Papież apeluje o pokój! ,,Wojna przynosi jedynie śmierć i zniszczenie'' - zdjęcie
05.01.20, 13:32(fot. flickr/papis)

Papież apeluje o pokój! ,,Wojna przynosi jedynie śmierć i zniszczenie''

6

Ojciec Święty zaapelował o dialog i samokontrolę w obliczu napięć, jakie w ostatnich dniach pojawiły się w świecie w rezultacie zabicia przez siły USA irańskiego generała Kasema Sulejmaniego. Nie wymienił jednak z nazwy Stanów Zjednoczonych, Iraku czy Bliskiego Wschodu. Podkreślił, że wojna przynosi ze sobą jedynie śmierć i zniszczenie.
 

Papież mówił o tym podczas spotkania na „Anioł Pański”. Wraz z kilkunastoma tysiącami pielgrzymów, którzy przybyli na plac św. Piotra modlił się o łaskę pokoju.

„W wielu częściach świata odczuwany jest straszliwy klimat napięcia. Wojna przynosi ze sobą jedynie śmierć i zniszczenie – mówił Franciszek. – Wzywam wszystkie strony do podtrzymywania płomienia dialogu i samokontroli oraz zażegnania cienia wrogości. Módlmy się w milczeniu, aby Pan obdarzył nas tą łaską.“

Papież przypomniał też zobowiązanie podjęte w Nowy Rok, kiedy obchodzony był Światowy Dzień Pokoju: „Pokój jako droga nadziei: dialog, pojednanie i nawrócenie ekologiczne”. „Z pomocą Bożej łaski możemy to urzeczywistnić” – podkreślił Franciszek. 

bz/vaticannews.va/Beata Zajączkowska – Watykan

Komentarze (6):

JANOSIK2020.01.5 19:30
Co was Papierz obchodzi jak do kosciola nie chodzicie.Dziwne ,komentowac i poswiecac czas na cos co go nie interesuje
Lolek kremowka2020.01.5 13:47
Papierzu Franciszku, kobiet nie bije się po rękach !!! Apeluj sobie o pokój - napewno Putin cię wysłucha !
aspiring educationalist2020.01.5 13:46
To w końcu jest papieżem czy heretykiem? Zdecydujcie się.
Zosia2020.01.5 13:53
Mówisz Stachu "papierzem czy heretykiem ?". W twojej kapuście - bo głowa to na pewno nie jest - jest taka idea, że ponieważ papierz apeluje o pokój to jest heretykiem ? Tobie napewno coś najszczało na mózg - o ile to coś co nosisz pod deklem można nazwać mózgiem ?!
aspiring educationalist2020.01.5 14:12
Nie, "Zosiu" z małym gwizdkiem, nie napisałem "papierzem".
Albert2020.01.5 13:45
"Papież apeluje o pokój!" Ta, może jeszcze z aneksem kuchennym do kompletu.