Paweł Jędrzejewski: Kłamstwa w Haaretz biją po oczach - zdjęcie
03.09.19, 12:40fot. Tiia Monto, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia, zdj. edytowane

Paweł Jędrzejewski: Kłamstwa w Haaretz biją po oczach

26

Paweł Jędrzejewski z "Forum Żydów Polskich" obnaża kłamstwaw izraelskim dzienniku "Haaretz".

Jędrzejewski zacytował słowa z tekstu Ofera Adereta opublikowane w Haaretz. Rzecz dotyczy obchodów 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

"W polskich obchodach upamiętniających 80 lat od drugiej wojny światowej, Polacy zapomnieli o jednej rzeczy. W wydarzeniach upamiętniających 80 lat od inwazji nazistów na Polskę, która rozpoczęła wojnę, ludobójstwo Żydów zostało pochłonięte, jakby nigdy się nie wydarzyło" - pisał Aderet.

"Żydzi - grupa, która w drugiej wojnie światowej zapłaciła najwyższą cenę - byli niemal całkowicie nieobecni w przemówieniach, zgromadzeniach, uroczystościach i marszach" - dodawał.

"Jest prawdą, że prezydent Duda wspomniał, w pojedynczym zdaniu, że żydowscy obywatele Polski byli uwięzieni w gettach i wysyłani do obozów zagłady, ale powiedział, że była to "część 'terroru', który był udziałem 'całego' polskiego narodu" - stwierdził Aderet.

Jak wskazuje Jędrzejewski, jest to nieprawda.

"Ofer Aderet kłamie. Haaretz te kłamstwa publikuje" - pisze.

"Aby się o tym przekonać, wystarczy rzecz najprostsza: wystarczy sięgnąć do tekstu najważniejszego przemówienia wygłoszonego podczas obchodów" - pisze Jędrzejewski.

I cytuje następnie dwa fragmenty z wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy.

Pierwszy dotyczy Zbrodni Katyńskiej, gdzie - pisze Jędrzejewski - Duda wymienił obywateli Polski narodowości żydowskiej wśród "najlepszych synów" Rzeczypospolitej.

"Ale Polska zniknęła z mapy i wielu polskich żołnierzy dostało się do niewoli – i niemieckiej, i sowieckiej. Ta sowiecka szczególnie wryła się w pamięć naszego narodu, ponieważ Sowieci bestialsko zamordowali ponad 22 tys. polskich oficerów – jeńców wojennych – strzałem w tył głowy w Katyniu i innych miejscach. To była straszliwa hekatomba polskiej inteligencji, to była straszliwa hekatomba naszego narodu. To było wycinanie z polskiej tkanki narodowej najlepszych jej synów. Z polskiej tkanki narodowej w szerokim tego słowa znaczeniu. Bo myślę tutaj po prostu o obywatelach państwa polskiego, ściśle mówiąc narodowości bardzo różnej: Polakach, Żydach Ukraińcach, Rusinach – wszyscy byli oficerami Polskiej Armii. Wszystkich ich potraktowano jednakowo, wszystkich ich bestialsko pomordowano" - mówił Andrzej Duda.

Drugi fragment dotyczy zagłady Żydów.

"Polscy obywatele narodowości żydowskiej zostali zamknięci w gettach. Zostali oznakowani, byli traktowani jak nie-ludzie, byli mordowani, głodzeni, i w końcu poddano ich absolutnej, zbiorowej eksterminacji.

Przede wszystkim w obozach koncentracyjnych, w obozach zagłady, które Niemcy hitlerowscy zbudowali także na ziemiach, które były etnicznie polskie, na których było kiedyś państwo polskie, zanim zaczęli je okupować. Takim najbardziej znanym z obozów zagłady był obóz Auschwitz-Birkenau. Obóz, w którym w czasie II wojny światowej zamordowano milion sto tysięcy Żydów z całej Europy, przede wszystkim z Polski. Obóz, w którym zamordowano 140 tysięcy Polaków, 23 tysiące Romów i Sinti, 20 tysięcy jeńców radzieckiej Armii Czerwonej i 15 tysięcy ludzi różnych narodowości, przywiezionych do tego obozu z różnych krajów, praktycznie z całej okupowanej przez Niemców Europy. Trudno to sobie dzisiaj w ogóle wyobrazić, zostawiono nam to, można powiedzieć, że Niemcy w ten sposób poniżyli nas - Polaków, że na naszej ziemi pozostawili tę machinę zagłady. Ale dzisiaj jesteśmy jej depozytariuszami, opiekujemy się nią po to, aby dawała światu świadectwo, aby ludzie, zwłaszcza młodzi, przyjeżdżali i wiedzieli, co człowiek mógł wyrządzić drugiemu człowiekowi i co oznacza totalitarny reżim. Co oznacza okrucieństwo i brak poszanowania dla podstawowych praw drugiego człowieka, dla jego godności. Te niemieckie, hitlerowskie, nazistowskie obozy koncentracyjne, te pamiątki tamtych straszliwych dni zagłady II wojny światowej muszą trwać i będą trwały" - mówił Duda.

