Oto, dlaczego Białorusini wyszli na ulice! ,,Kto głosował na Łukaszenkę? A kto na Cichanouską?'' - zdjęcie
14.08.20, 09:45Screenshot Twitter - Andrzej Poczobut

Oto, dlaczego Białorusini wyszli na ulice! ,,Kto głosował na Łukaszenkę? A kto na Cichanouską?''

3

Andrzej Poczobut, który jest dziennikarzem i członkiem Zarządu Głównego Związku Polaków na Białorusi zamieścił na swoim Twitterze nagranie, które najlepiej dowodzi, dlaczego Białorusini w proteście po ogłoszeniu wyniku wyborów prezydenckich postanowili wyjść na ulice.

Sedno tego co się odbywa w Białorusi. Rozmówa robotników Grodnożilstroja z urzędnikami. - Kto głosował za Łukaszenkę podnieście ręce do góry! - mówi robotnik. Rękę podnoszą tylko dyrektorzy. - A teraz kto za Cichanouską! - mówi i... Ten obrazek już znacie”

- pisze Poczobut na Twitterze. To trzeba zobaczyć:

dam/twitter,Fronda.pl

Komentarze (3):

wyje2020.08.18 15:05
Tylko poseł Dziambor wrogi Polsce moze nie chcieć repolonizacji mediów... Suwerenny kraj musi mieć własne media i nigdy obcym nie pozwolic mieszać sie w nasze sprawy a takze nie pozwolić glosic kłamstw ... czyli wywalic na zbity pysk .. Nie przedłuzac koncesji .. w tej sprawie może naród żadać od rządu wywiazania sie z repolonizacji albo skutecznie nie dać koncesji
zuzia2020.08.14 14:44
Na tej zasadzie wybory w Polsce wygrał Trzaskowski. W miastach miał przewagę ale poza nimi nie. Tak samo jest na Białorusi. Nie wykluczone że wybory zostały sfałszowane ale bez fałszerstw Łukaszenka i tak by wygrał!!!!
Łukaszenko2020.08.14 10:52
Wygrałem bez liczenie głosów. Po co ta matematyka?