Pamięć szwankuje? Kompromitacja Lewandowskiego! Internauci zrobili mu lekcję historii - zdjęcie
09.02.19, 18:00Fot. Piotr Drabik via Flickr, CC BY-SA 2.0

Pamięć szwankuje? Kompromitacja Lewandowskiego! Internauci zrobili mu lekcję historii

18

Europoseł Platformy Obywatelskiej Janusz Lewandowski wielokrotnie już dał się poznać z zaskakujących wpisów na twitterze. Tym razem najwidoczniej zaszwankowała pamięć eurodeputowanego Platformy.

W obliczu śmierci nie potrafią zachować się godnie. Słyszę, że rząd J. Olszewskiego, postaci zaslużonej dla naszej wolności, był "pierwszym niekomunistycznym"

- pisze zdziwiony, nie wiedzieć czemu, Lewandowski.

Dalej dodaje:

Nie wiem, co komunizm miał wspólnego z T. Mazowieckim i J.K. Bieleckim, ale ma wiele wspólnego z fałszowaniem historii”.

Lewandowski więc albo ma problem z rozumieniem pewnych pojęć, albo też szwankuje mu pamięć. Szybko mu ją odświeżono. W odpowiedzi na jego wpis Filip Memches skomentował:

Mazowiecki i Bielecki nie byli komunistami, ale ich rządy były przeglosowywane przez Sejm kontraktowy. Rząd Olszewskiego był pierwszym rządem pochodzącym z wolnych wyborów”.

Tak z kolei odpowiedział profil Żelazna Logika:

Nie pierwszym niekomunistycznym premierem, a premierem pierwszego niekomunistycznego Rządu. Roznica subtelna ale nawet pan jest w stanie ja zrozumiec”.

Pojawiały się i inne wpisy internautów, które odświeżają pamięć Lewandowskiemu. Bo przecież to tylko kwestia roztargnienia, prawda?

dam/twitter,Fronda.pl

Komentarze (18):

