Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski sprzeciwia się dyskryminacji TV Trwam!  - zdjęcie
08.10.14, 09:05Fotografia z jednej z manifestacji w obronie Telewizji Trwam (fot. Fronda.pl)

Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski sprzeciwia się dyskryminacji TV Trwam!

12

Stanowisko ws. dyskryminacyjnych działań KRRiT: 

Przez kilkadziesiąt miesięcy obserwowaliśmy z niepokojem dyskryminacyjne działania KRRiT w stosunku do Radia Maryja i TV TRWAM. Niechęć i nieprzychylność członków KRRiT w stosunku do tych mediów katolickich a jednocześnie lansowanie mediów promujących bardzo często nihilistyczny i antychrześcijański światopogląd była zauważona przez miliony Polaków, angażujących się w protesty przeciw decyzjom KRRiT. Dopiero marsz Obudź się Polsko zorganizowany przez nasz parlamentarny zespół, w którym wzięło udział około miliona osób spowodował, iż członkowie KRRiT wybrani przez środowiska liberalne oraz wspierani osobiście przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego musieli zacząć się liczyć z opinią społeczną.

Dzisiaj, ze zdumieniem i oburzeniem widzimy nawrót KRRiT do poprzednich dyskryminacyjnych praktyk. Są jednak o wiele bardziej niebezpieczne, ponieważ są one formą cenzury i zarazem próbą eliminacji finansowej mediów katolickich.

Dziennikarz w wolnej Polsce musi mieć prawo do swoich komentarzy, i żaden urzędnik nie ma prawa zamykać mu ust. Także dziennikarz mediów katolickich! Także komentatorzy wydarzeń biorą na siebie ewentualną odpowiedzialność karną, jeżeli swoimi wypowiedziami złamią prawo. KRRiT nie może także dziennikarzom czy komentatorom przekazywać swoich sugestii czy opinii na tematy społeczne, polityczne, naukowe czy dziennikarskie. Karanie mediów katolickich, za to że informują o katolickich uczelniach, czy katolickich mediach było by zrozumiałe w czasach PRL czy stanu wojennego. Próba wmawiania społeczeństwu, że jest to kryptoreklama, jest co najwyżej żałosna. Każdy, kto sprawuje funkcje państwowe powinien wiedzieć, że z reklamą czy kryptoreklamą ma się do czynienia wtedy kiedy jest umowa pomiędzy stronami i następuje zrealizowanie transakcji.

Wzywamy KRRiT do wycofania się ze swoich antydemokratycznych decyzji i zarazem apelujemy do opinii publicznej o poparcie naszego stanowiska.

z poważaniem

Andrzej Jaworski
Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu
ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski

Oprac. MaR

Komentarze (12):

anonim2014.10.8 9:14
I to jest właśnie przykład raka który trawi polską katolicką mentalność. Zdegenerowana sprawiedliwość.
anonim2014.10.8 9:15
A ja się nie dziwię. Przecież britbrajt już wydało wyrok. Teraz następuje faza realizacji...
anonim2014.10.8 9:18
Oczywiście to przypadek, że nagonki na to radio to absolutny rekord świata. Nawet za komuny nt "Wolnej Europy" nie wypisywano tylu paszkwili. Przypadkiem jest także zapewne to, że tylko tam na taką skalę są dopuszczane głosy słuchaczy(telewidzów). PS Jak to jest, ze w Polsce wszystko się nie opłaca, zakład po zakładzie upada, zadłużenie rośnie etc a dzieło powstałe wokół Radia Maryja rozkwitają ? Może to nie Kopacz powinna być szefem rządu tylko ojciec Rydzyk ...
anonim2014.10.8 9:41
No cóż, coś za coś... Albo się jest komercyjną stacją, albo się nie lokuje produktów. Swoją drogą można byłoby też zakazać reklam w mediach publicznych, to byłaby ulga! :)
anonim2014.10.8 9:59
No ale ile kasy w końcu ta telewizja zgarnęła za reklamę?
anonim2014.10.8 10:37
Jaka dyskryminacja?
anonim2014.10.8 10:43
Ahaaa, telewizja dostała więc karę za to że jej relacja z tęczowego ogniska mogła wywołać wrażenie iż do podpalenia zachęcała, natomiast radio zapewne dostało karę za to że informacja o wyższej szkole wywołała w kimś wrażenie że jest to reklama. Jeżeli w tym kraju każe się za wrażenia osób trzecich to osobnicy którzy orzekają takie kary powinni zostać ukarani, bo sprawiają wrażenie osób tendencyjnych i działających na polityczne zamówienie. A ja mam jakieś dziwne wrażenie że tu chodzi o to by utrudnić tej uczelni dotarcie z informacją o niej do zainteresowanych blokując prawo do informacji w RM i skazując ją na kosztowne reklamy w mainstreamowych mediach na które nie koniecznie może sobie pozwolić. W ogóle to jakiś absurd bo jeżeli jakieś radio będące nadawcą społecznym poda informację że jutro na mieście będzie koncert znanej gwiazdy czy jarmark na którym się handluje przecież, też robi tym wydarzeniom reklamę wiec powinno o tym milczeć. Idąc tym tropem publikacja takich informacji w komercyjnych mediach bez brania kasy powinna być ścigana za narażanie spółki na straty.
anonim2014.10.8 10:49
Sebinus napisał: Jaka dyskryminacja? No jaka? Normalna. To takie słowo wytrych. Jak ktoś nie dostaje tego czego sobie żąda albo nie jest traktowany w sposób w jaki chce narzucić innym by go traktowali to sobie pokrzykuje dyskryminacja. Jak na razie słowo dyskryminacja nie zostało opatentowane ani zarezerwowane dla agresywnych homosiów więc każdy sobie może pokrzyczeć dyskryminacja.
anonim2014.10.8 11:15
Dyskryminacją wedle kultystów o. Imperatora Rydzyka jest kara za to że relacja z tęczowego barbecue zachęcała do łamania prawa-ludzi myślących,mających blade pojęcie o prawie nie powinno to dziwić.
anonim2014.10.8 19:06
Chyba dyskryminacja pomyliła się redakcji z równym traktowaniem. Radio Maryja od lat łamie prawo. Skandalem jest że kary dostaje dopiero teraz i tak małe. A biskupi wolą udawać że g... nie śmierdzi i że problemu nie ma, bo przecież jak będzie trzeba robić propagandę w jakiejś sprawie to radio jest jak znalazł.
anonim2014.10.8 20:11
zmowa y zdegradować tv trwam
anonim2014.10.12 18:05
Dworak to mentalny stalinowiec i uzurpator, a widocznie takich władza obecna ceni i potrzebuje.