Palikot nie ma pomysłu - "wyciąga" Lecha Kaczyńskiego - zdjęcie
01.05.15, 17:59Janusz Palikot (fot.twitter_ryszarddrygao)

Palikot nie ma pomysłu - "wyciąga" Lecha Kaczyńskiego

14

"Nie możemy zaakceptować sytuacji, w której ludziom odpowiedzialnym za śmierć innych stawia się pomniki" – powiedział Janusz Palikot, kandydat na prezydenta.

Kandydat Twojego Ruchu na prezydenta stał na czele kampanii nienawiści wymierzonej w Lecha Kaczyńskiego. Wciąż nawet 5 lat od jego śmierci nie zaprzestaje ataków na jego osobę.

W Lublinie została zorganizowana specjalna konferencja prasowa, w czasie której Palikot zapowiedział złożenie wniosku do prezydenta tego miasta o zmianę Placu Lecha Kaczyńskiego na Plac Unii Europejskiej.

„W tym dniu, dniu wielkiej europejskiej nadziei Polaków chcę zaproponować i złożę taki wniosek tu w Lublinie do prezydenta, ale też w innych miejscach w Polsce o to żeby zastąpić nazwy placów i ulic związanych z Lechem Kaczyńskim, byłym prezydentem Rzeczpospolitej właśnie nazwami Unii Europejskiej” – zaczął.

Palikot przekonuje, że „po pierwsze: Lech Kaczyński był bardzo słabym – można powiedzieć beznadziejnie słabym – prezydentem. Ośmieszał nasz kraj, w bardzo wielu sprawach sobie nie radził w sposób fundamentalny i zasadniczy”.

Polityk ponadto twierdził ,że kolejnym powodem dla którego nie powinno być w Polsce ulic i placów jego imienia jest jego współodpowiedzialność za katastrofę smoleńską.

„W dodatku, w ciągu ostatnich kilku miesięcy poznaliśmy nowe okoliczności związane z katastrofą smoleńską, które w zasadzie nie pozostawiają już wątpliwości, że Lech Kaczyński i jego kancelaria jest współodpowiedzialna za katastrofę. Katastrofę w której on sam zginął, czego współczujemy i wyrażamy żal, że tak się stało. Z drugiej strony nie możemy zaakceptować, ja nie mogę, sytuacji w której ludziom odpowiedzialnym za śmierć innych stawia się pomniki, wpisuje się w nazwy ulic i nazwy placów, a jednocześnie robi się to w stosunku do osoby, która nie ma żadnych zasług, żadnych dokonań i niczego istotnego dla naszego kraju nie zrobiła” – przekonywał.

Tłumaczył, że "w związku z tym, że w pewnym takim jaskrawym dramatycznym kontrapunkcie pozostaje ta słaba prezydentura Lecha Kaczyńskiego i nadzieje związane z UE", chce w Lublinie zapoczątkować akcję, którą zamierza kontynuować w całej Polsce, aby zastępować wszystkie nazwy Lecha Kaczyńskiego nazwami Unii Europejskiej.

No tak, jak się nie ma pomysłu, to wyciąga się  Kaczyńskiego…

Ba/Telewizjarepublika.pl

 

Komentarze (14):