Ryszard Olejniczak2019.02.10 14:12
Lewandowski nie ma pamięci on ma instrukcje.
Tomi2019.02.10 9:23
Masakra co ten kłamca lewak pisze , mózg wypalony z kłamstwa , szkodnik Polski
Dariusz Andrzej Kowarczyk2019.02.9 23:56
To smutne, ze pan Janusz Lewandowski ma cos do powiedzenia. To wesole, gdyz wkrotce takiej mizernej wypowiedzi juz nie zlozy.
lech2019.02.9 22:57
Oglądałem wczoraj "Nocną Zmianę" był też tam Niesiołowski. On wyrażał się o identyfikowaniu komunistycznych kapusiów sensownie, to znaczy wyrażał się w tej kwestii pozytywnie. Cóż jako lewak wiedział że i tak reformatorzy nie mają w najbliższych latach dużych szans.
leon2019.02.9 22:46
lewandowski powinieś zamilknąć razem z komunistami Bieleckim Mazowieckim Bonim i Tuskiem = równanie proste szpieg dba o swoją ojczyznę .TW sprzedaliście NASZ KRAJ i ty masz czelność mówić o uczciwości.Ciebie nawet nie można porównać do szpiega, bo ten dba o Ojczyznę TY LEWANOWSKI jeszteś TW najgorszy rodzaj donośiciela i sprzedawczyka co zrobiłeś z prywatyzacją okradłeś 30 mln Polaków NIE MASZ PRAWA DO WSPOMNIEŃ o śp Janie Olszewskim.A teraz Donosicielu szkalującym mój Kraj.Merkel zabroniła obcemy kapitałowi przejmowć niemieckie przędsięboirstwa , a ty, nie wiem jak ciebie nazwać niemieckiij predjatjel
jozef2019.02.10 8:25
Kim ty jesteś , że chcesz ustalać kto jest a kto nie jest Polakiem. Kto ci sprzedał ten kraj, gdzie ty żyjesz skoro jest sprzedany. Jeżeli szukasz donosiciela to poszukaj w PiS - ie blisko prezesa.
sct2019.02.9 21:48
Szwabski agent, zdrajca!
Jarek2019.02.9 22:02
Zdrajca dlatego, że twierdzi, iż Porozumienie Centrum nie tworzyło rządu komunistycznego?
jozef2019.02.9 20:31
Przypominamy słowa J. Kaczyńskiego z 1992 r. Żadne normalne państwo nie może tolerować w swoich władzach, w swoim parlamencie, w swoich strukturach ludzi, którzy byli agentami w istocie obcych służb specjalnych.(Oklaski)I żadne tłumaczenia, żadne frazesy o interesie państwa, które tutaj padały, tego faktu nie uchylą.(Oklaski) Żadne imponujące większości, żadne przedziwne koalicje, w ramach których na przykład partia liberalna łączy się z partią, której przywódca niedawno z tej trybuny tłumaczył, że podręczniki ekonomii pisane w Moskwie - steki bzdur - i podręczniki pisane na Zachodzie są równie nieprawdziwe.(Oklaski)
Stachu2019.02.9 18:50
"Przyznaję natomiast, że w latach młodości - w okresie studenckim, przy okazji ubiegania się o paszport na wyjazdy do tzw. krajów kapitalistycznych w Zachodniej Europie - mogłem podpisać jakieś dokumenty podsunięte mi w trakcie prowadzonych ze mną rozmów i pouczeń" Pamięć szwankuje, Kujda?
Skorpion2019.02.9 19:35
Pan tak samo nic nie rozumie z tego co się działo przez ostatnie kilkadziesiąt lat jak ten pseudo Polak Lewandowski. Też mogę się podpisać jak pan w głupkowaty sposób - Pamięć szwankuje Tusk , Olechowski , Boni , Buzek ,Zwiewka i ta dalej. Było wielu którzy sami się ubabrali ale było wielu którzy po prostu byli w tym parszywym ustroju. Premier Olszewski przez pewien czas był w jednej redakcji z Urbanem. Mało tego . Z przekonania był lewicowcem ale Polakiem a nie zdrajcą który donosi na Polskę i Polków do Komuszej Brukseli.I co i nic. Ważna jest prawda której bolszewicka nacja się boi.. A tą prawdę zatajają ci którzy za wszelką cenę mataczą i i ukrywają ją . Kiedyś zrobili wszystko aby zniszczyć lustrację. A teraz udają , że jest wszystko OK.
Jarek2019.02.9 19:40
Czy uważasz prezydenta Dudę za zdrajcę, który donosił na Polskę i Polaków?
Skorpion2019.02.9 20:27
Raczej pan nie zrozumiał tego co napisałem. Konkluzją tego co napisałem jest lustracja i prawda po obu stronach . Uniknęlibyśmy wielu nieprawd. Do pana prezydenta Dudy to mam żal , że nie ujawnił raportu Macierewicz. To by wiele wyjaśniło.
Jarek2019.02.9 20:59
Z lustracją i prawdą nie mam problemów, dlatego o to nie pytałem. Pan Macierewicz również się skarżył w Brukseli na Polaków i polskie władze, czy w związku z tym też uważa pan go za zdrajcę? Czy w takim razie lepiej nie upubliczniać raportu zdrajcy, który miał dostęp do państwowych tajemnic?
Skorpion2019.02.9 22:11
PiS trzy razy wystąpił do Brukseli - W sprawie przekręconych wyborów samorządowych W sprawie dotacji do dla prywatnego klubu Legia a dlatego ,że Bruksela zabroniła dotacji dla stoczni polskich. I w sprawie katastrofy Smoleńskiej a ściślej przekręconego śledztwa. To niech pan pisze prawdę a nie wypisuje bzdur na temat donosów Macierewicza do Brukseli. Nie ma symetrii między PiS a PO . To co wyrabiają posłowie POlszewickiej parii PO w Brukseli to zdrada Polski i nas Polaków. Wyłączając pana. Pana nie da się zdradzić z takim lewackim podejściem do prawdy.
Jarek2019.02.9 23:24
PiS próbował wmówić UE, że wybory w Polsce są sfałszowane, co nie było prawdą. Próbowali wmówić UE, że Polska przeprowadziła zamach w Smoleńsku, co również nie było prawdą. Próbowali także wmówić, że przestrzeganie prawa w sprawie koncesji dla TV Trwam to skandal, co również się nie udało. To wszystko niektórzy uważają, że było ok. Natomiast, gdy inni zwrócili uwagę, że władze w Polsce łamią konstytucję, z czym UE się zgodziła, to niektórzy uważają ich za donosicieli i zdrajców. Mimo, iż uważam zarzuty PiS z którymi szli do UE za głupie, nie odmawiam im tego prawa. Ale tym bardziej nie odmawiam prawa walki o przestrzeganie konstytucji innym. Nawet PiS się ostatecznie zgodził z zarzutami i wycofał z niektórych zmian. Więc, jeśli chcesz nazywać skargi do UE zdradą Polski, to musisz przyznać, że to głównie PiS jest partią zdrajców. Jeśli zdradą miałyby być tylko skargi na nieistniejące problemy, to tylko PiS jest partią zdrajców. A jeśli każdy ma prawo do skargi, gdy czuje, że jest ważny problem, to nikt nie jest zdrajcą, ale PiS jest partią strasznie zakłamanych ludzi. Można jeszcze się zastanawiać, czy UE jest wrogiem Polski, ale jeśli to uznamy, to znaczy, że traktat, który wynegocjowali i zachwalali Kaczyński był przeciwko Polsce, czyli że Kaczyńscy to zdrajcy.
Skorpion2019.02.10 8:06
Bla , bla ,bla. Tyle z tego pisania. Takie tłumaczenie na swoją stronę jak za dawnych czasów Trybuny Ludu. Wodę z mózgu to pan umie robić. Nie wszystkim. Ale to jest dla takich jak pan. To się nazywa tworzenie nie realistycznej rzeczywistości. PO to partia lewacka , antypolska. Partia o mentalności postkolonialnej. A pan widocznie tego nie widzi.
Jarek2019.02.10 11:19
To Trybuna Ludu raczej widziała zdrajców w tych, którzy kontaktowali się z zachodnimi państwami, więc znów chybiony argument. Nie bardzo też rozumiem, o co chodzi z tym lewactwem. Zawsze wydawało mi się, że narodowy boszewizm PiS jest bardziej lewicowy od PO, ale może to nie o lewicowość w "lewactwie" chodzi.