Papież ostrzega: Wśród uchodźców mogą być terroryści - zdjęcie
14.09.15, 14:54

Papież ostrzega: Wśród uchodźców mogą być terroryści

9

Ojciec Święty Franciszek ostrzegł, że wśród uchodźców napływających do Europy mogą znajdować się także islamscy terroryści. Papież dodał zarazem, że kryzys imigracyjny może pomóc obudzić sumienie Starego Kontynentu.

Takie słowa padły w opublikowanym w poniedziałek wywiadzie, którego papież udzielił portugalskiemu radiu Renascenca. Ojciec Święty wskazał, że w Europie mogą znaleźć się wkrótce członkowie Państwa Islamskiego.

„To prawda, chciałbym też zauważyć, że obecnie środki bezpieczeństwa terytorialnego nie są takie same, jak były w dawnych chwilach [masowej migracji]” – powiedział Franciszek. „Prawda jest taka, że zaledwie 400 kilometrów od Sycylii działa niewiarygodnie brutalna grupa terrorystyczna. Jest więc ryzyko infiltracji, to prawda” – dodał.

Zapytany, czy Rzym może stać się celem ataku islamistów, odparł: „Tak, nikt nie mówił, że Rzym będzie uodporniony na to zagrożenie. Można jednak przedsięwziąć środki bezpieczeństwa…”.

Papież mówił także o przyczynach migracji. „Ci biedni ludzie uciekają przed wojną i głodem, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Tak naprawdę przyczyna jest ukryta, a jest nią zły i niesprawiedliwy system socjoekonomiczny” – uznał.

Dopytywany, czy kryzys imigracyjny może stać się dla Europy w jakiś sposób pozytywny, budząc sumienia, Franciszek odparł, że „jest to możliwe”.

bjad/reuters

Komentarze (9):

anonim2015.09.14 15:21
No i to jest dobra informacja. Zła jest taka że 20.000 wyżartych, niezidentyfikowanych i przez nikogo nie zarejestrowanych mężczyzn wpadło poganianych masońskimi apelami o "miłosierdzie" do Europy na szczęście Zachodniej i czeka na rozkazy.....
anonim2015.09.14 15:40
Kiedyś, napierający lodowiec zmienił życie na Ziemi. Teraz czeka nas następna zmiana. Ci młodzi mężczyźni są synami kobiet. Każda kobieta kocha swojego synka. Czy te kobiety są gorsze od europejskich kobiet?
anonim2015.09.14 15:45
czyżby to ci przyjęci przez Watykan?
anonim2015.09.14 18:31
No to w końcu jak, miłosiernie przyjmować czy wywalać islamistów na zbitą twarz bo już się gubię. Przy obecnym papieżu trudno się zorientować o co kaman... :(
anonim2015.09.14 19:06
No to po co, Franku, żeś ich zapraszał?
anonim2015.09.15 5:59
ja wiem, że Franciszek NIE JEST INTELEKTUALNIE WYRAFINOWANY, ale nie musicie Go ośmieszać dodatkowo. To co papież teraz ogłosił, przeciętniak o IQ ca 90 - 100 wiedział doskonale miesiąc temu. Wystąpienia Franciszka są doprawdy coraz częściej wręcz żenujące .
anonim2015.09.15 7:24
CUD POD WIEDNIEM Wojska tureckie w roku 1683 wkroczyły na teren Europy. Dotarły aż pod Wiedeń. Sytuacja była bardzo poważna. Wszystko wskazywało na to, że miasto, a nawet cały kontynent zostanie zdobyty. Ówczesny papież Innocenty XI prosił o pomoc militarną króla polskiego Jana III Sobieskiego. Jednak polski sejm nie wyrażał zgody na udział Polaków w tej wojnie. Na zmianę decyzji wpłynął spowiednik króla ojciec Stanisław Papczyński, który opowiedział o objawieniach Maryi, jakich doświadczył. Kiedy król Jan III Sobieski zmierzał pod Wiedeń, zatrzymywał się w sanktuariach maryjnych. Gorąco modlił się w Piekarach na Śląsku i na Jasnej Górze. Wybrał także zawołanie dla polskich żołnierzy, które miało im towarzyszyć w czasie wojny: „Jezus, Maryja”. Bitwa rozegrała się 12 września. Przewaga wroga była wielka. Wojska tureckie liczyły ponad 100 tysięcy żołnierzy. Król Polski poprowadził tylko 27 tysięcy ludzi. W tym samym czasie z Wawelu w Krakowie wyruszyła modlitewna procesja w kierunku kościoła Mariackiego na Rynku. W pochodzie niesiono Najświętszy Sakrament oraz cudowny wizerunek Matki Różańcowej. Wszyscy wierni śpiewali i odmawiali różaniec. Krakowianie byli poruszeni sytuacją i w jedności wołali do Boga. Handel ustał, nie podejmowano w tym dniu pracy. Poszczono także od jedzenia. Poprzez różaniec proszono o miłosierdzie Boga. I stał się cud – król Jan III Sobieski pokonał wroga. Król Polski wysłał do papieża Innocentego XI chorągiew Mahometa z depeszą: „Przybyłem, ujrzałem, Bóg zwyciężył.” 
anonim2015.09.15 10:01
trochę późno i po fakcie ale dotarło do papieskiej głowy ? niestety w tak zwanym międzyczasie śmieci pokroju Lisa czy Olejnik z Kraśka na czele miały używanie na polskich katolikach
anonim2015.09.17 10:38
No i od tego trzeba było zacząć.