14.07.15, 17:48

Oto Polska PO. Prokuratura chce ukarać matkę, która straciła dzieci

Oto Polska pod rządami Platformy Obywatelskiej. Kobieta z miejscowości Pniewite od lat walczyła z PKP o lepsze oznakowanie przejazdu kolejowego. PKP miała to w nosie. Kobieta na początku czerwca straciła na tym przejeździe dwójkę dzieci – a prokuratura postawiła jej zarzuty, za co może trafić do więzienia.

O sprawie informuje szerzej TVP Info. Do wypadku doszło 3 czerwca. Rodzice wraz z dwójką dzieci chcieli wyjechać na wakacje, ale na torach tuż obok ich domu uderzył w ich samochód pociąg. Prowadziła matka – wraz z mężem trafiła do szpitala. Dzieci zginęły na miejscu: 3-letnia Zosia oraz 7-letni Mateusz.

 Jest oczywiste, że matka nie chciała śmierci własnych dzieci – oraz swojej i męża, czego cudem uniknęli. Stawianie jej zarzutu nieumyślnego spowodowania wypadku, w sytuacji, gdy doszło do niebywałej tragedii, to po prostu nieludzki absurd państwa biurokratycznego. Ale na tym nie koniec.

Okazuje się bowiem, że rodzina kobiety od lat walczyła z PKP o lepsze oznakowanie przejazdu. Ukształtowanie terenu sprawia, że z jednej strony widoczność jest fatalna, najwyżej na 20 metrów. By zobaczyć, czy nie jedzie pociąg, trzeba w zasadzie wtaczać się na tory. Wniosek o lepsze oznakowanie przejazdu podpisali wszyscy mieszkańcy wsi. PKP jednak miała to w głębokim poważaniu, stwierdzając, że ruch na przejeździe jest niewielki.

Teraz w obliczu niebywałej tragedii prokuratura postawiła matce zarzut. Matce, która straciła miesiąc temu swoje małe dzieci. Może trafić na osiem lat do więzienia.

Czy chcemy żyć w kraju, w którym możliwe jest takie pomiatanie człowiekiem i jego tragedią?

