Podczas regionalnego zjazdu Prawicy Rzeczpospolitej w Warszawie zostały wybrane mazowieckie władze ugrupowania. Szef partii Marek Jurek potwierdził strategiczny sojusz z Prawem i Sprawiedliwością i zapowiedział, że obie frakcje będą walczyć o głosy pod hasłem niezależności gospodarczej i walutowej.

 

Marek Jurek uważa, że nasz kraj musi nadrobić opóźnienia spowodowane komunistyczną niewolą. W tym może pomóc utrzymanie narodowej waluty. 

 

Przedstawiciele Prawicy Rzeczypospolitej ostrzegali także przed Paktem Fiskalnym. Zdaniem prezesa ugrupowania, podporządkowuje on polskie instytucje finansowe Unii Europejskiej, przez co pozbawia nasz kraj części suwerenności. 

 

Marek Jurek zapowiedział też współpracę z PiS w sprawie przepisów o in vitro. Prezes uważa, że liberalne projekty ustawy regulujące kwestię zapłodnienia pozaustrojowego są działaniem przeciwko życiu.

 

Z informacji przekazanych przez partię wynika, że liczy ona w tej chwili 2 tysiące członków. Jej kandydaci wystartują do wyborów do Europarlamentu w 2014 roku z list PiS.

 

eMBe/Dziennik.pl/IAR