety ze źródłami! I bez wyzwisk proszę, OK?
Reytan2019.11.25 14:43
To jest podstepna prowokacja zydowska,hanba !
Olo2019.11.25 13:52
Ten pan jedrzejewski jest nie lepszy niż banda złodziei z NY
Marek212019.11.25 14:01
Wystarczy dostrzec fakty i zaakceptować ich istnienie by natychmiast zostać Żydem....
Cool2019.11.25 14:13
Wystarczy je podważyć, żeby zostać antysemitą ...
Marek212019.11.25 14:16
Co podważysz? Istnienie ziemi przejętej po zamordowanych przez Niemców żydowskich obywatelach Polski przez państwo polskie? To akurat jest fakt.
ktoś tam2019.11.25 14:38
Jasne. A komu oddamy w takim razie ziemię po zamordowanych Polakach? Co, Polska miała wydzielić obszary eksterytorialne bo ktoś był z pochodzenia Żydem? Mało to zresztą Żydzi za komuny nakradli? Mogli wtedy uregulować wszelkie sprawy spadkowe. Mieli pełnię władzy przez 45 lat geniusiu.
Reytan2019.11.25 14:41
Zydzi licza swoje wbrew prawu calej Europy . I nie licza kosztow przywilejow i ochrony,ktore dostawali od Polski od 1000 lat i ich obrony we Wrzesniu 1939. Nareszcie teraz sie rozliczymy za 1000 lat.
Michał Jan2019.11.25 14:58
Co nie zmienia, że traktowanie ich specjalnie to skrajny nacjonalizm, jak nie rasizm.
Cool2019.11.25 15:05
Przeszło na rzecz Państwa jak każdy inny majątek bezspadkowy i w każdym innym kraju na świecie! ... NIgdy tez nie ustalimy co ocalało, co zostało rozgrabione przez Niemców czy Rosjan ... P.s ... Ci Żydzi byli obywatelami RP a nie Izraela ... który z resztą nawet jeszcze nie istniał ... Jakieś pytania?
ktoś tam2019.11.25 16:26
Owszem... Kiedy Żydzi dadzą nam spokój... ... eee... Tak tylko pytam. I tak nikt nie odpowie...
Karolina2019.11.25 21:21
Marek21, Powiedz mi , dlaczego wszyscy widzą jedną stronę ? Faktem jest że Niemcy totalnie zniszczyli całą Polskę, zrabowali nasz Majątek Narodowy, dzieła sztuki, zabili miliony Polaków i Żydów! Niemcy nie chcą nam oddać za zniszczenia, a my mamy oddać Żydom, za coś, czego nie zrobiliśmy? Niech Niemcy oddają, to oni ich mordowali! Gdyby ich nie zabili, byliby spadkobiercy! Więc proszę brać pod uwagę, nie jedną, ale dwie strony!
ktoś tam2019.11.25 14:40
Danie jakichkolwiek odszkodowań jest uznaniem winy. W zasadzie to powinni zapłacić Żydzi amerykańscy, którzy p. Hitlera i jego towarzyszy sponsorowali. I w dodatku nie chcieli udzielić pomocy swym europejskim ziomalom.
Michał Jan2019.11.25 15:04
Pan Jędrzejewski nie widzi słonia w składzie porcelany: te sprawy już są w Polsce uregulowane - pamięcią o Żydach zajmuje się Muzeum Polin, jak najbardziej powstałego z funduszu Państwa Polskiego i od niego otrzymującego wsparcie finansowe (bezpośrednio lub przez ŻIH).