kad

Komentarze

anonim2015.07.14 18:45
lepiej to znaczy jak? To ogromna tragedia, i należy współczuć rodzicom i bliskim, ale nie można wypisywać takich tekstów bo wychodzi na to że sprawca wypadku w sytuacji gdy w śród j pasażerów jego auta jest ofiara śmiertelna nie powinien ponosić odpowiedzialności. Co ma do tego PO?
anonim2015.07.14 18:47
Prokuratura nie decyduje o tym, czy ktoś trafi do więzienia, czy nie. O tym decyduje sąd. Postawienie zarzutów o niczym nie przesądza. Jeżeli ktoś nieumyślnie spowodował śmierć, to może być mu postawny zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Nie ma w tym żadnego absurdu. Autor artykułu, albo nie rozumie prawa, albo udaje, że nie rozumie.
anonim2015.07.14 19:03
Zumastix tobie się wydaje że jak ktoś uważa że prawo jest chore to znaczy że go nie rozumie? Pora zrozumieć że w demokratycznym państwie socjalistycznym człowiek jest niewolnikiem. Zarówno on jak i jego dzieci czy własność należą do państwa. Wolność polega na tym że może on sobie zmienić właściciela na tego który więcej sypie do miski. Nie może człowiek wyciąć drzewa na własnej posesji. Zostawi bezmyślnie psa czy dziecko na upale w samochodzie to odpowie przed państwem bo pies i dziecko i drzewo jest państwowe. Niewolnik państwa ma także nakaz udzielenia pomocy innemu niewolnikowi w sytuacji zagrożenia życia. Państwo decyduje o edukacji niewolnika i o jego leczeniu za co zabiera mu większość wypracowanych dochodów. Kiedyś człowieka któremu dziecko zginęło w nieszczęśliwym wypadku wyrażano współczucie i otaczano pomocą, obecnie robi się z niego przestępcę bo przez niego państwo straciło jednego ze swych niewolników.
anonim2015.07.14 19:26
Tyle że ja w tym artykule nie widzę nic o sądzie. Napisano że prokuratura postawiła zarzut za który można pójść na 8 lat siedzieć. Cóż w tym nieprawidłowego? Nigdzie nie widzę twierdzenia jakoby to prokuratura wsadzała kogoś do więzienia. Ale skoro stawiają zarzut to znaczy ze uważają taką ewentualność za możliwą.
anonim2015.07.14 19:33
@PanYurek Jeżeli nieumyślnie spowoduję wypadek w wyniku czego zginą moi bliscy, a prokurator postawi mi zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, to nie będę widział w tym żadnego absurdu ani chorego prawa. Wynika to z tego, że nie cierpię na obsesyjno-kompulsywną nienawiść do PO. "Zostawi bezmyślnie psa czy dziecko na upale w samochodzie to odpowie przed państwem bo pies i dziecko i drzewo jest państwowe." Ty tak na serio, czy tylko udajesz ?
anonim2015.07.14 19:47
Tak na serio. Prawo jest chore, absurdalne, zamordystyczne i nie ma to nic wspólnego ani z nienawiścią do PO ani z miłością do PO ani z autorem.
anonim2015.07.14 19:56
Kolejnym krokiem będzie stawianie przed sądem, gdy ktoś będzie jechał sam, wpadnie do rowu i wyjdzie z tego cało. Prokuratura postawi mu wtedy zarzut: „Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.” To tylko kwestia czasu.
anonim2015.07.14 20:20
co to za debilizm? Jak to nie 'prokurator' wsadza do pierdla? prokurator wspólnie z sędzią, policją, posełami piszącymi prawo i resztą brygady... Aby zapuszkowć każdy z nich musi odwalić swój współudział. Zwalanie na sędziego jest śmieszne. To tylko 'szef', ale czy ssmani zwalający na 'szefów' byli uniewinniani? Abslutnie nie. sam fakt wleczenia kogoś przed sąd to typowe prześladowania sądowe. Nawet jak w końcu uniewinnią, to sam fakt stawania przed sądem jest tak dolegliwy jak 200 batów - co uchodzi za surową karę. Wielu uniewinnionych, jakby tak zapytać, wolało by dostać wpizd kijami niż bujać się przed sądem.
anonim2015.07.14 20:50
Polityk który jest nieświadomy zła jakie czyni nie odpowiada przed sądem. I może dlatego oni wszyscy przyznali sobie immunitety. Czy PIS zlikwiduje immunitety? Wątpię. To jest zaklęte koło. Ludzie, nie wybierajcie do polityki takich samych idiotów jakimi jesteście.
anonim2015.07.14 20:50
@PanYurek Na serio uważasz, że ukaranie kogoś, kto bezmyślnie pozostawił dziecko w samochodzie jest chore ? Część prawa pochodzi z Konstytucji, która społeczeństwo przyjęło w drodze referendum w 1997 r. Ludzie sami na siebie przyjęli pewne prawa, z których wynikają kolejne, a potem piszą o niewolnictwie. Karanie morderców, też pewnie uważasz za chore, bo przez morderców państwo traci swoich niewolników. Ciekawie interpretujesz rzeczywistość. Ja uważam, że sprawa pod która komentujemy powinna zostać umorzona. Jeżeli jednak prokuratur zdecydował się na przesłanie sprawy do sądu, to jeszcze nie jest absurd. Nawet jeżeli postawiony zarzut jest nietrafny, to jest to wina prokuratora a nie PO.
anonim2015.07.14 20:50
A za rządów PIS teren był inaczej ukształtowany? Widoczność była lepsza?
anonim2015.07.14 21:03
Prokuratora i PKP - pod sąd niech nauczą się przestrzegania Prawa.
anonim2015.07.14 22:22
Czyli ja rozumiem, że jak za Stalina ktoś poszedł do pierdla za opowiadanie dowcipów o słoneczku narodów to winny był sędzia który go skazał a nie system ???
anonim2015.07.14 22:25
Przestań. Jeżeli nieumyślnie przyczyni się do zejścia własnego dziecka czy psa to właśnie on poniesie w związku z tym stratę i to jest dla niego karą. Ale według Ciebie ludzie celowo smażą swoje zwierzęta i dzieci w samochodach więc trzeba im wytaczać pokazowe procesy. Co do autora to łączenie tego przypadku nie jest do końca pozbawione sensu bo skoro PO rządzi tu już sporo lat to jest odpowiedzialne za zasady które tu panują.
anonim2015.07.14 22:27
Oczywiście, gdzieżby dyrektorki z PKP z politycznego nadania PO (i dziesiątków innych spółek córek z prawego i nieprawego łoża) miało głowy do takich dupereli, jak prawidłowe oznakowanie przejazdu kolejowego. Oni przeca w tym pocili się przy myśleniu, za co tu jeszcze przyznać sobie premie w plajtującej a zarządzanej przez siebie firmie. W końcu to w komunie zrodziło się pojęcie "nomenklatury" a platfonsy przejęły je i tfffurczo rozwinęły
anonim2015.07.14 22:29
Grzegorz 222 - super post. Widać że po stronie normalnych ludzi są jeszcze geniusze intelektu. A po lewej ze świecą szukać
anonim2015.07.15 11:00
Dziwne: kobieta, która tam mieszkała doskonale znała warunki i wygląda na to, że jakby na złość chciała komuś zrobić. Szkoda tych dzieci.