anonim2015.05.1 18:27
Oszust z Biłgoraj ponownie uwidacznia że jest bezdyskusyjnym chamem. Wprowadził oszust z Biłgoraj do sejmu zboczeńców, różnorakich upośledzonych umysłowo i to on ma powody do wstydu za to co zrobił. Zadanie palikota polega na bezpośredniej pomocy dla Komorowskiego gdy traci Komorowski poparcie które już spadło poniżej 40 % wtedy uaktywniają się Palikot i urządza przedstawienie nienawiści szargając dobre imię zmarłego. Jak widać oszust z Biłgoraja jest na tyle bezczelny że zmarłego oszkaluje, to brak wychowania pozbawiony elementarnych zasad kultury.
anonim2015.05.1 18:32
Po prostu "soviet union" reactivation,w palikotowej wersji "homosovieticus".
anonim2015.05.1 18:57
Desperacko szuka elektoratu. Niech się wysila,jeszcze bardziej jego klęska będzie przyjemniejsza do podziwiania >:D.
anonim2015.05.1 19:01
Tonący brzydko się chwyta... :DD P.S. Z kolei Pan Palikot to człowiek o tak szalenie urokliwej aparycji, że z pewnością nie stanowiłby pośmiewiska w świecie i wspaniale nadawałby się na prezydenta dużego państwa europejskiego... :DD
anonim2015.05.1 19:32
On nigdy nie miał pomysłu. Ot, taki chłopek-roztropek: trochę liberalnych pomysłów, by przypiąć się pod Korwina, no i masa antyklerykalnych bredni, by czytelnicy "Nie" Urbana też mogli popatrzeć łaskawym wzrokiem.
anonim2015.05.1 20:36
pytanie do frondy po co tak obszernie przytaczacie perfidny,chory,noszący znamiona manii prześladowczej belkot tego gościa z grymasem nienawiści na twarzy? Przecież on nie odgrywa żadnej znaczącej roli w naszym kraju,wcześniej czy później skończy w zakladzie dla obłąkanych,więc po co epatować zdjęciami i tezami tak zwichrowanego człowieka?
anonim2015.05.1 21:31
@AnitaF Szczerze?? Spośród grona startujących w wyborach prezydenckich A.D. 2015 - żaden... :))) Mówimy oczywiście o mężczyznach... :)
anonim2015.05.1 21:42
@AnitaF Tym samym, choć oczywiście nie tylko przez wzgląd na ów fakt, zgadzam się z Tobą, iż w tych wyborach Polacy, de facto, nie mają na kogo głosować. Zwyczajnie brak pośród tego zaszczytnego grona kandydata, bądź też kandydatki, na którego/ą warto byłoby oddać swój głos. Smutne, ale prawdziwe... Może za kolejnych 5 lat?? Kto wie...
anonim2015.05.1 21:59
A ja skladam wniosek usuniecia Palikota z zycia publicznego. Nie chcemy sprzedawczykow i klamstw slyszec z UST tego pomylenca. Palikot to szkodnik!!!!!! spoleczenstwa polskiego.
anonim2015.05.1 22:09
@Sylabariusz że się wtrącę... to pod jakimi rządami masz zamiar czekać kolejne 5 lat na "tego wymarzonego,wyśnionego kandydata"???
anonim2015.05.1 22:09
Ja mysle ze niedlugo jak ten biesnesmen spirytusowy z parti poparcia samego siebie bedzie podgrzewal polakow klamstwami dostanie deport . jezeli gownem rzuca celowo na prawdziwych zasluzonych polakow te gowno trzeba odrzucic.
anonim2015.05.1 22:35
@pate O mnie nie musisz się martwić... :)) Mieszkam na stałe w USA dlatego też bezpośrednio nie odczuwam, na szczęście, skutków fatalnych rządów w Polsce. Żal mi jedynie ukochanej Ojczyzny, że jest tak od lat poniewierana przez skrajnie zepsutą klasę polityczną. Klasę, dodajmy, zupełnie oderwaną od codziennych, polskich realiów... Podczas, gdy przeciętny polski obywatel z trudem zarabia 900 - 1500 zł na rękę miesięcznie, oni za tyle konsumują kolacyjki. Potrzeba wielkiej modlitwy, nieustannego składania na Ołtarzu Pańskim intencji naprawy sytuacji w naszym Narodzie i państwie. Dlatego ten wielki mój apel, aby Polska wołała Bożego Miłosierdzia dla siebie... Niech każdy rodak, w kraju i na świecie, codziennie modli się Koronką do Miłosierdzia Bożego w tej właśnie intencji Ojczyzny, a także odmawia Akt zawierzenia Polski Bożemu Miłosierdziu autorstwa ks. Sopoćko po skończonej modlitwie. Osobiście praktykę takową czynię już od dłuższego czasu... :(
anonim2015.05.1 23:55
@Sylabariusz super,że się modlisz bo ja też kocham Koronkę do Bożego Milosierdzia i św.Faustynkę. Dumna jestem ,że polska dziewczyna-zakonnica wzięła sobie do serca przesłanie Jezusa i pokonując ogromne poniżenia,miała siłę spisywać słowa Jezusa,który do niej przychodził...Wbrew wszystkim i wszystkiemu co się wokół niej działo... Tymbardziej dumna jestem,że o to aby przesłanie O Bogu Milosiernym dotarło na cały świat zadbał również Polak-tytan wiary-nasz kochany JP2. Przyznasz ,że ten duet-Faustynka i JP2-pozwala nam jednak patrzeć z nadzieją na losy Polski... ...że,jeszcze nie zginęła... Dlatego nie możemy naszej Ojczyzny pozwolić dalej grabić i musimy zagłosować na uczciwego kandydata,jedynego który ma szansę na wygraną a taki się na szczęście pojawił. Założę się ,że wiesz o kim piszę,a jeśli się modlisz to wiesz NA PEWNO :) pozdrawiam
anonim2015.05.2 13:03
Palikmiot się już nie liczy.