"Kłamstwa w Haaretz aż biją po oczach. Co Haaretz chce osiągnąć przy pomocy tych kłamstw?" - kończy Jędrzejewski.

bsw/Salon24.pl

Komentarze (26):

LK2019.09.8 21:20
Wysłane do prokuratury etc.: Zgłaszam kolejne zniesławienie mnie na forum, tym razem FRONDY i kradzież mojego adresu poczty elektronicznej. Podejrzewam o to Andrzeja Koraszewskiego urodzonego ur. 26 marca 1940 w Szymbarku a zamieszkałego w Dobrzyniu nad Wisła, redaktora naczelnego portalu „Listy z naszego sadu”. E-mail: andrzej.koraszewski(at)koraszewski.nazwa.pl (andrzej.koraszewski(at)listyznaszegosadu.pl)
judeWON2019.09.5 7:39
OTO PRAWDZIWA POSTAWA ŻYDÓW. ,,Będziemy nękać ich tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym. : Słowa Israela Singera wypowiedziane w dniu 19 kwietnia 1996 r. na Światowym Kongresie Żydów''.
hdd2019.09.4 20:30
Żydy -Komuchy to Zło w całej Postaci.
taro2019.09.4 20:24
tak, Duda powinien wymienic wszystkich zydow z nazwiska, ktorzy strzelali do Polakow w Katyniu, ktorzy z sowietami wchodzili do Polski i mordowali kobiety, mezczyzn i dzieci, ktorzy przez nastepne 10 lat mordowali rodziny zolnierzy polskich, patriotow.
Ewa2019.09.4 8:36
Czy możemy wspólnie ignorować komentarze osób, które upatrzyły sobie Frondę jako miejsce, gdzie mogą wylewać swoje zdemoralizowane myśli? Keller Krawczyk i tym podobni nie zabierają poważnego głosu w dyskusji. Im chodzi o to, by szkodzić, opluwać.
LK2019.09.8 21:21
Wysłane do prokuratury etc.: Zgłaszam kolejne zniesławienie mnie na forum, tym razem FRONDY i kradzież mojego adresu poczty elektronicznej. Podejrzewam o to Andrzeja Koraszewskiego urodzonego ur. 26 marca 1940 w Szymbarku a zamieszkałego w Dobrzyniu nad Wisłą, redaktora naczelnego portalu „Listy z naszego sadu”. E-mail: [email protected] ([email protected])
Mother Earth2019.09.3 19:13
A od kiedy żyd mówi prawdę i nie kłamie ???
Jam Lech Keller-Krawczyk Żyd, dumny pedał 2019.09.3 18:28
𝐋𝐮𝐛𝐥𝐢𝐧𝐢𝐚𝐧𝐤𝐚 to Annbis z forum frondy.
katolicki czosnek2019.09.3 18:25
Poloch i Żyd na jednym jadą wozie.
Jam Lech Keller-Krawczyk Żyd, dumny pedał2019.09.3 14:38
Jestem 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲 Jestem 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈 Jestem 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 Jestem 𝐤𝐚𝐥𝐢𝐧𝐤𝐚, Jestem 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚 𝐃𝐳(iwka), Jestem 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤, Jestem 𝐋𝐮𝐛𝐥𝐢𝐧𝐢𝐚𝐧𝐤𝐚 - 𝐋𝐮𝐛𝐥𝐢𝐧𝐞𝐫 i lubię się przebierać jak Rafalala.
Lubliner2019.09.3 14:27
Czy osoba o nicku „Lublinianka” to Annbis z forum frondy?
M..2019.09.3 14:21
Bardzo dobrze powiedział były więzień obozu zagłady: to w Izraelu tworzy się antysemityzm.
szcze na PiS i rydzyka2019.09.3 14:17
Kiedy Polska przeprosi Żydów za szmalcownictwo i wydawanie ich w ręce niemców za flaszkę wódki???
dzielnicowy2019.09.3 16:07
ja zboczeniec tylko proszę Polaków o przebaczenie jestem JUHEM i JUHEM zdechne
Chaim Rumkowski2019.09.3 16:35
Jak Żydzi przestaną się wybielać i udawać niewiniątka.
taro2019.09.4 20:27
