Patryk Jaki MOCNO o roszczeniach żydowskich: Dość tego! PO MOIM TRUPIE!!! - zdjęcie
15.04.19, 17:24Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika

Patryk Jaki MOCNO o roszczeniach żydowskich: Dość tego! PO MOIM TRUPIE!!!

31

"Jeśli ktoś myśli, że będziemy płacić, czy oddawać jakieś mienie bezspadkowe organizacjom żydowskim to chcę powiedzieć - po moim trupie!"- stwierdził wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki na antenie radia RMF FM. 

Polityk był pytany m.in o projekt ustawy wprowadzającej instytucję sędziów pokoju. Jest to jeden z postulatów ruchu Kukiz'15. Sędziowie pokoju to osoby wybierane w wyborach powszechnych, które miałyby zajmować się drobnymi sprawami karnymi. 

Jak zapowiedział Patryk Jaki, Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad tym i jest już nawet wstępny projekt ustawy.

"Ja jestem w ogóle zwolennikiem tego, żeby w jakiejś perspektywie w Polsce - jeżeli kiedyś będę miał na to decydujący wpływ - znaczna część sędziów była wybierana w wyborach powszechnych"- podkreślił sekretarz stanu w MS. Jak mówił minister w RMF FM, taki sposób wyboru sędziów sprawi, że przedstawiciele tego zawodu będą świadomi, że „raz na jakiś czas będą oceniani przez ludzi, których sądzą”.

„Chciałbym, żeby sędziowie byli regularnie oceniani przez ludzi, to jest też władza”- podkreślił Jaki. Dopytywany, czy traktować to jako wstęp do koalicji z Kukiz'15, polityk stwierdził, że „niczego nie można wykluczyć”.

"Ale wierzę w to, że Zjednoczona Prawica wygra wybory w taki sposób, że będzie rządziła samodzielnie"-zastrzegł wiceminister sprawiedliwości. 

Pytany o nadanie przez prezydenta biegu wnioskowi ułaskawienie Marka Falenty, gość RMF FM stwierdził, że gdyby zależało to od niego, biznesmen nie powinien być ułaskawiony. 

Sekretarz stanu w resorcie sprawiedliwości w ostry sposób odniósł się do kwestii ustawy 447.

"Jeśli ktoś myśli, że będziemy płacić, czy oddawać jakieś mienie bezspadkowe organizacjom żydowskim to chcę powiedzieć - po moim trupie! Beze mnie w polityce. Dość tego!"-podkreślił.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (31):

