Ostra krytyka PE wobec Belgii - zdjęcie
19.02.14, 15:40

Ostra krytyka PE wobec Belgii

3

Van Rompuy odpowiadał na pytania europosłów podczas posiedzenia frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Profesor Mirosław Piotrowski zapytał o przegłosowaną przez belgijski parlament ustawę w sprawie eutanazji dzieci bez ograniczania wieku. “Czy Pan jako były premier Belgii, a obecnie przewodniczący Rady Europejskiej popiera tę decyzję?” - spytał Piotrowski.

Przewodniczący Hermann Van Rompuy odpowiedział, że jeszcze jako były członek belgijskiego parlamentu głosował przeciwko poprzedniej ustawie, podobnie i teraz zagłosowałby przeciwko proponowanej ustawie eutanazyjnej.

- Osobiście ucieszyła mnie publiczna deklaracja Van Rompuya, że on jako parlamentarzysta głosowałby przeciw tej “barbarzyńskiej ustawie”, choć nie użył słowa “barbarzyńska”. Jak dodał, sprawa ta wykracza poza jego kompetencje. Dobrze byłoby jednak, aby były premier Belgii nie pozostał bierny, gdyż jego kraj przyjął Kartę Praw Podstawowych, w której widnieje zapis: “Każdy ma prawo do życia” (art.2 ust.1). Dotyczy on także, jak rozumiem chorych dzieci – skomentował odpowiedź prof. Mirosław Piotrowski.

Przeciw tej ustawie opowiedzieli się już przedstawiciele belgijskiego Kościoła, jak również wielu polityków Parlamentu Europejskiego. Coraz większa liczba osób podpisuje petycję do króla Filipa I, bez którego podpisu ustawa nie może wejść w życie.

Ab/RM

Komentarze (3):

anonim2014.02.19 16:33
Cała ta "zabawa" w to psychopatyczne zabijanie dzieci według mnie sprowadza się do kultywowania lewicowej zasady "zero growth". Zerowy wzrost gospodarczy, który zapewni zmniejszanie się demografii krajów wysokorozwiniętych, jest najlepszym sposobem na kultywowanie lewicowych, maltuzjańskich szaleństw.
anonim2014.02.19 16:40
Wg Johna Kerry'ego, na którego głosowało mnóstwo wyborców najbardziej wpływowego państwa na świecie, na Ziemi powinno żyć 50 mln człowieków. Wtedy Matce-Ziemi się ulży, a ludzi - jego zdaniem raka na zdrowej tkance Ziemi - wreszcie się zlikwiduje.
anonim2014.02.19 16:42
Straszliwe zwyczaje ateiście wdrażają zamiast opracować program wspierający ludzi borykających się z dolegliwościami nakłaniają ich aby dali się zabić ponieważ są ociemniali uwielbią bezeceństwa nie dostrzegają w cierpiącym chęci życia którą można uaktywnić nie tylko medykamentami ale opieką i miłością. Eutanazja nie ma za zadanie zaprzestać katuszy człowieka któremu doskwierają pewne kłopoty ale eliminowanie ze społeczeństwa w szybkim tempie jak największej liczby schorowanych stanowiących obciążenia dla kraju którzy zadaniem barbarzyńców żadnego pożytku nie przynoszą dla ogółu gdyż z racji niedyspozycji nie mogą pracować.