jesli tego szmalcu bylo az tyle w polsce , to sobie go dzisiaj sprzedaj.
Lech Keller-Krawczyk dumny Żyd i homoseksualista2019.09.3 13:34
Jestem 𝐤𝐚𝐥𝐢𝐧𝐤𝐚, jestem 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚 𝐃𝐳(iwka), jestem 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤, jestem 𝐋𝐮𝐛𝐥𝐢𝐧𝐢𝐚𝐧𝐤𝐚 - 𝐋𝐮𝐛𝐥𝐢𝐧𝐞𝐫 i lubię się przebierać jak Rafalala.
im2019.09.3 13:25
Na drugi raz żydów w ogóle nie wspominać, oni nie zajmują się naszą tragedią to i my nie musimy, zwłaszcza że zamiast podziękowania wylewają na nas pomyje
Arturo2019.09.3 13:20
A za ich mordy w NKWD kto będzie odpowiadał sędziów którzy do dziś ukrywają swoje komunistyczne wyroki
tereska2019.09.3 13:12
PAŃSTWO IZRAEL NIE ISTNIAŁO ? więc o co chodzi byli przecież Polakami pochodzenia żydowskiego !
Lublinianka2019.09.3 13:08
Przecież to nic dziwnego, że izraelskie gazety piszą takie paszkwile o Polsce! Izrael stał się drugim domem dla wszystkich żydów z ruskimi paszportami, tzw. LITWAKÓW, którym KGB dało wilczy bilet i zmusiło do wyjazdu z terenów ZSRR. To oni teraz żądzą w Izraelu i oni pociągają za sznurki ust. 447. Najlepszym przykładem LITWACZKI jest obecna ambasador Izraela w Polsce Anna Azari, która tyle razy napluła nam w twarz, że już dawno powinna wylecieć z Polski ze statusem "persona non grata".
Krysia2019.09.3 15:49
dorzuce ze ocieplanie "image" Pani Azari trwa w najlepsze ! pare dni temu brylowala j ( zona znanego rabina!) na Jasnej Gorze ...jakaz to ona "tolerncyjna" i "zaczwycona" tyloma wiernymi i w ogole i w szczegole ! Az mdlilo od tej "ustawki" !
Lech Keller-Krawczyk jestem Żydem i homoseksualist2019.09.3 12:56
Halo, nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą. Szkoły się rozpoczynaja, a ja mam obok podstawówkę nr. 133 (W-wa). Krótki spacer od domu. Kupuje kilka batoników czekoladowych dla chłopaczyków. Co za przyjemność posiedzieć tam i popatrzeć na te młode ciałka chłopczykow. Jestem tu zawsze choć nie pod swoim nazwiskiem. Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami":𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲, 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐤𝐚𝐥𝐢𝐧𝐤𝐚, 𝐧𝐢𝐤𝐭, 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤 (mam słabość do bolszewików), itp.. Znudzil mi sie poliamorysta, polishpatriot, mordechaj - mam dwa nowe: 𝐋𝐮𝐛𝐥𝐢𝐧𝐢𝐚𝐧𝐤𝐚 - 𝐋𝐮𝐛𝐥𝐢𝐧𝐞𝐫 A tak naprawdę to jestem starym pedałem bez rodziny, przyjaciół, znajomych. Jeżeli ktoś wątpi, że to nie ja, oto mój email: [email protected]
LK2019.09.8 21:17
Wysłane do prokuratury etc.: Zgłaszam kolejne zniesławienie mnie na forum, tym razem FRONDY i kradzież mojego adresu poczty elektronicznej. Podejrzewam o to Andrzeja Koraszewskiego urodzonego ur. 26 marca 1940 w Szymbarku a zamieszkałego w Dobrzyniu nad Wisła, redaktora naczelnego portalu „Listy z naszego sadu”. E-mail: [email protected] ([email protected])
dymek2019.09.3 12:52
To nie byłą żadna inwazja nazistów a Niemcow
Polak Ateista Dumny Gej 2019.09.3 12:44
żydzi z izraela tak samo wiarodajni jak michnik i jego brat morderca