Telewizja Polska wydała komunikat, w którym sprzeciwia się językowi i porównaniom użytym w programie "Krzywe Zwierciadło" na antenie telewizji Superstacja.

Prowadzący program Jakub Wątły i Tomasz Jastrun porównywali dziennikarzy TVP do "śmierdzących gnid", firmujących "rynsztok w telewizji publicznej". TVP odpowiedziało komunikatem, w którym czytamy:

„Telewizja Polska wyraża głębokie oburzenie skandalicznymi wypowiedziami Panów Jakuba Wątłego i Tomasza Jastruna w programie »Krzywe zwierciadło«, wyemitowanym 14 lutego 2017 roku w telewizji Superstacja”.

Stanowczo protestujemy przeciwko używaniu w debacie publicznej tak wulgarnego i agresywnego języka, jaki został zaprezentowany w ww. programie.

Szokujące wypowiedzi wyżej wymienionych osób godzą w dobre imię dziennikarzy Telewizji Polskiej i są typowym przykładem mowy nienawiści. Jako środowisko mediów oświadczamy, że nie możemy tolerować w przestrzeni publicznej tak niskich standardów wypowiedzi, które mogą doprowadzić do znaczącej patologii w języku debaty publicznej”.

krp/TVP Info, Fronda.pl