Partia konserwatystów z PO nie mogłaby liczyć na wejście do Sejmu. Na razie - zdjęcie
25.02.13, 08:26

Partia konserwatystów z PO nie mogłaby liczyć na wejście do Sejmu. Na razie

7

 

Atmosfera w PO robi się coraz gorętsza. Premier Tusk stawia mocne ultimatum grupie konserwatywnej: albo będziecie popeirać reformy partii albo wylatujecie. Na razie sondaż Homo Homini daje tylko 4 proc. poparcia partii konserwatystów, którzy opuszczając klub PO założyli swój. Ale pocieszeniem dla nich jest fakt, że ponad 63 proc. Polaków ocenia, że politycy powinni w głosowaniu kierować się własnym sumieniem, co stanowi pozytywny sygnał dla takiego ruchu. Z drugiej strony kryzys w PO powinnien wykorzystać PiS i przygotować ciekawą ofertę dla frakcji konserwatywnej.

 

Obecnie na PO chce głosować 27 proc. Tyle samo na PiS.

 

Jak wynika z badania, do Sejmu weszłyby jeszcze: SLD z 14-proc. poparciem, PSL – 6 proc. i RP – 5 proc. Poniżej progu wyborczego znalazłaby się Solidarna Polska (3 proc.).

 

sm/rp.pl

 

 

Komentarze (7):

anonim2013.02.25 10:22
Po co konserwatyści z PO mają odejśc z PO założyć własną partię i próbować dostać się do sejmu?Są przecież teraz w Sejmie i nikt ich nie wygoni stąd.
anonim2013.02.25 12:23
To nie Gowin jest zagrożony, tylko Tusk który nagle wpadł w impas.... Z jednej strony dużo do myślenia daje mu poklask jaki wśród ludzi zyskała niesubordynacja konserwatystów, z drugiej zaś naciskają nań pedziowaci unici i różnego rodzaju lewusy... Oj nie chciałbym być na jego miejscu gdy opowie się twardo po którejś ze stron.... Elektoratu Sld i Palkotozboków i tak nie skusi, a stracić może czterdzieści kilka szabelek z własnej armijki... Kto dotyka homosiów w jakimolwiek sposób już ma duży problem
anonim2013.02.25 12:48
W całej tej awanturze nie chodzi o zakładanie jakiejs nowej partii konserwatywnej. Tutaj chodzi o to że jeśli przy Gowinie i Godsonie stanie nawet tylko 10 posłów, to Tusk nic im nie zrobi. Tusk nie może wywalic z klubu takiej dużej liczby posłów, bo wówczas traci większość parlamentarną i pada jego rząd, Dlatego tutaj chodzi o to i tylko o to aby cała frakcja konserwatywna w PO zachowała jedność w kwestii obrony instytucji małżeństwa i rodziny. To może nawet ochronić Platformę przed dyktatorskimi zapędami Tuska.
anonim2013.02.25 14:29
Co ciekawe, sondaż "Homo Homini" dla "Uważam Rze" mówi co innego: PiS - 31% PO - 28,4% SLD - 15,3% konserwatyści z PO - 6,7% Nowa Prawica JKM - 5,2% Ruch Palikota - 5,2% PSL/PJN - 3,8% SP - 3,6% PPP - 0,4% To z dzisiejszego "URze" - podają, że sondaż przeprowadzono 18 lutego.
anonim2013.02.25 16:00
Tusk nie pozwoli sobie na takich niesubordynowanych graczy jak Gowin - S-ka, odstrzeli ich teraz albo przed wyborami. Co z tego że się zemszczą i doprowadzą do upadku rządu. Oni i tak nie wejdą do sejmu, a dla nich bratanie się z PIS to misja samobójcza - nawet jak teraz dostaną trochę wolności na zachętę to rok po wyborach będa musieli złożyć chołd Prezesowi bo jak nie to kopa, d..., brama vide PJN, SP.... Dla Tuska to też nie dramat bo za rok albo dwa w kraju może być znacznie gorzej. Gowin nie założy własnej partii ponieważ nie jest takim demagogiem jak wszyscy (może poza Piechocińskim) liderzy Partii w Polsce, i nie jest oczywiście tak charyzmatyczny, jak Tusk, Karczyński, czy Palikot. Mają za twarde kręgosłupy żeby przetrwać gdzie indziej (chyba że złamią swoje kręgosłupy i zostaną w PO). Szkoda ludzi boby się przydali Polsce
anonim2013.02.25 16:55
jaką pis może zaproponować ciekawą ofertę ? siedzieć cicho i głosować jak wódz każe, wystarczy spojrzeć na kluzik, była w pisie, robiła co jej kazali, teraz jest w po i robi co jej każą, w tych partiach po i pis nie ma miejsca na własne zdanie, i dominują tam jednostki, których celem jest trwanie przy korycie, bycie posłem, dla niektórych to kwestia być czy nie,
anonim2013.02.25 17:55
Gowin nie musi wylatywać z PO, Wystarczy że zbierze wokół siebie większą grupę posłów. Nie sądze żeby Gowin w ogóle nie dostał miejsca na listach PO w przyszłych wyborach. Może co najwyżej dostać jakieś gorsze miejsce. Uważam że polityk tej miary co Gowin do Sejmu dostanie się z kazdego miejsca. Natomiast jego obecnośc w PO jest jednak Tuskowi potrzebna. W przeciwnym razie PO stanie się partią typowo lewacką, skrajną a przez to słabą.