anonim2019.04.16 11:54
To niedługo, byle jaki cyganie z opolskiego blokowiska, będziesz trupem, po którym będą chodzili Żydzi.
A potem pisie bez szemrania oddadza Polskę 2019.04.16 8:24
Biały Dom naciska na Pentagon, aby przyspieszyć negocjacje wojskowe z Polską. Porozumienie miałoby być gotowe na 1 września – pisze "Rzeczpospolita".
Olej2019.04.15 19:15
Nie PO takich trupach oni przeszli ! A było ich, było ! Można by wymieniać i prezesa NIK, i komendanta policji, i ministrów, i wicepremier był. Cała galeria znamienitych figur. W puli jest ogromna, niewyobrażalna forsa, kotłuje się od rekinów a pan ze swoim trupem ? Panie oni Pana zeżrą, że nawet ślad PO pańskim trupie nie zostanie. A ich prezydencja ułaskawi. przy odpowiedniej gaży listy żelazne są tak żelazne, że żadna instancja ich nie rusza.
PolskaKaruzelaObokMuruGetta2019.04.15 19:11
Kiedy skończy się inwentaryzacja w Jaki Cafe?
JaKi2019.04.15 18:59
Tak jak było z ustawą o IPN?Też mówił że nie ma odwołania i po jego trupie,a wiemy że uciekł z podkulonym ogonem.
PolskaKaruzelaObokMuruGetta2019.04.15 19:43
Dokładnie. W tygodniku "Sieci" w lutym albo styczniu ub. roku był z nim wywiad i tak mówił.
Racjonalista2019.04.15 18:58
Ktos napisal na Internecie: Wybrane afery PiS w zaledwie 3 lata ich rządów. 1 ) Afera Rydzyka z samochodami 2) Afera bilbordowa 19 milionów ukradzionych Polakom przez PiS 3) Afera zerwania przetargu Carracali za łapówki od Boeinga 4) Afera GETBACK 2,1 mld 5) Afera SKOK 5 mld 6) Afera zakupu samolotów dla VIP 2,5 miliarda bez żadnego przetargu i nie zgodnie z prawem od Boeinga 7) Afera nagród milionowych wypłacanych sobie prze PiS od dwóch lat jako druga pensja 8) Afera KŁAMSTWA SMOLEŃSKIEGO i oszukiwanie ludzi przez 8 lati branie pieniędzy za podkomisje 9 ) Afera obrazu Dama z łasiczką i wyprowadzenie 500 milionów ze skarbu państwa przez Glińskiego 10) Afera Morawieckiego który nie pozbył się akcji Banku Zachodniego i sterował finansami żeby zarobić 6 milionów na tych akcjach 11 ) Afera z kupnem patriotów których nawet nie ma i zapłacono 3,5 razy więcej jak np. Rumunia 12) Afera wycinki puszczy przez Szyszko i stworzenie prawa do wycinania drzewa w zamieszaniu podczas głosowań w sali kolumnowej , drzewa sprzedano Niemcom a pieniądze 800 milionów oddano Rydzykowi 13 ) AFERA zniszczenia państwa Polskiego zmiana bezprawna ustroju państwa Polskiego poprzez złamanie kilkunastu zapisów konstytucji. 14 ) Afera Trybunału konstytucyjnego za nie zaprzysiężenie 3 legalnie wybranych sędziów i wstawienie swoich na ich miejsce plus nie konstytucyjne wybraną prezes sądu konstytucyjnego 15) Afera Spowodowania kar i restrykcji nałożonych przez UE za nie przestrzeganie praworządności w Polsce przez PiS i wprowadzenie Stalinowskiego sądownictwa 16 ) Afera Misiewiczów , zmiana ustawy o służbie cywilnej pozwalającej obsadzanie rodzin działaczy PiSowskich w całej Polsce na stanowiska kierownicze w bez żadnych umiejętności i kompetencji wymaganych wcześniej ustawowo. 17) Afera Rozkradzenie przez PiS funduszu 600 milionów na niepełnosprawnych które PO zostawiło na ten cel zgodnie z orzeczeniem Trybunału konstytucyjnego 18) Afera w Janowie poprzez wymianę wieloletniego dyrektora na Pisiewicza renomowana na całym świecie stadnina koni zalicza straty wizerunkowe i milionowe skarbu państwa. 19 ) Afera Misiewicza który brał milionowe pensje w zarządzie PGZ a był tylko aptekarzem i protegowanym Macierewicza 20 ) Kłamstwa Macierewicza na temat Smoleńska oraz stanu wojska i zakupów. itd itp . można długo pisać o aferach skandalach PiSu a to dopiero 3 lat ich rządzenia. Najważniejsze jednak że zniszczyli Polską renomę na świecie z lidera Europejskiego staliśmy się zacofanym rasistowskim krajem oraz wprowadzili Dyktaturę w Polsce na wzór komunistyczny!! Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-giertych-kolejne-przesluchania-birgfellnera-tylko-w-austrii,nId,2939291#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Valentynka2019.04.15 19:45
Lista 42 sukcesów koalicji PO-PSL: 1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewarru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej 24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO 29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń 31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066) 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie) 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej 39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów); 40) Ograniczenie potencjału militarnego 41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej 42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi) Autor: Sławomir Marcin Dąbrowski
