Papieża ujął gest małych pacjentów, którzy po wyborze na Stolicę Piotrową przesłali mu laurkę z gratulacjami, życzeniami oraz prośbami o modlitwę i… spotkanie.

Do Watykanu udadzą się przede wszystkim  dzieci, które są w najtrudniejszej sytuacji, ale które, w ocenie lekarzy prowadzących, zniosą kilkunastogodzinną podróż autokarem oraz pobyt w Rzymie.Dzieci biorą teraz udział w przygotowywaniu krótkiego programu artystycznego oraz niebieskich aniołków, które papież ma poświęcić. Otrzymają je te dzieci, które nie będą mogły uczestniczyć osobiście w spotkaniu.

– Bardzo się wszyscy cieszymy na spotkanie z Ojcem Świętym – mówi prof. Alicja Chybicka, kierownik wrocławskiej kliniki. – Mali pacjenci są bardzo podekscytowani. Jak podkreśla prof. Chybicka, spotkanie z papieżem ma dla chorych dzieci także niezwykle ważne znaczenie terapeutyczne.

W programie wycieczki oprócz spotkania z papieżem Franciszkiem, jest także  Msza św. przy grobie bł. Jana Pawła II. W poprzednich latach również polski papież zapraszał do siebie dzieci z wrocławskiej kliniki.

W klinice obecnie walczy o życie około 2 tysięcy dzieci z całej Polski. Cierpią na choroby nowotworowe, choroby układu krwiotwórczego i choroby wrodzone. Ich leczenie trwa od pół roku do nawet 10 lat.

Spotkanie z papieżem zaplanowano na 30 listopada.

ED/Radio Warszawa