29.04.18, 14:20

Papież Franciszek: Starajmy się naśladować beatyfikowaną Hannę Chrzanowską

Dziś Papież Fanciszek w trakcie modlitwy „Do Królowej Niebios” wspomniał beatyfikowaną w sobotę w Krakowie Hannę Chrzanowską podkreślając, że może być ona przykładem dla wszystkich.

W trakcie krótkiej homilii w trakcie Mszy świętej na Placu św. Piotra papież mówił:

Beatyfikowana Hanna Chrzanowska, wierna świecka, poświęciła swoje życie leczeniu chorych, w których widziała oblicze cierpiącego Chrystusa. Dziękujmy Bogu za świadectwo tej apostołki chorych i starajmy się ją naśladować”.

Mówił też o zadowoleniu ze spotkania przywódców obu państw koreańskich oraz wyraził nadzieję, że nawiązanie dialogu będzie miało charakter trwały oraz szczery:

Towarzyszę moją modlitwą pozytywnemu rezultatowi szczytu między-koreańskiego w miniony piątek oraz odważnym zobowiązaniom podjętym przez przywódców obu stron, aby podjąć drogę szczerego dialogu na rzecz Półwyspu Koreańskiego wolnego od broni jądrowej. Proszę Pana, aby nie zostały zawiedzione nadzieje na przyszłość pokoju i braterską przyjaźń, i mogła być kontynuowana współpraca, przynosząc dobre owoce ukochanemu narodowi koreańskiemu i całemu światu”.

Ojciec Święty zaapelował też o modlitwie w intencji pokoju w Syrii oraz na świecie.

dam/IAR,PAP