Valentynka2019.04.15 19:46
Ta prawdziwa a nie zmyślona.
PASOZYCI I ZLODZIEJE2019.04.16 8:18
ICEK AFERA W POLSCE TO CALA PO I ZYDOWSKIE PRZYBUDOWKI
Ja2019.04.15 18:38
Może rząd nie może oficjalnie i informuje swoich wyborców przez np. Pana Jakiego???!!!! ITP.Czyli dostaną NIC !!!!!!!!!
anonim2019.04.16 12:09
Wypłacanie odszkodowań za majątki Żydów, gdzie spadkobierców nie było, wprowadziły Niemcy, wypłacając odszkodowania Organizacjom żydowskim. Przez co wprowadziły precedens, na który można się teraz powoływać cyganie. Jeżeli byle jaki cygan jest wiceministrem sprawiedliwości, to powinien coś wiedzieć na temat precedensu. Ale cygan spędził młodość pod blokowiskiem + wyższe kursy partyjne, wiec....
Ja2019.04.15 18:29
Jestem ZA jeśli są spadkobiercy LEGALNI!! I uwzględnić stan nieruchomości po 2 ej W.Ś. ZA RUINĘ tylko plac.To i Żydzi byli Polakami,jak legalnie to się należy.
ZERR02019.04.15 20:06
Nie ma "legalnych spadkobierców", gdyż nawet ci niby-legalni posiadali swoje majątki z nielegalnych carskich wywłaszczeń. Skąd polscy żydzi mieli kamienice i posiadłości? Mieli je stąd, że po powstaniach carat wywłaszczał polskich powstańców a zagrabione dobra sprzedawał za bezcen żydom, albo oddawał rosjanom, którzy najczęściej natychmiast je spieniężali - sprzedając żydom. 2RP nie mogła tych rabunków cofnąć, bo takie było żądanie Anglii i warunek uznania niepodległości 2RP.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.15 18:21
Katole i katolki wpłacajcie zrehabilitujcie swoje środowisko suma cały czas rośnie, ale nie dzięki WAM !! Wpłacajcie dla Mikołaja zamiast pasibrzuchowi na tacę !! Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10181zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
PASOZYCI2019.04.16 8:15
ZYD TYLKO O ZBIORCE DARMOCHY
anonim2019.04.15 18:11
patryk oj patryk nie gardłuj tak straszliwie. pani Ambasador liścik napisze. I po ptaku.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.04.15 18:03
jedziem, jedziem po ściernisku siedzi geju na dyszlisku siedzi, siedzi się dziwuje aż mu jajco podskakuje
Alien news desk jest super2019.04.15 17:58
Przecież jego partia już się na to zgodziła. Pod publiczkę to sobie mogą mówić co chcą z morawem, ale wszystko już jest gotowe by oddawać żydom.
szcze na PiS2019.04.15 17:48
Jaki cygan prawdę ci powie???
Polak Ateista Durny Pedał 2019.04.15 18:01
Dewiant prawdę powie !!
Polak Ateista Dumny Gej 2019.04.15 17:45
gdyby nie jaki można by dobierać się do każdej sraki
man.of.Stagira2019.04.15 17:43
. . OWSZEM, proszę bardzo - ale z pieniędzy zapłaconych przez NIEMCÓW! . Naród polski został poszkodowany w czasie II Wojny i należy mu się odszkodowanie. . Niech Żydzi i Amerykanie załatwią od Niemców 1.000.000.000.000 Euro wtedy możemy odpalić działkę Żydom i niech jadą do domu . Żydzi mają dobrych prawników a Amerykanie dobre systemy rakietowe. Niemcy mają Euro. . Tyle
To ja2019.04.15 17:48
A Polska niech odda Niemcom zagrabione po wojnie ziemie zachodnie
man.of.Stagira2019.04.15 17:53
. Volksdeutsche...czy imbecyl? . Hę?
Topek2019.04.15 18:39
Prócz tego wycofa wszystkie inwestycje Niemieckie odda wszystkie unijne pieniądze które Niemcy wpłacili itd.
man.of.Stagira2019.04.15 19:30
. . Polska i Europa Centralna-Wschodnia jest płatnikiem NETTO do kasy UE (officialne saldo netto regionu wg Bloomberg i źródeł niemieckich) . Uczcie się ludzie języków obcych uczcie się, bo ciemni jesteście jak balcerowicze...
zdziseg2019.04.16 1:05
Skoro Niemcy mają euro, Żydzi mają prawników a Amerykanie rakiety to jakie argumenty ma Polska? :> Tylko nie mów, że moralne bo już był taki jeden w naszej historii, który głosił przemówienia o honorze a potem mieliśmy 6 mln ofiar.
JaKi2019.04.15 19:00
A o Ruskich zapomniał którzy rabowali i zabijali Polaków?A może jesteś ruskim trollem? Tyle
man.of.Stagira2019.04.15 19:32
. . Katyń i wszystko jasne. . Bez przebaczenia.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.04.15 17:39
Nie jestem pracowity ale oddany sprawie. Kocham tylko i wyłącznie całym sercem: brązowe oczko i dzwony z ambony.